Naujienos

Mokslinė – praktinė konferencija „Sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumas“

2023 10 06

Šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyksta mokslinė – praktinė slaugos specialistų konferencija „Sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumas“. Konferencija skirta visų specializacijų bendros praktikos slaugytojams, išplėstinės praktikos slaugytojams, akušeriams, biomedicinos technologams, radiologijos technologams, medicinos biologams, gydytojų odontologų padėjėjams, visuomenės sveikatos  priežiūros specialistams, dietistams, kineziterapeutams, ergoterapeutams, masažuotojams, socialiniams darbuotojams, optometrininkams, slaugytojo padėjėjams. Į renginį atvyko gausus būrys dalyvių, konferencija transliuojama ir gyvai internete.

Konferenciją atidarė ir sveikinimo žodį tarė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas bei pristatė ligoninės viziją bei ateities planus.

„Sveikinu jus visus susirinkusius į konferenciją Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kuri šiais metais mini 100 - to metų jubiliejų. Noriu pabrėžti, kad slaugos darbuotojai yra pasišventę savo darbui, pasinaudodamas proga noriu jiems padėkoti. Manau šioje konferencijoje  įgysite žinių bei turėsite gerą laiką. Pastaruoju metu Panevėžio ligoninėje daug kas pasikeitė, moderniai sutvarkyti Naujagimių ir Geriatrijos skyriai, artimiausiuose planuose numatyta: Intervencinės radiologijos skyriaus plėtra, Konsultacijų poliklinikos rekonstrukcijos užbaigimas, „Pneumopašto“ sistemos paleidimas, Likėnų reabilitacijos ligoninės paslaugų plėtra. Sparčiai vykdomi infrastruktūriniai projektai siekiant gerinti gydymo sąlygas ir darbo aplinką: keičiami liftai, plečiamos erdvės,  didinamas pastatų energetinis naudingumas. Netrukus ligoninės kieme bus pradėti statyti  Infekcinių ligų klinika ir naujasis ligoninės Priėmimo skyrius, kurie atitiks šiuolaikinius standartus, darbuotojų bei pacientų poreikius“, - apie ligoninėje nuveiktus ir planuojamus darbus konferencijos dalyviams kalbėjo direktorius A. Skorupskas.

Konferencijos dalyvius pasveikino ir Lietuvos operacinių slaugytojų draugijos pirmininkė Lina Marcinkevičienė, Anestezijos ir intensyvios terapijos draugijos pirmininkė Daiva Didvalė bei Respublikinės Panevėžio ligoninės slaugos administratorė Rasa Masienė.

Konferencijoje specialistai pateikia paskaitas apie medicinos darbuotojams aktualius klausimus, susijusius su psichosocialinių rizikos veiksniais, profesiniu perdegimu, psichikos sveikatos slaugytojų patiriamu smurtu darbe, psichosocialiniais veiksniais, lemiančiais paciento saugumą operacinėje, pilvo arterijų trombozės gydymu, kraujavimo stabdymu, šiuolaikiniu žaizdų drenavimu, juoko pratimais.

Antroje konferencijos dalyje pranešėjai paruošė paskaitas apie pacientus, kuriems suformuota stoma, perioperacinės slaugos ypatumus, slaugytojos vaidmenį operacinės komandoje, slaugytojo rolę saugiame antibiotikų administravimo procese, tuberkuliozės aktualijas, medikamentų saugą – slaugytojų rankose ir rizikas, susijusias su latekso naudojimu operacinėje.

Vyks ir paralelinės sesijos, kuriose VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslo instituto atstovės pristatys pranešimus apie inovatyvias sunkiai gyjančių pooperacinių žaizdų priežiūros priemones ir profilaktiką ir  dializuojamų pacientų poreikiai adaptaciniame laikotarpyje.

Konferencijai pranešimus pateikia Žydrūnė Šedytė, Vilma Lukmininenė, Andrius Pranculis, Giedrė Balčiūnienė, Aura Kurklietienė ir Daiva Bartkienė iš Respublikinės Panevėžio ligoninės, Doc.dr. Viktorija Piščalkienė iš Kauno kolegijos, Emilija Narbuntaitė iš J&J, Šarūnė Bugelevičienė iš UAB „Sanovus“ , Jurgita Kalnutė ir Karolis Nekrošius iš Mindful Yoga LT, Lina Gedrime iš KRL, Daiva Didvalė, Erika Matonienė iš Romainių tuberkuliozės ligoninės, Natalja Surgunt iš Santaros klinikų Gustė Povilaikaitė, Zita Gierasimovič ir Paulė Oksakaitė iš VU  Medicinos fakulteto Sveikatos mokslo instituto.

Konferenciją organizavo Respublikinė Panevėžio ligoninė, Nacionalinis vėžio institutas, Lietuvos slaugytojų operacinės draugija, Anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojų draugija ir Vilniaus kolegija.

Dėkojame visiems atvykusiems, dalyvaujantiems ir skaitantiems pranešimus.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-09 08:36