Naujienos

MRT TYRIMAI RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE JAU ATLIEKAMI IR PRITAIKIUS NARKOZĘ

2022 02 15

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) – vienas iš naujausių, pažangiausių ir saugiausių  radiologinio tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje. MRT metu yra naudojamas stiprus magnetinis laukas ir radijo dažnių bangos, kurių pagalba išgaunamas detalus vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdas. Šis tyrimas neturi kenksmingos jonizuojančios spinduliuotės (radiacija) poveikio žmogaus organizmui.

MRT tyrimas yra nepakeičiamas nustatant įvairias galvos smegenų, kaulų ir sąnarių, stuburo smegenų patologijas, siekiant nustatyti įvairius minkštųjų audinių onkologinius susirgimus, įvertinant išplitimą – metastazes bei limfmazgių ir kraujagyslių būklei nustatyti. Tai – saugus, neinvazyvus, neskausmingas ir labai informatyvus tyrimas, atliekamas su kontrastine medžiaga ar be jos ir suteikiantis gydytojui specialistui labai tikslius duomenis apie paciento sveikatos stovį.

„Dalis pacientų, kuriems būtina atlikti MRT tyrimą, turi vienokių ar kitokių baimių, trukdančių gydytojui specialistui įprastinėmis tokio tyrimo atlikimo sąlygomis jį atlikti. Tai pasakytina apie pacientus, kurie serga klaustrofobija, įvairiomis psichikos sutrikimo ligomis, pasireiškia neramumo, baimės priepuoliai, galintys išaugti net iki panikos, jie negali ilgiau ramiai pagulėti dėl nepakeliamo skausmo ir kt. Gydytojas specialistas visuomet privalo tinkamai įvertinti visus šiuos veiksnius, taip siekdamas suvaldyti paciento psichoemocinę būklę. Tokiems pacientams MRT tyrimas yra atliekamas taikant bendrinę nejautrą. Tačiau ne kiekviena gydymo įstaiga, atliekanti MRT tyrimus, gali atlikti šią procedūrą   taikant anesteziją, nes tokio tyrimo sėkmingam ir saugiam atlikimui yra reikalinga speciali paciento gyvybinių funkcijų sekimo įranga, galinti saugiai veikti stipriame magnetiniame lauke“, - pasakoja Respublikinės Panevėžio ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja, gydytoja radiologė Rasa Pevcevičienė.

„Respublikinė Panevėžio ligoninė - viena iš nedaugelio šalies gydymo įstaigų, kuri yra įsigijusi visą būtiną specialią įrangą, galinčią saugiai veikti magnetiniame lauke, atliekant MRT tyrimus vaikams ir suaugusiems, pritaikius anesteziją. Šiuolaikinė anestezija, arba narkozė, yra labai saugi, kurios metu yra stebimi visi svarbiausi gyvybinių funkcijų rodikliai, todėl pacientams nėra ko bijoti. Anesteziologas yra paciento draugas, padedantis vaikui ar suaugusiam išgyventi sunkų jo gyvenimo laikotarpį. Taikant šiuolaikinius sąmonės slopinimo būdus, suaugusiems asmenims ar vaikams atliekami MRT tyrimai su narkoze tampa visiškai saugūs ir nekeliantys diskomforto. Atlikus tyrimą su narkoze, pacientas dar kurį laiką yra stebimas pooperacinėje palatoje (vaikai – vaikų reanimacijos skyriuje), iki pacientams atsistatys pilnavertė sąmonė ir kvėpavimas“, - MRT tyrimo su narkoze aplinkybes aiškina ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas, gydytojas anesteziologas reanimatologas Arūnas Valikonis.

Džiugu, kad jau galime pranešti Jums šią džiugią žinią ir pakviesti pacientus, kuriems reikia atlikti MRT tyrimus, tačiau jie jaučia įvairias baimes, serga klaustrofobija ar turi įvairių psichikos sutrikimų, atvykti į Respublikinę Panevėžio ligoninę, kurioje yra visa būtina, naujausius reikalavimus atitinkanti, medicinos įranga ir profesionalus, puikiai savo darbą išmanantis personalas – įvertinę Jūsų sveikatos būklę ir atsižvelgdami ir turimus gretutinius negalavimus, jie kvalifikuotai atliks visus reikalingus tyrimus, padėsiančius greitai ir tiksliai nustatyti diagnozę ir rekomenduoti Jums geriausią gydymą. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad šiuo metu mūsų ligoninėje pacientų, norinčių atlikti MRT tyrimus su narkoze, eilės yra pačios mažiausios šalyje, tad norimą tyrimą galėsite atlikti greičiau nei kurioje kitoje Lietuvos gydymo įstaigoje. Primename, kad šiems tyrimams atlikti yra reikalingas siuntimas, kurį gali išduoti tik gydytojas specialistas. 

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.
Paskutinį kartą redaguota: 2022-02-15 14:22