Naujienos

Medikai žinių sėmėsi konferencijoje

2023 04 19

Šiandien VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje įvyko „Vidaus ligos – tarpdisciplininis bendradarbiavimas“ organizuota konferencija. Surengtame renginyje dalyvavo daugiau kaip 240 medikų. Į konferenciją atvyko gydytojai, bendrosios praktikos slaugytojai ir kitų specialybių medikai.  Konferencijoje dėmesys skirtas vidaus ligų diagnostikai, gydymo aktualijoms ir naujų sprendimų priėmimui.

Konferenciją atidarė ir ją moderavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas, gydytojas pulmonologas Mindaugas Vaitkus. Pranešimą  „Lėtinės geležies mažakraujystės gydymas“ pristatė gydytoja hematologė J. Daubarienė. Apie cukrinio diabeto ir virškinamojo trakto problemas kalbėjo profesorius V. Urbonas. Gydytojas K. Simanauskas skaitė pranešimą „Kalio ir magnio trūkumas – kaip keisti gydymo taktiką“. Pirmąją konferencijos dalį baigė pranešimas „Polifenolių vieta lėtinių ligų valdyme“, kurį perskaitė profesorius V. Šapoka. 

Antrąją konferencijos sesiją, pranešimu apie idiopatinę plaučių fibrozę ir kaip ją atpažinti pradėjo profesorius K. Malakauskas. Gydytoja J. Kruopienė skaitė pranešimą apie lėtinę obstrukcinę plaučių ligą, pristatė DANICO tyrimo duomenis. Profesorė J. Plisienė skaitė pranešimą „Arterinė hipertenzija ir cukrinis diabetas: kardiologo požiūris į gydymo aspektus“. Įžvalgomis apie tikslinę mažo tankio lipoproteinų cholesterolio koncentraciją kraujyje  pasidalino profesorius R. Šlapikas. Pranešimą apie mikrovaskulinę krūtinės anginą perskaitė profesorė S. Glaveckaitė. Gydytoja D. Dovidaitienė konferencijos dalyviams skaitė pranešimą apie išeminę širdies ligą ir prieširdžių virpėjimą. Pranešimą „SGLT-2 inhibitorių vieta kompleksiniame 2TCD gydyme“ skaitė gydytoja G. Vasylienė. Konferenciją baigė gydytoja psichologė G. Jakaitienė pranešimu „Streso ir perdegimo valdymas“.

Konferencijoje dalyviai buvo maloniai nustebinti aktualių pranešimų gausa.

Dėkojame visiems dalyvavusiems konferencijoje ir skaičiusiems pranešimus.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-19 17:32