Naujienos

Apie Likėnus ir gydomojo purvo procedūras iš arti

2023 02 23

Šiandien VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje svečiavosi asociacijų: „Artritas“, „Pola“ ir „Gyvastis“ nariai, kuriems direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus papasakojo Likėnų istoriją, apie vėl pradėtas teikti gydomojo purvo procedūras, jų reikšmę reabilitacijoje ir mineralinio vandens „Likėnai“ gydomąsias savybes.

Direktoriaus pavaduotojas M. Vaitkus gausiai susirinkusius svečius supažindino su nepaprastai įdomia istorija, kuri mena, kad Likėnai iki XX a. 4-ojo dešimtmečio kaimas ir dvaras buvo vadinamas Smardone arba Lukėnais. 1870 m. daktaras L.M. Chodakauskas Likėnuose įkuria pirmąją mineralinių vonių gydyklą, kurioje gydyti 168 ligoniai. 1891 m. sudegus vonių pastatui, kurorte veikla nutrūko. 1920 m. buvo susidaręs Smardonės kurorto komitetas, kurio tikslas buvo atgaivinti kurortą. Kurorto plėtros darbai nebuvo užleisti, net prasidėjus II - ajam Pasauliniam karui. Po 1990 m. kovo 11 d., paskelbus Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę į Likėnus atėjo „permainų“ laikotarpis. Gydyklų korpusų statybos stabdomos. 2010 m. birželio 1d. ligoninė prijungiama prie Respublikinės Panevėžio ligoninės ir tampa VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filialas Likėnų reabilitacijos ligonine.

Po ilgai trukusių derybų ir sunkaus darbo, 2023 m. vasario 1 d. Likėnų purvas sugrįžo į VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filialą Likėnų reabilitacijos ligoninę.  Gydomasis purvas dėl mineralų ir mikroelementų  gausos, Lietuvoje neprilygsta jokiam kitam. Savo gydomosiomis savybėmis Likėnų purvas yra unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Europoje

Atvykę svečiai iš arčiau galėjo pamatyti purvo pagalvėles, kurias reabilitacijai naudoja Respublikinė Panevėžio ligoninė. Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus gydytoja B. Vabalaitė supažindino su purvo procedūrų poveikiu organizmui, jo teikiamą naudą sergant jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto, nervų sistemos virškinimo sistemos, kvėpavimo sistemos ir odos ligomis. Asociacijų nariai susitikimo metu galėjo paskanauti nostalgiško mineralinio vandens „Likėnai“, kuris ypač vertingas savo mineralinėmis savybėmis.

B. Vabalaitė akcentavo, kad pacientai prieš nuspręsdami pasinaudoti purvo procedūromis, būtinai turi pasitarti su gydančiu gydytoju, kuris šias procedūras turi skirti individualiai, atsižvelgdamas į kiekvieno paciento sveikatos būklę.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-02-23 16:01