Naujienos

Atsako Respublikinės Panevėžio ligoninės Neurologijos I - ojo skyriaus vedėja - gydytoja Sandra Baužaitė - Babušienė. Migrena – neišgydoma, bet suvaldoma liga: tarp vaistų – ir botoksas

2023 04 06

Stiprus galvos skausmas Reginą (pavardė portalui žinoma – LRT.lt) vargino nuo paauglystės. „Pamenu, mokykloje porą kartų vėmiau – taip stipriai skaudėjo galvą. Vėliau sveikata gerėjo – priepuoliai užklupdavo nedažnai, bet jų visada buvo“, – LRT.lt pasakojo moteris.

Intensyvesni skausmai vėl užklupo pagimdžius sūnų. Tada, pasakoja Regina, būdavo taip blogai, kad nebepadėdavo net stipriausia skausmą malšinančių vaistų dozė.

„Po vieno priepuolio išsigandau, kad taip vartodama nuskausminamuosius priprasiu prie jų: tuomet jau gerdavau maksimalią dozę ir vis tiek jausdavau buką skausmą, būdavau nuo jo lyg apdujus (...) Nusprendžiau ieškoti pagalbos“, – kalbėjo moteris.

Šeimos gydytoja, išgirdusi Reginos nusiskundimus, iš karto įtarė migreną. Regina neslėpė – panašiai manė ir ji pati, tik galvojo, kad migrena – ne konkrečios ligos diagnozė, bet bendrinis stipraus galvos skausmo pavadinimas, tad ir gydymas – toks pat.

Apsilankiusi pas neurologą moteris išgirdo patvirtinimą, kad tikrai serga migrena. Jai paskirtas individualus gydymas, patarta koreguoti gyvenimo būdą, mitybą, miego rutiną.

Ji prisipažino, jog apie tai, kad serga migrena, vengė kalbėti su aplinkiniais – apie priepuolius, dėl kurių anksčiau yra tekę imti ir nedarbingumą, žinojo tik moters artimieji, draugės.

„Bendradarbiams, vadovams nesakiau – atrodė gėda kalbėti apie galvos skausmą, nenorėjau aiškinti, kas ir kaip“, – neslėpė Regina.

Tačiau dabar ji galvoja kitaip. „Tas melas ir nekalbėjimas kartais ir pakenkia. Pavyzdžiui, aš tik neseniai sužinojau, kad migrena sirgo ir serga dar kelios mano giminės moterys. Pasirodo, ir mano teta, pusseserės su tuo susidūrė. Bet niekas niekam nepasakojo. Galbūt, jei tai būčiau žinojusi, greičiau būčiau ieškojusi pagalbos“, – svarstė portalo pašnekovė.

Straipsnio autorė LRT.lt portalo sveikatos aktualijų žurnalistė: Raimonda Mikalčiūtė-Urbonė 

Skaitykite plačiau LRT.lt: https://www.lrt.lt/naujienos/sveikata/682/1945444/atsako-gydytojas-migrena-neisgydoma-bet-suvaldoma-liga-tarp-vaistu-ir-botoksas

 

Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-06 10:41