FOTOGRAFIJŲ PARODOS „LIKĖNŲ REABILITACIJOS LIGONINĖS ISTORIJOS AKIMIRKOS“ ATIDARYMAS RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE

2019 11 15

Praeitis – labai svarbi dabarčiai ir yra tarsi atspirties taškas mūsų ateities veiksmams. Ji glaudžiai susijusi su tuo, ko siekiame, ką ir kaip vertiname šiandien. Mūsų praeitis – istorija, kuri išugdė žmonėse kultūrą, papročius, tradicijas, dvasines vertybes. Buvę įvykiai, atspindėti dokumentuose, prisiminimuose, piešiniuose ar fotografijose parodo ne tik tikrus ir nesuvaidintus istorinius įvykius, bet ir tautos bei žmogaus likimą. Be istorinės atminties neįmanomas tautiškumas ir nepriklausomas valstybingumas, tautinė savimonė.

2019 m. vasarą kilo idėja surinkti esamas archyvines Panevėžio ligoninės nuotraukas ir, atrinkus labiausiai informatyvias, geriausiai atspindinčias Panevėžio ligoninės istorijos akimirkas, surengti jų parodą ligoninės darbuotojams ir visuomenei. Ši idėja buvo įgyvendinta ir birželio mėn. 26 d. įvyko fotografijų parodos „Panevėžio ligoninės istorijos akimirkos“ atidarymas. Ši paroda sulaukė didelio ligoninės darbuotojų, svečių, visuomenės susidomėjimo, padėkų už idėjos realizavimą, palaikymo ir paskatinimo ateityje tęsti šią idėją.

2019 m. rugsėjo mėn., plėtojant šią archyvinių nuotraukų parodos mintį, Likėnų reabilitacijos ligoninėje buvo atidaryta fotografijų paroda „Likėnų reabilitacijos ligoninės istorijos akimirkos“, kuri buvo taip pat labai teigiamai įvertinta ir gausiai lankoma.

2019 m. lapkričio 14 d. buvo nuspręsta pasikeisti parodomis – nuotraukos iš ligoninės buvo perkeltos į Likėnus, o Likėnų reabilitacijos ligoninėje eksponuotos nuotraukos buvo pakabintos Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Parodoje „Likėnų reabilitacijos ligoninės istorijos akimirkos“ eksponuojamos nuotraukos sugrąžina mus į Likėnų praeitį, o spalvotose fotografijose – atspindėti nūdienos Likėnai, žavintys parko alėjų ramybe. Retose archyvinėse geriausio Biržų krašto fotografo Petro Ločerio nuotraukose – vandeningi Smardonės šaltiniai, fotografuoti 1921 metais. Apie tai ir vėlesnius Likėnų reabilitacijos ligoninės (įvairiais laikotarpiais ji buvo vadinama ir gydykla, ir kurortu, ir sanatorija) dešimtmečius, pokyčius ir žmones pasakoja šios fotografijos. Kartu tai tarsi rekviem čia dirbusiems medikams, kuriems kasdieninis rūpestis ligonių sveikata buvo taurus jų gyvenimo pasirinkimas.

Maloniai kviečiame aplankyti VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administacijos patalpose eksponuojamą archyvinių fotografijų parodą „Likėnų reabilitacijos ligoninės istorijos akimirkos“ ir, žvelgiant į Likėnų istoriją liudijančias nuotraukas, pakeliauti po praeities laiko ir erdvės akimirkas.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-05-14 14:47