Naujienos

Tarptautinis mokslinis seminaras „Plaučių tromboembolijos gydymas intervenciniais gydymo metodais“

2024 03 05

Vakar VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyko tarptautinis mokslinis seminaras „Plaučių tromboembolijos gydymas intervenciniais gydymo metodais“. Į šį renginį per dvi dienas užsiregistravo iki 100 dalyvių, tai rodo  didelį medikų bendruomenės susidomėjimą šią aktualia tema. Seminaras skirtas visoms profesinėms gydytojų, slaugytojų ir kt. kvalifikacijoms.

Renginį atidarė ir sveikinimo žodį tarė VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus. Palinkėjo visiems dalyviams „Puikios dienos ir gerų žinių“ bei prasitarė apie viziją surengti konferenciją, įtraukiant daugiau pranešimų šią aktualia tema, nes „Vienas iš svarbiausių Respublikinės Panevėžio ligoninės tikslų yra pacientų gerovė, todėl įstaiga stengiasi užtikrinti aukštą medicinos paslaugų kokybę ir atitikti pacientų lūkesčius, nuolat investuodama į medicinos personalo kvalifikacijos kėlimą“. 

Konferencijos dalyvius taip pat pasveikino, ją moderavo ir pranešimą „Plaučių  tromboembolija - gydymo galimybės intervencinės radiologijos metodais“ skaitė Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas, gydytojas radiologas Andrius Pranculis. Vedėjas priminė, kad plaučių embolija atsiranda, kai venose dėl tam tikrų sveikatos sutrikimų susidaro krešuliai – trombai, kurie atitrūkę su krauju nukeliauja į plaučius. Tokie keliaujantys krešuliai, užkemšantys plaučių kraujagysles yra vadinami embolais. Kuo didesnėje kraujagyslėje susidaro krešulys, tuo didesnis embolas nukeliauja į plaučius ir užkemša didesnę plaučių kraujagyslių dalį. Dėl užkimštų plaučių kraujagyslių jose didėja kraujospūdis, perkraunamas dešinysis skilvelis, o ypač sunkiais atvejais dėl obstrukcinio šoko žmogus gali mirti. Taigi, ką daryti ir kokius metodus taikyti, norint mažinti mirčių skaičių nuo plaučių tromboembolijos kalbėta pranešimuose.

Po pirmojo pranešimo dr. Andrius Pranculis, pakvietė savo žiniomis su dalyviais pasidalinti Intervencinės radiologijos skyriaus gydytoją radiologą Mantą Buitkų. Gydytojas pristatė pranešimą tema „Plaučių tromboembolijos gydymas EKOS endovaskuline sistema“. Pristatyme netruko realių vaizdų, pavyzdžių, kas nutinka pritaikius vieną ar kitą gydymo metodą. M. Buitkus akcentavo, kad būtina diferencijuoti pacientus, nes nuo to priklauso ir gydymo metodo ir tinkamų priemonių pritaikymas, pvz. „EKOS endovaskuline sistema tinka lengvesniems atvejams, o labai sunkiems pacientams, kai laikas labai svarbus, neišvengiamai reikėtų naudoti mechaninę trombektomiją.“. Galiausiai gydytojas pasiūlo, kad tikslinga būtų kiekvienoje ligoninėje sukurti komisiją ūmios plaučių embolijos gydimui.

Svečias iš Lenkijos Poznanės medicinos mokslų universiteto, Kardiologijos skyriaus habil. dr., Aleksander Araszkiewicz, pristatė pranešimą tema „Didelės-vidutinės rizikos ūmios plaučių tromboembolijos gydymas atliekant aspiracinę trombektomiją su LIGHTNING12 sistema“. Mokslų daktaras šnekėjo apie pacientų atranką, komandos formavimą, pristatė klinikinius atvejus, jų gydymo metodus ir rezultatus. Aleksander Araszkiewicz teigimu, „Tiesioginė aspiracinė trombektomija yra greitas, saugus ir efektyvus trombų šalinimo būdas. Tiesioginės aspiracinės trombektomijos metu didelis vidinio skersmens kateteris nustumiamas į proksimalinį užsikimšusios arterijos galą kreipiamuoju laidu per šlaunies arteriją ir automatiškai išsiurbiamas išoriniu siurbimo siurbliu arba rankiniu būdu valdomu švirkštu“.

Po pranešimų habil. dr., Aleksander Araszkiewicz dėkojo už galimybę susipažinti su VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės medikais, įvertino jų profesionalumą ir patirtį, iš kurios turėtų mokytis jaunieji specialistai ne tik iš Lietuvos. Svečias pasidžiaugė, kad VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Intervencinės radiologijos skyrius ir jame dirbantis personalas atitinka aukščiausius Europinius standartus.

Dėkojame lektoriams skaičiusiems pranešimus ir visiems dalyvavusiems šiame informatyviame tarptautiniame seminare.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-04 17:36