Naujienos

Garbingų svečių vizitas ir tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvų aptarimas

2024 02 07

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė, kaip ir pastaruosius kelerius metus, tiesia bendradarbiavimo tiltus su vedančiomis Lietuvos ligoninėmis ir klinikomis. Šiandien mūsų ligoninėje lankėsi LSMU Kauno klinikų profesorius, Akušerijos – ginekologijos klinikų vadovas Mindaugas Kliučinskas kartu su Abilitacijos/reabilitacijos ir slaugos skyriaus vadove, gydytoja vaikų neurologe dr. Indre Bakaniene.
 
Vizito metu Respublikinės Panevėžio ligoninės pavaduotojas Mindaugas Vaitkus, Diagnostikos ir gydimo klinikos vadovė Ramunė Paliokaitė, Akušerijos ginekologijos klinikos vadovas Darius Jaseliūnas kartu su skyrių vedėjais ir kitais gydytojais specialistais svečiui išsamiai pristatė  Respublikinės Panevėžio ligoninės teikiamas II-III lygio asmens sveikatos paslaugas gimdyvėms, naujagimiams ir vaikams, akušerijos ir pediatrijos skyrių infrastruktūrą, supažindino svečią su vienos iš didžiausių Šiaurės Lietuvos ligoninės stiprybėmis, kartu aptarė glaudesnio bendradarbiavimo tarp gydymo įstaigų galimybes ir Respublikinės Panevėžio ligoninės medikų įtraukimą į bendrus mokslinius – gydomuosius tyrimus bei galimybes LSMU gydytojams rezidentams atlikti dalį akušerijos – ginekologijos, naujagimių ligų rezidentūras VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.
 
Susitikimo metu, supažindinta su esama situacija, kad Panevėžio apskrityje per metus gimdo apie 1250 moterų, vaikų ligų skyriuje gydoma per 1500, o ambulatorinė pagalba suteikiama virš 25 000 vaikų. VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės išlieka pagrindinė specializuotos pagalbos nėščiosioms, gimdyvėms ir vaikams vieta Panevėžio ir Utenos apskrities mamytėms ir vaikams. Nors gimdymų ir vaikų skaičius Panevėžio apskrityje mažėja, būtina užtikrinti tinkamą, savalaikį medicinos paslaugų prieinamumą ir teikiamų paslaugų kokybę tiek nėščiosioms, gimdyvėms, tiek vaikams. Norint palaikyti teikiamų paslaugų kokybę, yra būtinos tiek savalaikės investicijos, tiek nuolatinis medikų aukščiausio lygio kvalifikacijos kėlimas. Šiandieninio susitikimo dalyviai sutarė, kad viena iš tokių galimybių pritraukti investicijas ir kelti medikų kvalifikaciją yra nauja Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programa, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje ir Lietuvoje.
 
Prof. M. Kliučinskas pristatė naujausias žinias, jog Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija šiais metais planuoja pasirašyti Šveicarijos finansinio įnašo programą „Motinos ir vaiko sveikata bei gerovė“ finansavimo sutartį, kurios tikslas yra gerinti ambulatorines nėščiųjų, pagimdžiusiųjų, naujagimių, kūdikių, vaikų ir specialiųjų poreikių turinčių vaikų sveikatos priežiūros paslaugas. Kadangi profesorius jau turėjo panašios patirties įgyvendinat „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje" projektą, todėl šiandien, minėto projekto vadovas, M. Kliučinskas pasidalino gerąja patirtimi su VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės kolegomis. Papasakojo, kiek pastangų ir investicijų yra skiriama gerinant sveikatos priežiūros paslaugas, įsiklausė į medikų pastebėjimus ir pasiūlymus.
 
Direktoriaus pavaduotojas medicinai M. Vaitkus džiaugiasi šiuo susitikimu: „Džiaugiuosi, kad mūsų ligoninė yra įtraukta į šį projektą, yra pastebėta ir vertinama, tai rodo, kad mes atitinkame keliamus aukštus reikalavimus, o dalyvavimas projekte „Motinos ir vaiko sveikata bei gerovė“ sustiprins teikiamų paslaugų kokybę Panevėžio miesto bei viso Panevėžio regiono mamytėms ir vaikučiams iki 7 metų“.
 
Akušerijos ginekologijos klinikos vedėjas D. Jaseliūnas pritaria ir palaiko prof. M. Kliučinsko išsakytai pozicijai, kad būtina stiprinti ambulatorinę grandį ir prevencijos programas akušerijoje.
 
Diagnostikos ir gydimo klinikos vedėja R. Paliokaitė išsakė savo poziciją, įvertino ir didžiavosi savo kolegomis, jų darbo patirtimi ir aukšta kvalifikacija, vardino poreikius, ką ir kaip būtų galima patobulinti. Pasak vedėjos, atnaujinta įranga, suremontuotos patalpos ar personalo mokymai gerina darbo sąlygas, stiprina emocinę gerovę ir palengvina paslaugų suteikimą, tačiau vien to neužtenka, kol yra vienas didelis trūkumas – žmogiškųjų resursų trūkumas...
 
Galiausiai Akušerijos skyriaus vedėjas R. Petrauskas savo ruožtu padėkojo už galimybę akušeriams, ginekologams prisidėti prie projekto įgyvendinimo ir tapti jo vykdytojais ir jau su nekantrumu laukia galutinio rezultato. 
 
A. Skorupskas pasidžiaugė abipusiais naudingo susitikimo rezultatas. Dar kartą įsitikino savo komandos aukšta kompetencija, gebėjimu diskutuoti: „Gera matyti, kai padalinių vadovai, gydytojai specialistai diskutuoja, ieško kompromisų, turėdami vieną tikslą – padėti ir gerinti sąlygas nėščiosioms, gimdyvėms ir vaikams. Todėl norisi tikėti, kad tokie atviri susitikimai turės ilgalaikį poveikį asmens sveikatos priežiūrai ir bus efektyviai paskirstytos minėtos programos lėšos“.
 
Po susitikimo, dr. Indre Bakaniene kartu su Konsultacijų poliklinikos vedėja Vaida Sungailiene ir Vaikų raidos centro socialine pediatre Vida Butviliene aplankė Vaiko raidos centrą, kuriame toliau galėjo aptarti būsimą inventoriaus ir kitų priemonių poreikį ir pan.
 
VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės komanda ir LSMU Kauno klinikos Akušerijos – ginekologijos klinikos vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas sutarė glaudžiai bendradarbiauti medicinos, gydytojų rengimo ir tobulinimo, mokslinių tyrimų klausimais ir su viltimi sėkmingai įgyvendinti projektą „Motinos ir vaiko sveikata bei gerovė“.
 
Paskutinį kartą redaguota: 2024-02-13 13:15