Naujienos

Pasaulinę diabeto dieną Respublikinė Panevėžio ligoninė paminėjo kartu su Panevėžio diabeto draugija „Viltis“

2023 11 14

Kasmet  lapkričio 14 d. minima  Pasaulinė diabeto diena,  kurios tikslas – atkreipti visuomenės į dėmesį į šią ligą, jos komplikacijas, prevenciją ir ligos kontrolę.

Kas yra diabetas? Diabetu susergama dėl nepakankamos insulino gamybos kasoje arba sutrikusio jo veikimo audiniuose. Insulinas yra kasos gaminamas hormonas, kurio reikia, kad kraujo gliukozė patektų į ląsteles ir būtų paversta energija. Tiek insulino stoka, tiek sutrikusi jo veikla gausina gliukozės kraujyje kiekį (hiperglikemija), dėl to ilgainiui pažeidžiamos organizmo kraujagyslės, įvairūs audiniai ir organai.

Pasaulinę diabeto dieną Respublikinė Panevėžio ligoninė kartu su Panevėžio diabeto draugija „Viltis“  įprasmino sveikatingumo programa. Nuo pat ryto ligoninės fojė rinkosi gausus būrys Panevėžio ir aplinkinių miestų gyventojų, kuriems buvo atlikti  gliukozės kiekio kraujyje matavimai, medikai konsultavo renginio dalyvius cukrinio diabeto prevencijos, gliukozės kraujyje kiekio reguliavimo bei sveikatos stiprinimo temomis, renginio dalyviai aktyviai dalyvavo sveikatos apie diabetą viktorinoje, švietėjiškose paskaitose ir mokymuose. Teisingai atsakiusiems į visus klausimus buvo įteiktos atminimo dovanėlės. 

Prieš prasidedant mokymams ir paskaitoms apie cukrinį diabetą įžanginį žodį tarė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus ir įteikė simbolinę dovanėlę Panevėžio diabeto draugijos „Viltis“ pirmininkui Algirdui Kaireliui.

„Dėkojame, kad šiandien šaltą rudens rytą jūsų gausus būrys atvyko į mūsų ligoninę paminėti Pasaulinės diabeto dienos. Ligoninės medikai sutelkę jėgas pasiruošę jums padėti, t. y. padaryti tyrimus, skaityti  paskaitas ir pravesti mokymus, pristatyti cukrinio diabeto gydymo aktualijas. Šio renginio tikslas – didinti supratimą apie ligą, su kuria kiekvieną dieną gyvena milijonai žmonių visame pasaulyje. Paskaitos, kurias skaitys medikai,  skirtos ne tik ką nors naujo išgirsti, bet ir prisiminti, įsigilinti į šią  klastingą ligą, kurią galima  pristabdyti ir išvengti sunkių  komplikacijų. Šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninėje  minėdami Pasaulinę diabeto dieną, norime padėkoti Panevėžio diabeto draugijos „Viltis“ pirmininkui Algirdui Kaireliui už pasiūlymą bendromis jėgomis organizuoti šį renginį,“ – sakė Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai  Mindaugas Vaitkus.

Paskaitą apie savikontrolę, vedamą dienyną, mitybos šviesoforą skaitė „Diabeto mokykla“  slaugytoja diabetologė Raimunda Dūdaitė. Mokymų metu,  „Diabetinė pėda“ bendrosios praktikos slaugytoja Snieguolė Asačiovė  supažindino ir  susirinkusiems klausytojams  dar kartą priminė  apie  pėdos priežiūrą, procedūras ir profilaktiką. Gydytoja dietologė V. Vilimienė paskaitos metu  pristatė naujausias mitybos rekomendacijas, aptarė dažniausius cukrinio diabeto mitus. Kokie maisto produktai palankūs, kokie vengtini sergant cukriniu diabetu. Pateikė praktinių patarimų ir rekomendacijų. 

 Renginio metu visi dalyviai vaišinosi arbata, sausainukais ir mineraliniu vandeniu „Likėnai“. Panevėžio diabeto draugijos „Viltis“ pirmininkas A. Kairelis, pasibaigus renginiui,  padėkojo medikams už puikiai  suplanuotą  ir organizuota renginį.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-14 13:38