Naujienos
Socialinė kampanija „Duoti ar neduoti?“
2023 11 20Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) tęsia socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Tris savaites Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu.
Į STT stendo pristatymo renginį atvyko ne tik Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas ir medikų bendruomenės atstovai, bet ir Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė Irma Zabulionytė, Panevėžio diabeto draugijos pirmininkas Algirdas Kairelis, Lietuvos artrito asociacijos prezidentė Danutė Elžbieta Žagūnienė.
Visiems susirinkusiems STT kampanijos idėją ir stendą pristatė STT Antikorupcinio švietimo skyriaus viršininkas Benas Aldakauskas.
„Šiandien noriu padėkoti Panevėžio ligoninės bendruomenei ir vadovui bei visiems susirinkusiems, kuriems rūpi sveikatos apsaugos ateitis. Šiandien kalbamės ne kas duoda, kas ima, bet apie tą emocinį sunkumą, kuris kankina tiek pacientą, tiek gydytoją. Neturime galvoti, kad gydytojas visada laukia dovanos. Šiame stende galime pamatyti patarimus tiek pacientui, tiek gydytojui. Pradėkime kalbėtis, nes toje tyloje, užsisukame į neigiamą prizmę, kuri mums visiems kelia papildomų sunkumų. Taip pat stende yra pateiktos gydytojų istorijos, kuriose teigiama, kad tas emocinis sunkumas gali pakenkti ir jų darbui, galbūt tada negalima užtikrinti geriausios sveikatos priežiūros paslaugų kokybės“, - sakė STT Antikorupcinio švietimo skyriaus viršininkas Benas Aldakauskas.
Jaunųjų gydytojus asociacijos narys Rokas Liaugaudas pažymėjo, kad medikų bendruomenė pripažįsta korupcijos problemą.
„Reikia geriau suvokti tą situaciją kai tiek pacientas, tiek medikas kyšio metu jaučiasi blogai ir tai turi neigiamą rezultatą. Pirmiausia tai yra didelis pakenkimas santykiui, kuris yra labai svarbus tarp paciento ir gydytojo. Medikas nori užmegzti gerą santykį su pacientu, kad jam būtų galima suteikti geriausią tuo metu reikalingą pagalbą. Jeigu neturime to gero santykio, tai ir gydymo rezultatas gali nukentėti. Mes tikime, kad ligoninių vadovai, turi rodyti tą tvirtą pavyzdį ir laikytis tos griežtos, nulinės tolerancijos korupcijai politikos,“ – sakė Jaunųjų gydytojų asociacijos narys R. Liaugaudas.
„Džiugu, kad šiandien atvyko toks gausus svečių ir partnerių būrys, nes tiek kuriant, tiek griaunant dalyvauja dvi pusės, todėl be partnerių pagalbos būtų sunku kurti tą geresnę ir šviesesnę sveikatos apsaugą Lietuvoje bei kovoti su tomis negerovėmis, kurių deja dar turime. Naivu sakyti, kad jokių apraiškų nevyksta Panevėžyje, nors dedame daug pastangų. Prieš dvejus metus Panevėžio ligoninė pradėjo vykdyti centralizuotus viešuosius pirkimus, kuriuos perdavėme Centrinei perkančiajai organizacijai (CPO). Pirmieji šalyje sumažinome iš pirkimų kylančias korupcijos rizikas. Kiti santykiai: tarp paciento, jo giminių, artimųjų ir gydytojo išlieka problema, naivu būtų sakyti, kad jos nebėra. Mus džiugina, kad tendencija yra mažėjanti, bet norėtųsi dar didesnio proveržio ir kad pacientai ir jo artimieji gydytojui atsidėkotų dideliu, nuoširdžiu žodžiu – ačiū. Linkiu gydytojams atsakingai dirbti nelengvą savo darbą, o pacientams kantrybės ir šypsenų, kuri būtų geriausia padėka“, - sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.
VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija siekia didinti ligoninės bendruomenės antikorupcinį sąmoningumą, netoleranciją korupcijai ir skatina sveikatos priežiūros įstaigą veikti skaidriai ir sąžiningai. Ligoninės administracija suinteresuota, kad teikiant sveikatos priežiūros paslaugas nebūtų korupcijos apraiškų ir pažymi jog geriausia padėka gydytojams ir sveikatos priežiūros specialistams yra pacientų pagerėjusi sveikata, nuoširdi šypsena bei malonus žodis. Siekiama, kad medikai dirbantys Panevėžio ligoninėje suvoktų, kad jų nesąžininga veikla gali pakenkti ne tik ligoninės autoritetui ir prestižui, bet ir jiems patiems. Ligoninės bendruomenėje yra suvokiama korupcijos kaina ir jos daroma žala.
Pastebėję neteisėtus veiksmus – korupciją ar veikas, turinčias korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių, galite parašyti atvirlaiškį ir įmesti į dėžutę „Mes Jus girdime“ , kuri yra prie įėjimo į administraciją.
Lietuvą be korupcijos kurkime kartu!
Respublikinė Panevėžio ligoninė
PVM mokėtojo kodas: LT913401219
Smėlynės g. 25, Panevėžys, LT-35144
Tel. +370 45 50 72 44
SUSISIEKITE -anti-bot-bitEL. PAŠTU
Duomenys saugomi Juridinių asmenų registre
Kviečiame įvertinti VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės teikiamų paslaugų kokybę:
Pacientų nuomonė