Naujienos

Panevėžio ligoninės vadovas A. Skorupskas: „Mediko profesijoje turi būti truputėlis meno“

2022 05 02

Balandžio 27-ąją šalies medicinos darbuotojai minėjo savo profesinę šventę – Medicinos darbuotojų dieną. Šios dienos paminėjimo ištakos siekia daugiau kaip šimtmetį – 1918-uosius metus, nors oficialiai ji įteisinta tik 2004-aisiais. Lietuvos medicinos darbuotojų šventė skirta šalies medikams – gydytojams, slaugytojams bei visiems, savo gyvenimą paskyrusiems sveikesnės visuomenės kūrimui.
Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius ARVYDAS SKORUPSKAS išskirtiniame interviu pasidalijo mintimis apie profesinę šventę, jos reikšmę patiems medikams ir visuomenei.

– Balandžio 27 dieną minima Medicinos darbuotojų diena. Tai jūsų – medikų – profesinė šventė. Kokiomis mintimis ją pasitinkate? Juolab kad pastaruoju metu medikų darbui sąlygas diktavo COVID-19 pandemija.
– Medicinos darbuotojų diena minima ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. Šią dieną 1918 metas Lietuvos valstybės tarybos sprendimu buvo įkurta Sveikatos komisija. Kaip teigiama istoriniuose dokumentuose, garbė rūpintis savo šalies žmonių sveikatos apsauga tuo metu buvo patikėta tautos patriarchui daktarui Jonui Basanavičiui. Medicinos darbuotojų diena įteisinta buvo 2004 metais. Šiųmetė medicinos darbuotojų profesinė šventė kitokia todėl, kad minima po dvejų metų pertraukos, kuriai įtakos turėjo COVID-19 pandemija.

– Panevėžio ligoninės medikai su pandemija kovojo sėkmingai. Kur slypi šios sėkmės garantas?
– Iki tol nesame matę tokios pandemijos, kuri taip plistų ir sukeltų tiek mirčių. Toks susidūrimas su liga buvo gan netikėtas, bet Panevėžio ligoninė pakankami gerai atlaikė pandemiją ir buvo viena iš penkių šalies ligoninių, kuri teikė būtinas paslaugas pandemijos metu ne tik Panevėžio miesto, bet ir Panevėžio bei Utenos apskričių gyventojams. Tenka apgailestauti, kad pandemijos metu ne visos paslaugos laiku buvo teikiamos – žmonėms teko ilgiau jų palaukti. Tačiau galima drąsiai sakyti, kad Panevėžio medikai gana neblogai susitvarkė su šia klastinga liga ir deramai atliko savo pareigas.

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

– Kas svarbiausia šiandienos medikui?
– Medikui visais laikais svarbiausia – profesionalumas. Dar labai svarbu, kad profesija netaptų amatu, o joje būtų truputėlis meno. Gydytojai turi rūpintis žmonių sveikata, pagelbėti ir patarti, kaip išvengti ligos. Tai – pagrindinis dalykas, o mediko sėkmę ir nulemia du faktoriai – profesionalumas ir rūpestis. Pridėčiau dar keletą kitų faktorių: žmogiškumas, empatija, kurie padės žmogui, patiriančiam kančias.

– Kuo ypatingi buvo pastarieji metai Respublikinei Panevėžio ligoninei? Kuo norėtumėte pasidžiaugti ir pasigirti? Kokie laimėjimai svarbūs Panevėžio ligoninei ir medikams?
– Panevėžio ligoninė iš krizinio laikotarpio išeina labiau sustiprėjusi. Džiaugiuosi jaunais medikais ir slaugytojais, kurie papildė Panevėžio ligoninės kolektyvą. Medikai jauni, bet jie jau įvertinti. Galime teigti, kad Panevėžio ligoninė taps puiki vieta, kur darbo vietą rinksis vis daugiau jaunų medikų. Vykdant medicinos įstaigų reformą, Panevėžio ligoninė išlieka regiono pagrindine sveikatos įstaiga, kuri teiks kvalifikuotą pagalbą, nes turime visą reikalingą įrangą ir šiuolaikišką aparatūrą.

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA

– Kokia tai aparatūra, kuria didžiuojatės?
– Pirmiausia norėčiau pasidžiaugti magnetiniu tomografu, kuris moderniausias prietaisas Lietuvoje. Įsigyta robotinė ranka, skirta prostatos vėžio tyrimams. Pavyko atnaujinti aparatūrą Ausų, nosies, gerklės skyriuje ir atnaujinta aparatūra Akių ligos skyriuje. Naujos modernios aparatūros sąrašas tikrai yra įspūdingas – pasinaudojome visomis suteiktomis finansinėmis galimybėmis. Dar noriu pasidžiaugti, kad su Vyriausybės lėšomis galėjome iš mirties taško išjudinti Likėnų reabilitacinės ligoninės projektą. Šiuo metu baigiami ligoninės remonto darbai ir vieno gydomojo korpuso renovacija. Beje, šis korpusas statytas prieškario Lietuvoje ir istoriškai labai svarbus. Be to, baigiami darbai, kad būtų pradėtas naudoti garsus Likėnų purvas – būtų eksploatuojamas karjeras. Greičiausiai tai įvyks žiemą, kai bus galima kasti purvą.

– Kaip atsidėkojote medikams už nepriekaištingą ir atsakingą darbą? Kokie jūsų palinkėjimai jiems profesinės šventės proga?
– Dėkoti norėčiau visiems be išimties medikams: gydytojams, slaugytojams, pagalbiniam personalui. Visų jų dėka sėkmingai įveikėme sudėtingą pandemijos laikotarpį. Medikams reikia palinkėjimų ir pavasarinių žiedų, nes gerų žodžių visiems reikia. Norisi, kad visuomenė palankiau vertintų medikų darbą, o medikai visuomenei atsidėkos savo profesionaliu darbu gerindami žmonių sveikatą.

Kalbino Raimonda MIKUČIONYTĖ
Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-02 11:14