Naujienos

Neeilinė popietė Respublikinės Panevėžio ligoninės vaikų chirurgams

2023 03 24

Šiandien į Respublikinę Panevėžio ligoninę atvyko Panevėžio Ąžuolo progimnazijos moksleiviai, lydimi savo mokytojų Vaidos Kriunienės, Daivos Baubonienės, Romo Kupčinsko ir Rasos Guokienės. Tai  - tąsa gražios draugystės, kuri užsimezgė 2021 m. Tuomet patys moksleiviai, pirmieji parodė aktyvumą ir iniciatyvą – rinko pinigus ir už surinktas lėšas ligoninės Vaikų ligų ir Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriams nupirko kokybiškų tvarsčių ir juos padovanojo. Nuo to laiko užsimezgusi graži draugystės tęsiasi iki šiol.

Moksleiviai ir šiandien atvyko ne tuščiomis, o nešini jų pačių pagamintais inkilais, kurie buvo skirtingų matmenų, nes paukščiai renkasi namus ne pagal grožį, o pagal matmenis, visiems paaiškino mokytojas, fotografas ir didelis gamtos mylėtojas Romas Kupčinskas. Erdviame ligoninės kieme, tinkamai parinkus vietą, jaunieji gamtos mylėtojai kėlė savo rankomis sukaltus inkilus. Gaminti ir kabinti inkilus išties prasminga, kadangi gausybei paukščių jie tampa naujais namais, o sparnuočių čiulbėjimas ligoninės pacientams neleis liūdėti ir padės greičiau sveikti.

Įkėlę inkilus visi moksleiviai ir mokytojai susitiko su Vaikų ortopedijos, traumatologijos ir chirurgijos skyriaus vedėju Gyčiu Prieskieniu ir to paties skyriaus chirurgu Stanislovu Juzėnu.  Susitikimo metu Ąžuolo progimnazijos moksleiviai ir gydytojai kalbėjosi apie mediko darbą, suteiktą pagalbą pacientui, mediko profesijos pasirinkimą, jos atsakingumą ir tuo pačiu įpareigojimą padėti kitiems. Vėliau gydytojams buvo paskirtos užduotys – sukalti inkilus. Reikia pripažinti, kad sekėsi gana neblogai ir neilgai trukus vaikų bičiuliai, baltais chalatais G. Prieskienis ir S. Juzėnas  džiaugėsi savo sumeistrautais inkilais. Moksleiviai medikų darbą įvertino labai gerais pažymiais.

„Džiugu, kad tokioje gražioje akcijoje dalyvauja moksleiviai, kurie tikiu, savo gerais darbais užkrės ir savo bendramokslius. Jau tapo tradicija – susitikimai su Ąžuolo  progimnazijos moksleiviais, kurie turi galimybę iš arčiau susipažinti su mediko profesija bei jaustis drąsiau pačiam apsilankius pas gydytoją ir tikiuosi, kad tai ne vieną iš jų paskatins pasirinkti šią garbingą profesiją“, - kalbėjo ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Po smagios popietės gydytojai vaikams palinkėjo  nesirgti, būti aktyviais, sportuoti ir gerų mokymosi rezultatų. Atsisveikindami vieni kitiems nesakė sudie, bet – iki pasimatymo.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-27 07:13