Naujienos

Iniciatyvos „Menas gydo“ tęsinys – fotografijos darbų parodoje „Daili darna“

2023 02 15

Tęsiant iniciatyvą „Menas gydo“, šiandien Vasario 16-osios išvakarėse, VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės fojė pristatyta, ilgametės darbuotojos, medicinos psichologės Eglės Zubienės,  fotografijos darbų paroda ,,Daili darna‘‘. 2019 m. Eglė realizavo savo svajonę ir nuskrido į  Japoniją, kuri tuo metu alsavo naujos eros, pavadintos „Daili darna“ vardu, laukimu. Reivos (Daili darna) laikotarpio pavadinimas buvo paimtas iš senovinės japonų knygos - prieš vieną tūkstantį ir du šimtus metų sudarytos japoniškų eilėraščių antologijos „Manyoshu“, simbolizuojančios Japonijos ypatingą viešąją kultūrą ir senas tradicijas.

„Džiugu, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pristatome mūsų darbuotojos, medicinos psichologės, Eglės Zubienės fotografijos darbų parodą. Noriu padėkoti parodos autorei už nuostabias fotografijas, kurios džiugins mus ir kiekvieną ateinantį į mūsų ligoninę, suteiks galimybę iš arčiau pažinti Japoniją. Mūsų kolektyvas -  didelis, kuriame yra daug nuostabių ir talentingų žmonių. Tikiuosi, kad Eglės pavyzdys bus užkrečiantis, todėl lauksime ir iš kitų darbuotojų įvairių meno išraiškų“, - kalbėjo direktoriaus pavaduotojas medicinai M. Vaitkus. 

„Prieš kelionę atlikau daug namų darbų: skaičiau knygas, žiūrėjau filmus, galvojau, kad taip bus lengviau suprasti šalį. Ir taip, ir ne. Manau daug gali žinoti, bet pajausti vietovės sielą - turi ten gyventi. Pasiėmiau tiek, kiek galėjau, nors norėjau daugiau. Manau, kad sugrįšiu, o Jums noriu parodyti mažą gabalėlį šalies, kurios gyventojai turi ypatingą bendrumo jausmą, kurį pajutau tik įžengusi ten. Gal ir nenuostabu, kad prieš 83 metus būtent Japonijos ambasadorius, Pasaulio tautų teisuolis Čiunė Sugihara išgelbėjo daugiau nei šešis tūkstančius gyvybių, o Lietuvos Respublikos Seimas 2020 m. paskelbė jo metais. Prieš trisdešimt trejus metus ir mes atgavome galimybę rinktis bei būti laisvais ir lygiaverčiais. Vien jau galimybė keliauti ir dalintis įspūdžais – nereali dovana“, - pasakojo parodos autorė Eglė Zubienė.

Kviečiame pacientus, jų lankytojus bei artimuosius aplankyti parodą, kuri eksponuojama Respublikinės Panevėžio ligoninės fojė (prie centrinio įėjimo).  Fotografijose galėsite iš arčiau pamatyti Tekančios Saulės šalį, jos kultūrą, žmones, pajausti Japonijos gamtos alsavimą. 

Paskutinį kartą redaguota: 2023-02-15 14:42