MEDICINOS DARBUOTOJŲ DIENOS MINĖJIMAS RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

2022 04 28

Balandžio 27 – ąją šalies medicinos darbuotojai mini savo profesinę šventę – Medicinos darbuotojų dieną. Šios dienos paminėjimo ištakos siekia daugiau nei šimtą metų – 1918 – uosius metus, kuomet Lietuvos valstybės Tarybos sprendimu buvo įkurta Sveikatos komisija. Kaip teigiama istoriniuose dokumentuose, garbė rūpintis savo šalies žmonių sveikatos apsauga tuo metu buvo patikėta tautos patriarchui daktarui Jonui Basanavičiui, inžinieriui profesoriui Steponui Kairiui ir kunigui Justinui Staugaičiui bei vėliau prie jų veiklos prisijungusiam daktarui Jurgiui Aleknai, tapusiam Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi. LR Sveikatos apsaugos ministro Juozo Oleko iniciatyva 2004 m. ši šventė, skirta šalies medikams – gydytojams, slaugytojams, visiems savo gyvenimą ir darbą paskyrusiems sveikesnės visuomenės kūrimui, buvo oficialiai įteisinta.

Anksti ryte Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už medikus, prie sovietų nukankintų Panevėžio ligoninės medikų paminklo ir kapų buvo padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakės. Šią šventinę diena sveikinome vieni kitus, linkėdami viso, kas geriausia, gražiausia, o didžioji dalis šių sveikinimų skambėjo radijo stoties „Pulsas“ bangomis, palydint juos nuotaikingais muzikiniais kūriniais. Posėdžių salėje nuo pat ryto vyko iškilmingi šventiniai ligoninės administracijos susitikimai su Respublikinės Panevėžio ligoninės klinikų, skyrių ir padalinių darbuotojais, kurių metu geriausiais nominuoti darbuotojai buvo apdovanoti ligoninės direktoriaus Padėkos raštais. „Nuoširdus AČIŪ Jums už pasiaukojamą darbą, už kasdien kuriamus mažus ir didelius stebuklus, už supratimą, kad didžiausia vertybė – žmogaus sveikata. Tik Jūsų žinių, gebėjimų, profesionalaus darbo dėka medicina kiekvieną dieną žengia į priekį, suteikdama pacientams galimybę gauti vis pažangesnes asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Į Jus kasdien yra kreipiami viltingi pacientų ir jų artimųjų žvilgsniai, Jumis pasikliaujama einant išgijimo keliu. Medikas, kaip niekas kitas, turi galimybę, taip pat ir didžiulę atsakomybę, savo žiniomis ir medicinos technologijų pagalba  bei jautriu dėmesiu atstatyti, sustiprinti žmogaus sveikatą bei išgelbėti gyvybę. Nuoširdžiai sveikinu Jus profesinės šventės – Medicinos darbuotojo dienos – proga, linkiu asmeninės sveikatos, energijos, profesinio tobulėjimo, visuomenės palaikymo ir kuo geriausios kloties Jums ir Jūsų artimiesiems. Jūsų darbas – ypatinga veikla, atspindinti begalinį rūpestį ir atsakomybę. Didžiuojuosi Jumis ir dėkoju, kad esate“, - Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojus sveikino ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas ir kvietė visus vakare susitikti Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre, kuriame vyks iškilmingas šventinis renginys, skirtas Medicinos darbuotojų dienai.

Mielieji, Meilė, Viltis ir Tikėjimas visada telydi Jūsų kilnius darbus!

VšĮ Respublikinės Panevėžio Ligoninės info.
Paskutinį kartą redaguota: 2022-04-28 14:20