Naujienos

Modernūs gydymo metodai – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje

2023 06 01

Šiandien į Respublikinę Panevėžio ligoninę susirinkę žurnalistai domėjosi koks inovatyvus ir modernus kompleksinis sąnarių gydymas, pradėtas taikyti vienoje iš penkių didžiausių šalies gydymo įstaigų. Moderni ir  atsinaujinanti  VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė suteikia platų, aukštos kokybės klinikinių, diagnostinių ir gydymo paslaugų spektrą, naudojant naujausias ir pažangiausias technologijas.

Su mažesniu ar didesniu sąnarių skausmu susiduria dažnas, tarp jų ir vis jaunesni žmonės. To priežastys gali būti įvairios – nuo patirtos traumos, paveldimumo iki natūralaus sąnarių dėvėjimosi. Respublikinės Panevėžio ligoninės Intervencinės radiologijos poskyrio vedėjas Andrius Pranculis pradėjo taikyti inovatyvų sąnarių gydymo būdą, kuris leis atitolinti sąnario keitimo operaciją bei padės atkurti tinkamą jo funkcionavimą.

„Džiugu, kad pradėjome taikyti šį inovatyvų gydymo metodą, kuris leis pacientui ilgiau gyventi su savo sąnariu, maksimaliai atitolinti sąnario keitimo operaciją ar net jos išvengti. Minimalios intervencijos metu, mažu kateteriu per kirkšnį įeinama į sąnario kraujagyslę, kuri yra embolizuojama, t. y. uždaroma. Po 20 min. trukusios minimaliai invazinės operacijos,  žmogus vėl gali gyventi ir judėti be skausmo. Pirmiausia tai taikome kelio sąnariui, nors paskutiniai duomenys rodo, kad tai labai efektyvu ir peties sąnariui. Pagal pasaulines tendencijas pirmiausia toks gydymo būdas taikomas kelio sąnariui, peties, ir jau pradedamas taikyti klubo sąnariui. Minėtas  metodas yra saugus, greitas ir patikimas, o procedūra trunka vos 20 min. Po procedūros pacientai iš karto gali sugrįžti namo“, - apie inovatyvų  taikomą gydymo būdą pasakojo Intervencinės radiologijos poskyrio vedėjas Andrius Pranculis.

Skausmo klinikos vedėjas Jurijus Blakunovas visus susirinkusius supažindino su krio aparatu ir gydymo metodu – kriodestrukcija, t. y. gydymas šalčiu. Taip gydant, įvedus kriozondą, juntamasis sąnario nervas paveikiamas 80-ies laipsnių šalčiu. Po šios procedūros pacientui nebetenka kęsti skausmo, jis gali laisvai judėti, o minėtas procedūras, prireikus - galime kartoti.

„Respublikinė Panevėžio ligoninė pagal Lietuvos gydymo įstaigų reitingą šiais metais yra antroje vietoje. Tokį įvertinimą mes pasiekėme savo specialistų pagalba, vieningos komandos darbu bei turima modernia, šiuolaikiška medicinos įranga.  Mūsų ligoninėje taikomas kompleksiškas gydymo būdas ir gydytojų komandos susitelkimas padeda greičiau pasiekti norimų rezultatų, o pacientui suteikia galimybę – gyventi be skausmo“, - kalbėjo direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-06-01 17:31