Naujienos

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ ĮSIGIJO NAUJOS KARTOS BIOXEL CO2 LAZERĮ, SKIRTĄ ODOS DARINIŲ ŠALINIMUI

2021 07 29

Norime pasidžiaugti, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė įsigijo naujos kartos Bioxel CO2 (anglies dioksido) lazerį, kurį perdavė ligoninės Dienos chirurgijos skyriui. Inovatyvių technologijų universalus lazeris skirtas dermatologinėms, estetinėms ir kitoms medicininėms procedūroms atlikti.

„Apgamus ir kitus odos darinius šalinti rekomenduojama dėl įvairių priežasčių: nuolatinio traumavimo skutantis ar dėvint rūbus, estetiškai nepatrauklios išvaizdos ar patiriamo diskomforto. Pastaruoju metu dermatologijoje gerybinių darinių šalinimui vis plačiau naudojami  minimaliai invaziniai anglies dioksido (CO2) lazeriai. Lyginant su kitais gydymo metodais, šis turi mažiau šalutinių poveikių, trumpesnį gijimo periodą. Dažniausiai CO2 lazeriu šalinami gerybiniai odos dariniai, todėl prieš procedūrą dariniai turi būti apžiūrimi gydytojo dermatovenerologo, siekiant įvertinti galimą darinio piktybiškumą. Dažniausiai šalinami šie gerybiniai dariniai: papilomos, dermaliniai ir intradermaliniai apgamai, sebaciniai apgamai, milijos, ksantelazmos, paprastosios karpos, smailiagalės kondilomos (anogenitalinės karpos), trichoepiteliomos, siringomos. Tačiau paminėtina, kad kiekvienas atvejis yra individualus, reikalaujantis detalaus ištyrimo ir aptarimo“, - gydymo lazeriu subtilybes pasakojo Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytoja dermatovenerologė Agnė Gaigalė.
 
Odos darinių šalinimo lazeriu privalumai:
-          po procedūros lieka tik vos pastebimi randeliai, todėl šis būdas puikiai tinka šalinti apgamus ar kitus odos darinius gerai matomose kūno vietose (veido, kaklo srityse);
-          minimaliai invazyvios procedūros dėka nepažeidžiami aplinkiniai audiniai;
-          suteikia galimybę pašalinti apgamą ar kitą odos darinį sunkiai prieinamose kūno vietose.
 
Kaip atliekama procedūra?
Prieš procedūrą yra atliekamas vietinis nuskausminimas. Nuskausminami ir aplinkiniai audiniai, todėl pati procedūra yra visiškai neskausminga. Procedūros metu lazerio energija yra sukoncentruojama į apgamą ar kitą odos darinį. Jame lazerio šviesos energija virsta šiluma, kuri išgarina ląstelėse esantį vandenį ir darinys pašalinamas. Procedūra užtrunka apie 10 – 20 min.
 
Kaip prižiūrėti žaizdą po procedūros?
Po procedūros parą laiko rekomenduojama nesilankyti pirtyse, baseinuose, tačiau praustis galima. Rekomenduojama žaizdą dezinfekuoti ir kelias dienas naudoti apsauginį kremą nuo saulės SPF50+.
 
Kontraindikacijos atlikti procedūrą:
-          izotretinoino naudojimas paskutinius 6 mėnesius;
-          aktyvi odos bakterinė ar virusinė infekcija lazerio gydymo vietoje;
-          pacientai, turintys polinkį keloidų arba hipertrofinių randų susiformavimui;
-          nuolatinis ultravioletinių spindulių poveikis;
-          taikytas radioterapinis gydymas darinio šalinimo vietoje gali apsunkinti žaizdų gijimą.

„Apgamų, karpų, papilomų ir kitų odos darinių šalinimas lazeriu yra efektyvi ir moderni procedūra. Šiuo būdu odos darinius šalinti galima greitai ir nuo bet kurios kūno vietos, o reikalingas ypatingas tikslumas ir norimas estetinis rezultatas yra užtikrinamas modernios įrangos ir aukštos kvalifikacijos gydytojų, dirbančių mūsų ligoninėje, dėka. Odos darinių šalinimas lazeriu šiuo metu yra pripažintas pažangiausiu metodu, leidžiančiu išvengti chirurginio pjūvio, sumažina randėjimo riziką ir suteikia galimybę pasiekti geriausią rezultatą mūsų pacientams. O siekti geriausio rezultato pacientams – ir yra pagrindinis Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvo tikslas. Primename Jums, kad norint patekti pas norimą gydytoją specialistą, Jums reikia gauti Šeimos gydytojo siuntimą, nustatyta tvarka užsiregistruoti Konsultacijų poliklinikoje arba per www.esveikata.lt Laukiame Jūsų,“ - pasakojo ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams dr. Mindaugas Vaitkus.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 13:02