Naujienos

Iškilmingai paminėta Medicinos darbuotojų diena

2023 04 28

Vakar, balandžio 27- ąją dieną šalies medicinos darbuotojai minėjo savo profesinę šventę – Medicinos darbuotojų dieną. LR Sveikatos apsaugos ministro Juozo Oleko iniciatyva 2004 m. ši šventė, skirta šalies medikams – gydytojams, slaugytojams, visiems savo gyvenimą ir darbą paskyrusiems sveikesnės visuomenės kūrimui, buvo oficialiai įteisinta.

Anksti ryte Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už medikus, prie sovietų nukankintų Panevėžio ligoninės medikų paminklo ir kapų buvo padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakelės.

Šią šventinę dieną Respublikinėje Panevėžio ligoninėje sveikinimai ir linkėjimai prasidėjo nuo pat ankstaus ryto. Posėdžių salėje vyko šventiniai ligoninės administracijos susitikimai su Respublikinės Panevėžio ligoninės klinikų, skyrių ir padalinių darbuotojais, kurių metu geriausiais nominuoti darbuotojai buvo apdovanoti ligoninės direktoriaus Arvydo Skorupsko padėkomis, Monetų kalyklos nukaldintais proginiais medaliais bei atminimo dovanėlėmis.

„Nuoširdus ačiū Jums už pasiaukojamą darbą, už kasdien kuriamus mažus ir didelius stebuklus. Gydytojo ir slaugytojo profesija nėra vien paprastos veiklos pasirinkimas, vien noras įgyti kvalifikaciją. Tai yra žmogaus pašaukimas, apimantis ir didesnes dvasines, ir psichologines pastangas, kurių reikia renkantis gydytojo kelią. Tai sudėtingas, sunkus ir pasišventimo reikalaujantis darbas ir tai – ne skambūs žodžiai. Neretai Jūsų rankose atsiduria trapus gyvybės siūlas. Dažnai kovojate už ligonio sveikatą ir gyvybę, dieną ir naktį, darydami viską, kas Jūsų jėgose, o kartais – ir daugiau. O žvelgiant plačiau – būti atsakingam už Gyvenimą. Nuoširdžiai sveikinu Jus profesinės šventės proga ir didžiuojuosi Jumis, ir dėkoju, kad esate, - Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojus sveikino direktorius A. Skorupskas.

Vakare šventė buvo tęsiama Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre. Į vakarinę šventinio renginio dalį, raudonuoju kilimu, papuoštu ugnies stovais ir grojant saksofono muzikai žengė Panevėžio  ligoninės medikai, buvę darbuotojai ir garbūs svečiai. Iškilmingą vakarą pradėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas. Pasveikino visus susirinkusius su švente, pasidžiaugė, kad Panevėžio ligoninė pastaruoju metu daugeliui medicinos įstaigų yra pavyzdys kaip reikia dirbti, teikti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas ir pelnyti pacientų palankumą. Šiais metais Respublikinės Panevėžio ligoninė iš Sveikatos apsaugos ministerijos gavo vieną geriausių vertinimų Lietuvoje. Po direktoriaus iškilmingos kalbos sekė atvykusių svečių sveikinimai.

Į Medicinos darbuotojų dienos šventą atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, kuris savo ruožtu pasveikino susirinkusius ir apdovanojo padėkomis Slaugos administratorę Jolantą Gertienę ir gydytoją akušerę ginekologę, onkologę chemoterapeutę Stasę Melaikienę. Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas dėl įtemptos darbotvarkės į renginį atvykti negalėjo, todėl jo padėkas ligoninės direktoriui Arvydui Skorupskui ir kitiems darbuotojams įteikė jo padėjėjas Vitalijus Satkevičius. Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas pasveikino visus su švente ir įteikė padėkas gydytojai hematologei Jūratei Daubarienei, ilgametei ligoninės darbuotojai, bendrosios praktikos slaugytojai – Lytai-Sofijai Puodžiūnienei bei slaugytojos padėjėjai Dangutei Adomavičienei. Nespėjus merui palikti scenos, jis taip pat buvo pasveikintas su inauguracija, kuri sutapo su Medicinos darbuotojų diena.

Šventinio vakaro, oficialiosios dalies kulminacija tapo Garbės nario ženklų įteikimas ypač nusipelniusiems – Panevėžio ligoninei ir jos pacientams. Garbingus vardinius apdovanojimus  direktorius A. Skorupskas įteikė ilgiausiai ligoninei vadovavusiam Česlovui Gutauskui, ją stačiusiam, statybos inžinieriui Stanislovui Juodikiui ir ilgamečiui Neurochirurgijos skyriaus vedėjui, minėto skyriaus įkūrėjui  - Gediminui Miliūnui.

Po oficialiosios dalies visi žiūrėjo spektaklio premjerą „Jona“, kurią  pastatė  režisierius, dramaturgas Aleksandr Špilevoj. Spektaklis susirinkusią publiką sužavėjo savo neįprasta konstrukcija - visi spektaklio veikėjai atsidūrę komiškose aplinkybėse sprendžia savo labai nejuokingas gyvenimo problemas. Premjerai pasibaigus ilgai skambėjo ovacijos, o direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Vaitkus padėkojęs aktoriams, kūrybinei grupei ir režisieriui A. Špilevoj įteikė gėlių bei visiems palinkėjo kūrybinės sėkmės.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-28 12:59