Naujienos

LIETUVOS HIBRIDINĖ MOKSLINĖ – PRAKTINĖ KONFERENCIJA „INKSTŲ LIGOS: NUO PREVENCIJOS IKI DIAGNOSTIKOS IR GYDYMO“

2022 03 18

Kovo 10 d. buvo minima Pasaulinė inkstų diena. Jau keleri metai pagrindinė inkstų dienos tema ,,Sveiki inkstai visiems ir visur“, t. y. kokybiško ir naujausio mokslu pagrįsto gydymo taikymas kiekvienam nepaisant lyties, rasės, išsilavinimo, gyvenamosios vietos ir kt. Taip siekiama paskatinti domėtis ir gilinti žinias apie inkstų ligų priežiūrą. Turime visi dėti pastangas ugdant ir skatinant budrumą apie inkstų sveikatą. Ta proga, skubame pasidžiaugti, kad šiandien, kovo 17 d. konferencijų centre „Vasaris”, Panevėžyje įvyko hibridinė mokslinė – praktinė konferencija „Inkstų ligos: nuo prevencijos iki diagnostikos ir gydymo“. Konferencija skirta visų specialybių medicinos gydytojams, bendros praktikos slaugytojams ir pacientams siekiant skatinti bendradarbiavimą  ne tik tarp šios srities specialistų, bet ir tarp pacientų. Atsižvelgiant į tai konferencijos programą sudarė dvi dalys: pirmoji dalis skirta visiems minėtiems dalyviams, o antrojoje dalyje – gydytojams ir slaugytojams, aptariant įdomius ar netgi kartais diagnostiškai sudėtingus atvejus.  

Šios konferencijos organizatoriai Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacijos (LNDTA) prezidentė prof. gyd. nefrologė Inga Arūnė Bumblytė kartu su Respublikinės Panevėžio ligoninės, Hemodializės-nefrologijos skyriaus vedėja gyd. nefrologė Laima Peleckaite. Organizatoriai džiaugiasi, kad pagaliau turėjo galimybę susitikti su itin aukštos kvalifikacijos gydytojais specialistais, mokslo daktarais, profesoriais. Tai tarsi atokvėpis po pandemijos metų, ilgai lauktas įvykis, kai gydytojai-nefrologai, slaugytojos ir net pacientai kontaktiniu būdu galėjo išklausyti ir vesti paskaitas, diskutuoti ir dalintis savo patirtimi bei įžvalgomis.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai dr. Mindaugas Vaitkus konferencijos atidarymo metu atvirai džiaugėsi Ligoninėje dirbančiais gydytojais-nefrologais. Dalino pagyrimus ligoninės gydytojoms ypač L. Peleckaitei ir R. Šriupšienei, kurios tiesiogiai prisidėjo prie šios konferencijos savo pristatytais pranešimais. Direktoriaus pavaduotojas medicinai M. Vaiktus, linki nesustoti tobulėti, stiprinti savo kompetencijas ir gilinti žinias, jomis dalintis su kolegomis su savo pacientais.

Pandemijos metai daugelį išmokino informacija ir žiniomis dalintis nuotoliniu būdų, tai tarsi savotiškas pliusas, kai sudaromos sąlygos negalintiems atvykti – sudalyvauti mokymuose per nuotolį. Taip pat ir šios konferencijos metu buvo palikta galimybė dalyvauti prisijungiant nuotoliu, ne tik kontaktiniu būdu. Tai, kad ši konferencija naudinga, rodo gausus dalyvių skaičius: beveik 2000 dalyvių nuotoliu ir apie 100 kontaktinių dalyvių konferencijų salėje „Vasaris“, išlaikant saugius atstūmus, higienos reikalavimus. Hemodializės-nefrologijos skyriaus vedėja gyd. nefrologė Laima Peleckaitė prisipažino, kad labai laukė šios konferencijos, neslėpė jaudulio vien dėl to, kad tai buvo gyvas, tiesioginis susitikimas Panevėžyje. Juk tai prasmingas apsikeitimas žiniomis ir patirtimi. Inkstų ligų tematika – be galo įdomi ir sudėtinga. Nepaprastai įdomu sužinoti, kokie sprendimai taikomi visuomenėje. Tad mūsų specialistai, bendraudami su kolegomis iš kitų įstaigų įgauna itin didžiulę patirtį. Kuo daugiau bendraujama su šios srities profesionalais, tuo daugiau įgyjama žinių, kurios leidžia padėti pacientui. Ši hibridinė mokslinė – praktinė konferencija „Inkstų ligos: nuo prevencijos iki diagnostikos ir gydimo“ buvo puikus renginys, kuriame netruko įdomių ir aktualių temų.

Vadovaujantis šių metų šūkiu „Žinios – tiltas į geresnę inkstų priežiūrą” kviečiame dalintis informacija ne tik su kolegomis ir  lėtine inkstų liga sergančiais ligoniais, tačiau ir  su tais, kurie dar neserga inkstų ligomis, tačiau jau turi rizikos veiksnių. Tačiau, pirmiausia, labai svarbu yra inkstų ligų profilaktika. Norint turėti sveikus inkstus, sumažinti lėtinių inkstų ligų riziką ar sulėtinti jos progresavimą, daug dėmesio reikėtų skirti bendrai organizmo būklei ir sveikatai. Todėl Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojai nefrologai visada pasiruošę padėti, konsultuoti ir prireikus pritaikyti tinkamą gydymą.

Būkite sveiki!
 
 Laima Peleckaitė  gydytoja nefrologė,
 Hemodializės – nefrologijos skyriaus vedėja
Paskutinį kartą redaguota: 2022-03-21 08:56