Naujienos

Likėnų reabilitacijos ligoninėje duris atvėrė druskų kambarys

2023 10 28

Respublikinės Panevėžio  ligoninės filiale Likėnų reabilitacijos ligoninėje  atidarytas druskų kambarys (haloterapija). Pasak Panevėžio ligoninės vadovo Arvydo Skorupsko, druskų kambarys Likėnuose įrengtas siekiant teikti Šiaurės Rytų Lietuvos regiono gyventojams kuo daugiau medicininių  ir  įvairesnių  paslaugų vienoje vietoje, kad nereikėtų  važinėti į kitus miestus. Šis druskų kambarys šiame regione yra naujausias ir moderniausias. Gydymas tinka ir vaikams,  ir suaugusiems, ir vyresnio amžiaus žmonėms. Visiems dabar tokios paslaugos bus prieinamos, ko iki šiol nebuvo.

Gydymas druskomis (haloterapija) – tai nemedikamentinis gydymas, padedantis šiuolaikiniam žmogui stiprinti organizmo atsparumą bei didinti vidines energijos atsargas.

Nauja sveikatinimosi erdvė įkurta ligoninės korpuso „Smardonė“ patalpose. Lubos, sienos ir grindys padengtos druskos kristalų sluoksniu, o haloterapijos seanso metu į kambarį pučiamas sausas druskos aerozolis. Druskos dalelės pasiekia ne tik viršutinius, bet įsiskverbia ir į apatinius kvėpavimo takus, taip pat lengvai padengia ir odos paviršių. Jaukumo suteikia modernus apšvietimas ir komfortiški minkštasuoliai, o gydymą sustiprina muzikos ir spalvų terapija.

Specialistai neabejoja šios procedūros nauda ir efektyvumu, kadangi druskų terapija yra puiki sveikatos profilaktikos priemonė ir atpalaiduojantis relaksacijos būdas.

„Haloterapija padeda gydyti lėtines plaučių ligas: astmą, lėtines obstrukcines plaučių ligas. Persirgus ūminėmis infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis, kuomet susiformuoja sunkiai iškosėjimas sekretas bronchuose – palengvina šio sekreto pasišalinimą, liaudiškai sakant „valo plaučius“.  Moksliškai įrodyta, jog skiriant šį gydymą, kuris atitinka reabilitacijos procedūras, mažėja uždegimas kvėpavimo takuose, ženkliai pagerėja kvėpavimo funkcija, bendra savijauta ir fizinio krūvio tolerancija. Noriu pažymėti, kad norint pasiekti efektyvų gydymo rezultatą, rekomenduojama ne mažiau 5 seansų“, - apie haloterapijos naudą organizmui sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės dr. pulmonologas Mindaugas Vaitkus.

Haloterapija  taip pat tinka odos susirgimams gydyti: žvynelinei, brendimo spuogams, egzemai, seborėjai, virusinių infekcijų ir peršalimo ligų, odos susirgimų, alerginių susirgimų profilaktikai, kvėpavimo takams valyti nuo atmosferos užterštumo, tabako dūmų.

Kambariui įrengti sunaudota apie 1400 kilogramų druskos. Kambaryje vienu metu gali gydytis 6 pacientai. Druskų kambaryje lubos, sienos ir grindys padengtos storu druskos kristalų sluoksniu, kuriame palaikoma nuolatinė drėgmė (40–60 proc.), temperatūra (18–24 laipsnių).

Kviečiame atvykti į jaukią poilsio ir gydymo erdvę Likėnų reabilitacijos ligoninėje. Čia jūs sustiprinsite imunitetą, atsipalaiduosite, atsikratysite įtampos, streso.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-27 13:22