Naujienos

Artėjanti Tėvo diena – proga priminti apie sveikatą

2024 05 31

Šį sekmadienį visi sveikinsime tėčius su Tėvo diena. Linkėsime jiems laimės, sėkmės ir svarbiausia sveikatos. Ta proga, penktadienį Respublikinė Panevėžio ligoninė kartu su Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžio draugija sukvietė vyrus  ne tik pasveikinti su artėjančia švente, bet ir priminti apie prostatos vėžio profilaktikos svarbą.

Šiuo renginiu siekiama atkreipti dėmesį į šią rimtą vyrų sveikatos problemą bei skatinti reguliarius patikrinimus ir ankstyvą diagnostiką. Respublikinė Panevėžio ligoninė pristatė švietimo ir informavimo iniciatyvas, pabrėžiančias, kaip svarbu reguliariai tikrintis sveikatą.

Renginį daina apie meilę tėčiui pradėjo Panevėžio miesto žurnalistas,  dainininkas ir būsimas paramedikas Modestas Pariauka.

Šventinį renginį atidarė ir sveikinimo žodį tarė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

„ Sveiki visi susirinkę į šventinį minėjimą, kuris skirtas artėjančiai Tėvo dienai ir kartu priminti visiems apie  prostatos vėžį, kuriuo kasmet suserga daugiau nei 2000 vyrų. Laiku diagnozavus šį susirgimą šiuolaikinė medicina gali padėti išgydyti ir užbėgti nelaimėms už akių. Liūdina tai, kad visuomenė ne visada supranta prevencijos reikšmę ir pakankamai vangiai naudojasi prevencinėmis programomis. Pasinaudodamas proga kviečiu nedelsti,  pasinaudoti minėta programa laiku, nes kuo ankstesnėje stadijoje liga diagnozuojama, tuo lengviau ji išgydoma. Panevėžio ligoninė, viena iš nedaugelio šalies gydymo įstaigų, turi specialų robotą prostatos vėžio biopsijų atlikimui. Robotas yra sujungtas su moderniu magnetiniu rezonansu ir labai tiksliai gali  diagnozuoti prostatos vėžį. Remiantis mūsų ligoninės radiologų informacija, pats mažiausias onkologinis darinys, kurį pavyko nustatyti - tik kelių milimetrų. Minėto roboto pagalba  Panevėžio ligoninės medikams pavyksta ankstyvoje stadijoje nustatyti prostatos onkologinį susirgimą, kurį neabejotinai galima išgydyti ir išsaugoti visas vyriškas funkcijas. Mūsų ligoninė siūlo modernias diagnostikos ir gydymo galimybes. Nepamirškite reguliariai tikrintis sveikatą ir kreiptis į specialistus dėl profilaktinių tyrimų“, - sveikindamas  visus Tėvo dienos proga ragino  skirti laiko savo sveikatai ir reguliariai tikrintis bei dalyvauti prevencinėse programose.

Buvęs Panevėžio meras, pensininkų draugijos „Panevėžio bočiai“ vadovas, miesto Tarybos narys Vitalijus Satkevičius  visus pasveikinęs su artėjančia Tėvo diena priminė  kaip svarbu tikrintis sveikatą ir užbėgti ligai už akių.

Urologijos skyriaus vyresnioji slaugytoja Lina Radzevičienė supažindino renginio dalyvius su slaugytojo vaidmeniu prostatos vėžio diagnostikoje, gydyme ir slaugoje.

Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Paulius Rakštys  taip pat visus vyrus ragino nedelsti ir tikrintis dėl prostatos vėžio. Anot P. Rakščio ši liga yra viena dažniausių vyrų onkologinių susirgimų, tačiau laiku atlikti tyrimai ir tinkamas gydymas gali išgelbėti gyvybę.

Renginyje dalyvavęs buvęs žurnalistas, knygų autorius Audrius Skačkauskas papasakojo savo skaudžią patirtį, kai prieš kelerius metus per profilaktinį tyrimą buvo nustatytas prostatos vėžys, su kuriuo grumiasi iki dabar. Jo istorija yra gyvas įrodymas, kaip svarbu laiku pasitikrinti sveikatą.

Renginį, kuris ne tik priminė apie tėvų dienos svarbą, bet ir skatino vyrus rūpintis savo sveikata, siekiant ilgalaikės gerovės ir gyvenimo kokybės, baigė M. Pariauka savo skambiomis dainomis.

Būkite sveiki ir skirkite laiko sau bei savo sveikatai!

Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-31 15:40