Naujienos

Ligoninės šimtmetis prasidėjo Liudo Mažylio parodos atidarymu

2023 01 02

Šiais, 2023 metais  Respublikinė Panevėžio ligoninė jau pradėjo švęsti savo 100-metį. Labai simboliška, kad antrąją šios sukakties metų dieną su iškiliu jubiliejumi atvyko pasveikinti Europos Parlamento narys, Lietuvos mokslininkas, profesorius Liudas Mažylis su savo istorinių darbų paroda ,,Vasario 16-osios akto signatarų autografai“.

Parodą atidarė ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Visus susirinkusius  pasveikino su Naujaisiais metais, palinkėjo  sveikatos, ramybės ir ištvermės  sunkiame darbe ir, kad šie metai būtų  geresni už praėjusius. Direktorius pažymėjo, kad parodos autoriaus, prof. Liudo Mažylio senelis, gydytojas, prof. Pranas Mažylis 1918-1920 m. buvo pirmasis įsteigtos Panevėžio ligoninės vadovas.  Direktorius pristatė proginį ligoninės šimtmečiui skirtą pašto ženklą ir voką, kurio pirmąjį egzempliorių įteikė parodos autoriui, prof. Liudui Mažyliui.

Pristatydamas parodos idėją,  prof. L. Mažylis prisiminė, kad paroda prasidėjo nuo nemenkos revizijos: ,,pirmojo pasaulinio karo šimtmečio proga senelių sukauptame dokumentų archyve atlikau reviziją ir atradau keletą signatarų parašų. Nuo to viskas ir prasidėjo“. Taip atsirado stendai su istoriniais dokumentais, kuriuose įamžinti svarbiausią moderniosios  Lietuvos  valstybės dokumentą  1918 m.  vasario 16 d. pasirašę signatarai, pirmininkaujami  Jono  Basanavičiaus. Net septyniolikos Nepriklausomybės Akto signatarų pėdsakus prof.  L. Mažyliui susekti pavyko, likusių trijų - Donato Malinausko, Jurgio Šaulio ir Jono Vailokaičio - pritrūko, kad visų dvidešimties tuometinės Lietuvos Tarybos narių autentiški autografai būtų surinkti į vieną kolekciją. Apibendrindamas savo darbų parodą prof. Liudas Mažylis pažymėjo: ,,būtina gerai žinoti savo tautos istoriją, gerbti ją, kad būtų galima suprasti dabartį ir kurti ateitį‘‘.

Paroda eksponuojama Respublikinės Panevėžio ligoninės fojė. Kviečiame miesto svečius, pacientus ir jų gimines  aplankyti  parodą ir susipažinti su Lietuvos istoriniais dokumentais.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-02 17:50