Naujienos

Kryžių kalne pastatytas ir pašventintas kryžius Respublikinės Panevėžio ligoninės 100 – mečiui atminti

2023 06 23

Šiandien, tęsiant Respublikinės Panevėžio ligoninės 100-mečio renginių ciklą, Kryžių kalne – iškilmingai pastatytas menininko Daliaus Dirsės suprojektuotas ir iš lietuviško ąžuolo pagamintas kryžius. Pastatytas – 100-osioms  Respublikinės Panevėžio ligoninės metinėms paminėti,  pagerbti išėjusius į amžinybę,  dirbusius ir dirbančius medikus, įamžinti ligoninės istoriją bei po savęs palikti atminimą ateinantiems. Į  kryžiaus pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė, kurioje patalpinti ligoninės darbuotojų palinkėjimai medikų ateities kartoms.

Nuo pat ankstaus ryto automobilis,  vežantis kryžių, pagal krikščioniškas tradicijas papuoštas beržo šakelėmis pajudėjo iš ligoninės kiemo, o jį  lydėjo autobusas su ligoninės darbuotojais. Į Kryžių kalną  atvykusius Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojus pasitiko Šiaulių vyskupijos vyskupas  Eugenijus Bartulis OFM, kuris visus nulydėjo į kryžiaus statymo vietą.

Ceremoniją  įžanginiu žodžiu pradėjo Panevėžio  ligoninės kapelionas Pavel Andžejevski, susirinkusiems perskaitė palinkėjimus ateities kartoms, kurie buvo suvynioti į vieną ritinėlį ir patalpinti į laiko kapsulę.

Prieš kryžiaus šventinimą ir pastatymą žodį tarė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Visada puoselėjome mintį kaip padėkoti kolegoms, kurie prieš 100 metų įkūrė ligoninę ir jau tapo sakraline fraze - žodžiai iš A. Špilevoj spektaklio „Jona“, kad „Dievas namus stato ne iš akmenų, o iš gerų žmonių“. Tai tas labai tinka mūsų ligoninei, nes tik sienos, įranga, įvairi aparatūra nedaug duoda. Didžiausias turtas yra darbuotojai, kurie dirbo ligoninėje prieš 100 metų, kurie dirba ir kurie dirbs ateityje. Šiandien negalime pamiršti tragedijos, kuri įvyko prieš 82 metus, kai gelbėję kitus, buvo enkavedistų žiauriai tardyti ir nužudyti mūsų kolegos medikai.  Tai buvo  įsimintiniausias įvykis Lietuvos medicinos istorijoje. Šiandien į Kryžių kalną atvežėme kryžių ir skiriame  kolegoms, kurių nebėra tarp mūsų, tiems, kurie dirba mūsų ligoninėje, o laiko kapsulėje esančius palinkėjimus paliekame ateities kartoms“,  - kalbėjo ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Kryžiaus autorius Dalius Dirsė padėkojo visiems  už jam patikėtą misiją – neeilinį kūrybinį darbą. Anot menininko ši ligoninės pasiūlyta idėja jam buvo didžiulis iššūkis, bet jis džiaugėsi, kad taip galėjo prisidėti prie Respublikinės Panevėžio ligoninės šimtmečio paminėjimo.

Šiaulių vyskupijos vyskupas Eugenijus Bartulis OFM  pasidžiaugė Panevėžio ligoninės bendruomenės  meile Išganytojui. Jo Ekscelencija vyskupas pakvietė visus bendrai maldai ir pašventino kryžių. Po pašventinimo ceremonijos į dangų kilo giesmės „Kryžiau šventas“ žodžiai.

Po kryžiaus šventinimo, visi  dalyvavusieji apsilankė šalia Kryžiaus kalno esančiame pranciškonų  vienuolyne.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-06-23 14:46