Naujienos

Intervenciniai kardiologai dalijosi patirtimi

2023 03 06

Jau tapo tradicija, kad pasidalinti patirtimi ir jos pasisemti į  Respublikinę Panevėžio ligoninę atvyksta kolegos, intervenciniai kardiologai, Romualdas Mačiūnas ir Andrej Pileckij iš VšĮ  Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Jūrininkų ligoninė“. Sulaukta ir  kolegos kardiologo, dr. Arčio Kalnins iš Latvijos, turinčio bene didžiausią darbinę patirtį Baltijos valstybėse. Du kartus per metus organizuojami  specialistų susitikimai, kai kardiologai atvyksta pakonsultuoti ir pasidalinti gerąja praktika su Panevėžio ligoninės širdies ir kraujagyslių ligų specialistais.

Arterijos yra labai svarbios mūsų sveikatai. Jeigu mūsų kraujagyslės yra užsikimšusios, įvairūs organai negali būti tinkamai aprūpinti krauju. Užsikimšusios kraujagyslės gali sukelti daugybę sveikatos sutrikimų, tarp jų ir keliančių grėsmę gyvybei.

Intervenciniai kardiologai atlieka diagnostines ir gydomąsias procedūras, kai išplečiamos ir stentuojamos susiaurėjusios kraujagyslės. Tai yra mažai invazyvios operacijos, nereikalaujančios chirurginio įsikišimo. Intervenciniai kardiologai gali ne tik kontroliuoti pažeidimą, bet ir jį pašalinti – tą pačią dieną įstatyti stentą.

„Džiugu, kad jau tapo tradicija – kolegų kardiologų dalijimasis darbine patirtimi, gerąja praktika ir įgytomis žiniomis. Nuolat investuojame į mokymus, juos organizuojame, kad kardiologai ir ne tik, galėtų didinti savo kompetenciją ir tobulinti turimą kvalifikaciją“, - kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„Į Respublikinę Panevėžio ligoninę atvykę kolegos sutiko pasidalinti patirtimi dėl vadinamų senų kraujagyslių užsikimšimų. Jeigu kraujagyslė yra užsikimšusi daugiau nei tris mėnesius, tai galima konstatuoti, kad kraujagyslė susiaurėjusi pakankamai seniai ir ją atverti ypatingai sunku. Šiandien esame išsirinkę sunkesnius atvejus ir bendrai ieškosime sprendimo būdų kaip tas kraujagysles atverti, nes kiekvienas atvejis yra unikalus ir reikalaujantis daug praktikos ir žinių. Procedūrų trukmė - nuo vienos iki keturių valandų, priklauso nuo paciento kraujagyslių susiaurėjimo“, - pasakojo Respublikinės Panevėžio ligoninės intervencinis kardiologas Tomas Vasylius.

Mažesnį kraujagyslių užsikimšimą lemia – sveikas maistas, judėjimas, žalingų įpročių atsisakymas, cholesterolio kiekio kraujyje mažinimas ir reguliarus lankymasis pas kardiologą. Tik šių veiksmų visuma leis mėgautis ilgu ir pilnaverčiu gyvenimu, kuriame neteks susidurti su ilgalaikėmis širdies ir kraujagyslių ligų pasekmėmis.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-06 18:36