Naujienos

„KAIP ELGTIS EKSTREMALIOS SITUACIJOS ATVEJU“ PROFESIONALO KĘSTUČIO KLUNGIO PASKAITA

2022 03 17

Pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms apima: pažeidžiamumo ir rizikos vertinimą, veiksmų planavimą bei mokymą ir švietimą. Tai reiškia, kad iš anksto yra svarstoma ir apgalvojama, kas gali nutikti ir kaip elgtis, suplanuojami veiksmai bei reikalingi ištekliai galimoms situacijoms suvaldyti ir mokomasi veikti pagal parengtus planus. Kadangi pirmenybė valdant ekstremaliąsias situacijas teikiama gyventojų apsaugai, neatsiejama gero pasirengimo dalis yra gyventojų švietimas – informavimas apie tai, kaip jie turėtų elgtis ekstremaliųjų situacijų metu, kaip jie bus apsaugomi.

Reaguodami į šiandieninę situaciją Ukrainoje, siekiame skatinti visuomenės susitelkimą, o ypač medicinos personalo sugebėjimą užtikrinti pagalbą esant kritinėms situacijoms ir užtikrinti sklandų darbą. Dėl šios priežasties,  2022 m. kovo 17 d. Respublikinės Panevėžio ligoninės Posėdžių salėje vyko ligoninės darbuotojų susitikimas su Panevėžio miesto savivaldybės civilinės saugos specialistu Kęstučiu Klungiu.

Į paskaitą „Kaip elgtis ekstremalios situacijos atveju“ susirinko apie 70 Ligoninės darbuotojų: skyrių vedėjų, slaugytojų, administracijos darbuotojų. Paskaitos metu buvo kalbama apie tai, kaip elgtis ir kur kreiptis ištikus pavojui (gamtiniam, techniniam, ekologiniam, socialiniam ir kt.) pavojui.

Gerb. Kęstutis Klungis pabrėžė, kad ekstremalių situacijų atveju civilinės saugos ir gelbėjimo darbams Panevėžio mieste vadovauja miesto Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisija (toliau – ESK). Pagrindiniai ESK uždaviniai yra esant ekstremaliai situacijai organizuoti nelaimės stabdymą, žmonių gelbėjimą bei padarinių šalinimą ir tam vadovauti; parengties ekstremalioms situacijoms planų pagrindu telkti Savivaldybės civilinės saugos ir gelbėjimo tarnyboms, ūkio subjektams į pagalbą kitos valstybės institucijoms ir ūkio subjektams pavaldžias tarnybas bei techniką, koordinuoti jų veiklą, likviduojant ir šalinant ekstremalių situacijų padarinius.

Paskaitos lektorius priminė, kad kilus kokiam nors realiam pavojui, pirmiausia Lietuvoje kauks sirenos. Jas išgirdus ir į mobilųjį telefoną gavus įspėjamuosius pranešimus, būtina įsijungti LRT radiją, o išgirdus informaciją – vadovautis išsakytais valdžios nurodymais. Taip pat pabrėžė, kad reikia atkreipti dėmesį į kolektyvinius apsaugos statinius, kurie Lietuvoje žymimi lipduku (oranžiniame fone, mėlynu trikampiu), pasidomėti jau dabar, kur jie yra. Yra svarbu kiekvienam iš mūsų jau dabar atlikti „namų darbus“. Šeimoje būtina apsitarti „šeimos planą“ ir turėti pasiruošus „išvykimo krepšį“, kuriame būtų sudėti visi svarbiausi dalykai, skirti išgyventi pirmas tris krizės paras (pvz. dokumentai, grynieji pinigai, radijo imtuvas, žibintuvėlis su atsarginiais elementais, vanduo, vaistai, negendančio maisto atsargų, antklodė, atsarginių drabužių komplektas, higienos priemonės,  degtukai ir kt.). Reikia būti pasiruošus ir domėtis šių dienų aktualijomis, nes, kaip teigė K. Klungis „žinojimas saugo“.

Paskaitos pabaigoje Panevėžio miesto savivaldybės civilinės saugos specialistas Kęstutis Klungis atsakė į susirinkusiųjų klausimus, pasidalino kita aktualia informacija, kontaktais. Informacijos visada galima ieškoti savivaldybės internetiniame puslapyje https://www.panevezys.lt/lt/veiklos-sritys/civiline-sauga-366/ekstremaliuju-situaciju-valdymas.html ar Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos internetiniame puslapyje www.lt72.lt ar į internetinės naršyklės langą suvedus žodžius: ką turime žinoti.

Ligoninės darbuotojai reiškia padėką už tai, kad turėjo progą  išklausyti šią paskaitą, gauti naudingų patarimų ir prasmingai padiskutuoti šių dienų atkulia ir jautria tema. Šiai dienai, reikia būti pasiruošus visiems galimiems gyvenimo scenarijams.

Būkite sveiki!

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info

Paskutinį kartą redaguota: 2022-03-18 09:14