Naujienos

Nužudytiems Panevėžio ligoninės medikams atminti

2023 06 26

... išėjote ir jau nebepareisit,

nes niekas niekada iš ten nebesugrįš,

ar soduos skleisis baltos vyšnios,

ar Žemę sveikins vyturys...

Šiandien,  birželio mėn. 26 d. sukanka 82-eji metai, kai 1941  m. enkavedistai žiauriai nužudė Panevėžio ligoninės vedėją ats. plk. Juozą Žemgulį, chirurgus Antaną Gudonį ir Stasį Mačiulį, seselę Zinaidą Emiliją Kanis – Kanevičienę. Pasitraukus sovietams, jų kūnai su žiauraus kankinimo žymėmis buvo rasti dabartinio Panevėžio kraštotyros muziejaus rūsyje.

Kraupus sovietinio saugumo susidorojimas su jų kariams teikusiais pagalbą Panevėžio ligoninės medikais neblėsta ir neblės žmonių atmintyje – Hipokrato priesaikai ištikimų chirurgų J. Žemgulio, S. Mačiulio, A. Gudonio, gailestingosios seselės Zinaidos Emilijos Kanis – Kanevičienės atminimą kasmet pagerbia Panevėžio ir šalies medicinos darbuotojų bendruomenė, visuomenė. Ši data yra reikšminga ir svarbi kiekvienam – šie tragiško likimo Panevėžio medikai ir šiemet, ligoninei minint 100-ąsias metines, yra pasišventimo mediko pašaukimui, pavyzdys. Tai – skaudus, tačiau labai reikšmingas įvykis Lietuvos medikų bendruomenei ir mūsų šalies bei Panevėžio krašto istorijai.

Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenė, kaip ir kiekvienais metais,  paminėdami ir pagerbdami tragiškai žuvusiųjų medikų atminimą uždegė žvakeles prie jų paminklų.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-06-23 15:04