Paskatinimai ir apdovanojimai


GYDYTOJUI ANDRIUI PRANCULIUI SUTEIKTAS METŲ PANEVĖŽIEČIO VARDAS

2019 m. pabaigoje vyko Metų panevėžiečio rinkimai. Miesto bendruomenės nariai siūlė gabiausius, labiausiai savo miestą garsinusius ir miestiečiams savo  visuomenine veikla, gerais, prasmingais darbais tarnavusius  kandidatus – iš viso buvo paminėtos 36 panevėžiečių pavardės.

2019 m. gruodžio 18 d. Bendruomenių rūmuose įvyko baigiamasis šių rinkimų renginys, kuriame, susumavus visus balsus, iškilmingai buvo paskelbtos 2019 m. Metų panevėžiečių pavardės. Jais tapo: Panevėžio vyskupas J.E. Linas Vodopjanovas OFM, „Harju elekter“ įmonės vadovas Tomas Prūsas, plaukikas Danas Rapšys, fotomenininkė Irena Giedraitienė ir Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas radiologas Andrius Pranculis. Metų panevėžiečiams buvo įteiktos skulptoriaus Juozo Lebednyko sukurtos nominacijos.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenei labai džiugu, malonu ir prasminga, kad šiais metais už profesionalumą, kompetenciją, naujų, modernių gydymo metodų taikymą, Metų panevėžiečio vardu buvo nominuotas mūsų ligoninėje dirbantis gydytojas Andrius Pranculis.

Gydytojas radiologas Andrius Pranculis Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirba nuo 2002 m. Nuo 2007 m. A. Pranculis yra paskiriamas Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjo pareigoms, kuriose dirba iki šiol. 2007 m. jis apgynė biomedicinos mokslų srities mokslo krypties darbą „Pilvo ir dubens organų ligų diagnostika ir gydymas endovaskuliniais intervencinės radiologijos metodais: techninių ir klinikinių faktorių įtaka, efektyvumas ir komplikacijos“ ir jam buvo suteiktas daktaro mokslo laipsnis.

2007 m. gydytojas A. Pranculis pirmasis Lietuvoje atliko pogimdyvinio kraujavimo embolizaciją bei mechaninę trombektomiją specialiu aparatu. 2008 m. gydytojas pirmasis Lietuvoje stentavo smegenų pamatinę arteriją, atliko pažasties arterijos pseudoaneurizmos stentavimą dengtu stentu. 2016 m. vasario mėn. 24 d. VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojui A. Pranculiui pavyko pirmą kartą Baltijos šalyse stentuoti plyšusią pilvinę aneurizmą. Naujasis metodas išsiskiria tuo, kad tai yra minimali invazinė procedūra – naujos kartos stentas į pažeistos kraujagyslės vidų implantuojamas per minimalų pjūvį vienoje iš kirkšnių, naudojamas mažesnis kontrasto kiekis. 2019 m. rugsėjo mėn. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje buvo atlikta pirmoji prevencinė pilvo aortos aneurizmos stentavimo operacija, kurią atliko gydytojas A. Pranculis su komanda. 2019 m. spalio mėn. mūsų ligoninėje gydytojas atliko itin sudėtingą ir unikalią operaciją, pirmąją ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse – „užakusią“ miego arteriją išvalė per kirkšnį įvestu specialiu balioniniu kateteriu, įdėdamas toje vietoje stentą. Taip buvo visiškai atkurta kraujotaka, nuo pat aortos žiočių iki galvos kaukolės suformuota nauja kraujagyslė.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas nuoširdžiai sveikina gydytoją radiologą Andrių Pranculį su šiuo garbingu įvertinimu ir linki gydytojui sveikatos, ištvermės, nepailstamo siekio ir toliau aktyviai domėtis naujausiais medicinos mokslo pasiekimais, diagnostikos ir gydymo naujovėmis bei sėkmingai jas taikyti praktikoje.
 
 
Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA   Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA   
 
Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA
Nuotraukos Gedimino Kartano
Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-28 14:49