Naujienos

Gydytojo kraujagyslių chirurgo Arturo Milašausko fotografijos darbų paroda

2023 10 27

Tęsiant iniciatyvą „Menas gydo“, Respublikinės Panevėžio ligoninės fojė pristatyta, ilgamečio darbuotojo, gydytojo kraujagyslių chirurgo Arturo Milašausko fotografijos darbų paroda. Chirurgu dirbantis vyriškis pripažįsta, kad fotografijos menas jam – tarsi įprotis. Parodos autorius siekė įamžinti ir sunkią savo specialybę, ir  kolegas.

Į parodos atidarymą susirinko gausus būrys A. Milašausko gerbėjų – ­ kolegų, draugų ir bendraminčių.

„Jau tapo tradicija mūsų ligoninėje eksponuoti kolegų fotografijos darbų parodas. Džiugu, kad daktaras A. Milašauskas mielai sutiko parodyti savo darbus, kuriuos sukaupė  per savo ilgą karjerą. Šiose nuotraukose mes matome gydytojų kasdienybę, kurios kiekvieną dieną lyg ir nepastebime. Džiugu matyti ir prisiminti kolegas, kurie jau nebedirba mūsų ligoninėje ir yra išėję į užtarnautą poilsį. Labai šilta paroda ir norime, kad ši tradicija tęstųsi ir raginsime  kitus  parodyti savo darbus mūsų ligoninėje, kad galėtų  ne tik pacientai, jų lankytojai, bet ir visuomenė  susipažinti su gydytojais, kurie ne tik gydo žmones, bet ir visa tai įamžina nuotraukose. Noriu pasiūlyti parodos autoriui A. Milašauskui ir kitiems mūsų ligoninėje dirbantiems ir besidominantiems fotografijos menu eksponuoti savo darbus atsinaujinančioje Konsultacijų poliklinikoje, kurioje yra  daug  šviesių ir tam tinkančių erdvių. Nuotraukų ekspozicijos primintų gydytojų kasdienybę ne tik mums, bet ir pacientams, kurie kiekvieną dieną  apsilanko poliklinikoje“, - parodos atidaryme kalbėjo Respublikinės Panevėžio  ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Įstaigos vadovas pasveikino parodos autorių ir įteikė išskirtinę dovaną,  ligoninės išleistą 2014 m. vintažinį kalendorių, kurį puošia gydytojo A. Milašausko to meto  fotografijos.

„Noriu padėkoti administracijai ir asmeniškai Dokumentų valdymo ir komunikacijos skyriaus vedėjai Kristinai, kuri mane prisiminė ir  pasiūlė parodyti savo fotografijų darbus. Ši paroda prieš dešimt metų buvo eksponuojama J. Miltinio dramos teatre. Šiandien eksponuojamos ne visos nuotraukos, jų yra daugiau išlikusių mano atmintyje. Nelabai lengvai man sekėsi fotografuoti kolegas, nes vieni mielai sutiko, kiti kategoriškai nenorėjo būti įamžintais. Noriu padėkoti direktoriui A. Skorupskui už pasiūlymą eksponuoti darbus poliklinikoje, nes turiu 1980-1990 kadrų, atspindinčių to meto  ligoninę. Dėkoju visiems susirinkusiems ir kviečiu apžiūrėti parodą“, - kalbėjo fotografijos darbų autorius A. Milašauskas.

Kviečiame miesto svečius, pacientus ir jų gimines aplankyti  parodą, kuri eksponuojama Respublikinės Panevėžio ligoninės fojė.

 

Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-27 13:06