Naujienos

Būsimųjų tėvelių mokyklėlė VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje!

2024 06 19

Naujagimis – tai nauja pradžia, kupina vilčių ir svajonių. Tai lyg tuščias lapas, kurį gyvenimas pamažu pripildys spalvų ir nuotykių. Tai mažas žmogus, kuriam reikia begalinės meilės, rūpesčio ir palaikymo, kad galėtų skleistis lyg gėlė pavasarį.

O kad mažylio laukimas ir sutikimas būtų labiausiai įsimenanti akimirka gyvenime, mes kviečiame nėščias mamas ir tėvelius, besilaukiančius kūdikio į Būsimųjų tėvelių mokyklėlę!

Šiandien VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos – ginekologijos klinikos, Akušerijos skyriuje tradiciškai įvyko paskaitos, skirtos nėščiosioms ir jų artimiesiems. Paskaitomis siekiame padėti pasiruošti gimdymui, pogimdyminiam laikotarpiui, naujagimio žindymui bei priežiūrai. Susitikime dalyvavo ir į būsimų tėvelių užduotus klausimus atsakinėjo VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos skyriaus vedėjas, gydytojas akušeris ginekologas Raimundas Petrauskas, Naujagimių skyriaus vedėja, gydytoja neonatologė Irena Žilinskienė, akušerė Paulina Gapševičienė.

Gyd.akušeris ginekologas R. Petrauskas papasakojo apie kūdikio gimimą, kuris yra sudėtingas ir stebuklingas procesas, kurį pasak gydytojo akušerio galima suskirstyti į kelis etapus: preliminarų gimdymą, kuris trunka kelias valandas ar net dienas, kai prasideda nereguliarūs sąrėmiai, moteris gali jausti nugaros skausmą, spaudimą dubenyje ir lengvą pykinimą; aktyvų gimdymą, kuris trunka nuo 2 iki 8 valandų, kai sąrėmiai tampa stipresni, reguliarūs ir dažnesni, išstūmimo etapą, kuris trunka nuo 5 iki 30 minučių, kai gimsta kūdikis!

Gydytoja neonatologė I. Žilinskienė pristatė informaciją apie tai, kas yra aktualu gimus kūdikiui pirmoms paroms. Gimęs kūdikis yra apžiūrimas ir įvertinamas, matuojamas naujagimio svoris ir ūgis. Gydytoja akcentuoja profilaktikos svarbą ir nuoširdžiai nepataria atsisakyti skiepų: „Kam žaisti loteriją su savo vaiku“. Mamos mokomos, kaip prižiūrėti kūdikį, įskaitant maitinimą, vystyklų keitimą ir miego rutiną. Jei viskas gerai, po 2 pilnų parų mama ir kūdikis yra išleidžiami namo.

Šiandienos susitikime dalyvavo ne tik mūsų ligoninės gydytojai. Būsimus tėvelius aplankė ir apie dantukų priežiūrą nuo pirmų dienų pasakojo VšĮ Panevėžio miesto odontologijos poliklinikos direktoriaus pavaduotoja laikinai vykdanti direktoriaus pareigas, gydytoja odontologė, LR Odontologų rūmų narė Santa Miežinienė su kolege burnos higieniste Kristina.

S. Miežinienė skaidrių pagalba būsimoms mamytėms pristatė ir akcentavo, kad rūpindamiesi savo kūdikio burnos higiena nuo pat pirmų dienų, galima padėti jam užtikrinti sveikus dantis ir dantenas visą gyvenimą. Nors kūdikiams dar neišdygę dantys, rūpintis jų burnos higiena yra itin svarbu. Kaip teigė odontologė: „Teisingus įpročius formuoti reikia jau nuo kūdikystės, nuo pirmų dienų“.

Lai nėštumas, gimdymas bei kūdikio priežiūra nekelia nerimo o kaip tik suteikia tik geriausias emocijas. Kviečiame pasinaudoti VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės tiekiamomis paslaugomis. Mokyklėlės užsiėmimuose kalbama apie nėštumą ir gimdymą, naujagimį ir jo priežiūrą, naujagimio žindymą, susitikimai vyksta Akušerijos skyriaus salėje, 2 aukšte, vieną kartą per mėnesį, trečiadienį, 13.00 val.

Norėdami užsiregistruoti, prašome susisiekti telefonu (0-45) 50 71 63.

Kviečiame dalyvauti ir pasisemti žinių, kurios padės pasiruošti kūdikio atėjimui į šį pasaulį!

Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-25 15:19