Naujienos

Įprasmink save savanorystėje

2024 06 06

Savanorystė - ne tik visuomeninė veikla. Tai - būdas tobulėti, įgyti naujų žinių, patirties, įgūdžių, padėti kitiems, išbandyti save, pasitikrinti, ar gali ateityje rinktis vieną ar kitą specialybę. 

Respublikinė Panevėžio ligoninė  - akredituota savanorius priimanti įstaiga, kuri  siekia ligoninės teikiamas paslaugas padaryti dar kokybiškesnes, pateisinti  pacientų norus ir lūkesčius. Užtikrinti saugią ir jaukią aplinką pacientams, praskaidrinti jų buvimo ligoninėje laiką ne tik personalo, bet ir savanorių dėmesiu.

Viena iš Panevėžio ligoninės savanorių Toma Žižienė jau trejus metus savanoriauja   Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje, kur  naujai atrado save.

„Prasidėjus Covid-19 pandemijai, pamačiau Panevėžio Mokymo centro skelbimą, kviečiantį studijuoti paramediciną. Esu veikli moteris, todėl šis centro kvietimas labai sudomino ir nutariau save išbandyti šioje srityje. Taip netikėtai patekau į pirmą laidą, į kurią susirinko įvairių profesijų žmonės,  iš viso - apie 140 norinčių studijuoti paramediciną. Atėjus laikui rinktis praktiką, nedvejodama pasirinkau Panevėžio ligoninės Priėmimo  - skubios pagalbos skyrių, į kurį atėjau per patį pandemijos įkarštį. Buvo baisu, bet tuo pačiu ir labai įdomu, nes reikėjo suteikti pagalbą pacientams neįprastu būdu: vilkint kombinezonus, dėvint kaukes ir kitas apsaugos priemones. Pasibaigus praktikai mums pasiūlė savanoriauti, nes labai reikėjo pagalbos medikams, aš vėl buvau ta pirmoji, norinti eiti ir padėti tuo visiems sunkiu išbandymo laikotarpiu. Nuo to laiko  pasilikau savanoriauti  Priėmimo skyriuje ir taip jau treji metai. Aš esu baigusi teisę, bet manyje tas noras – padėti kitiems visada rusena ir visa tai eina iš širdies, kuri man  sako, kad galiu ir turiu padėti tiems, kam reikia pagalbos“, - dalijosi savanorystės patirtimi T. Žižienė

Panevėžio ligoninėje savanoriai teikia pagalbą pacientams įvairiuose skyriuose. Jie padeda pacientams įvairiais būdais, pavyzdžiui, teikdami emocinę paramą, padėdami su praktiniais klausimais, tokiais kaip maisto atnešimas ar informacijos suteikimas, bei organizuodami veiklas, kurios gali pagerinti pacientų savijautą ir sumažinti vienatvės jausmą.

„Didžiuojamės turėdami savanorystės praktikos vietas, kurios atitinka įvairius mūsų savanorių interesus. Daugelis mūsų savanorių atrado savo mediko karjeros galimybes, remdamiesi savanorio patirtimi Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Šiais metais mūsų gydymo įstaigoje startavo projektas „Būsimų medikų akademija“, kur Panevėžio regiono moksleiviai turėjo unikalią progą susipažinti su medikų veikla, įgyti teorinių ir praktinių žinių.  Tai neabejotinai sustiprino jų apsisprendimą ir pasiruošimą būsimoms medicinos studijoms. Savanoriška veikla ligoninėje gali būti vienas geriausių būdų pasiruošti karjeros sveikatos priežiūros srityje, be to, tai gali padėti įgyti pranašumą prieš kitus kandidatus, kai stoja mokytis. Lietuvoje už savanorišką veiklą medicinos įstaigose, stojant į aukštąją mokyklą, pridedama iki  0,5 balo. Savanorystė – ilgam išliekanti patirtis, kuri gali praturtinti savanorio asmenybę ir atverti naujas duris renkantis profesinį kelią“, - apie visokeriopą savanorystės  naudą sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas.  

Pasak slaugos administratorės, savanorių koordinatorės Rasos Masienės,  savanorystė  -  darbo forma, kuri reikalauja atsakomybės ir pastovumo, siekiant užtikrinti savanorių indėlio tęstinumą ir pacientų gerovę.

„Panevėžio ligoninėje jau savanoriavo studentai iš Panevėžio ir Vilniaus kolegijų bei J. Balčikonio, J. Miltinio,  Panevėžio 5-osios, V. Mikalausko menų gimnazijų moksleiviai ir daugelis kitų. Visi šie savanoriai planuoja savo ateitį susieti su medicina, todėl savanoriška veikla jiems labai naudinga. Savanoriai atlieka praktiką 6 mėn.( 240 val. – po 2 val. į dieną). Kiekvienas savanoris, pasitelkdamas asmenines savybes ir gebėjimus, gali padaryti turtingesnį sergančiųjų buvimo ligoninėje laiką.  Siekiame, kad mūsų pacientai būtų gydomi ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, didelę svarbą teikiame jautrumui ir dėmesingumui“, - apie savanorystės veiklą ir jos privalumus sakė R. Masienė.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija kviečia kreiptis į ją arba savo ugdymo įstaigų administracijas visus, kurie ateityje norėtų dalyvauti savanoriškoje veikloje. Savanorystės metu įgytos žinios ir praktinė patirtis taps Jums neįkainuojama dovana, kuri ateityje gali suvaidinti lemiamą vaidmenį Jūsų tolimesnio profesinio pasirinkimo kelyje.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-06 10:22