Vaikėme žiemą iš Likėnų reabilitacijos ligoninės kiemo

2024 02 13

Šiandien Lietuvoje švenčiamos Užgavėnės. Tai žiemos šventė, kuri simbolizuoja žiemos išvarymą ir skatina pavasarį ateiti. Tradiciškai per Užgavėnes kepami blynai, vaikšto persirengėliai.

Vasario 13-osios rytą Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės pacientai ir darbuotojai rinkosi į valgyklą – palydėti žiemos ir sutikti pavasarį.

Stalai lūžo nuo riebių mielinių blynų ir vaflių su saldžia uogiene. Pagrindinį Užgavėnių patiekalą, gardintą sirupu, uogiene ar kitais pagardais, apsilaižydami pirštus skanavo  ligoninės pacientai, o tiems, kurie negalėjo ateiti į valgyklą, blynai buvo nunešti į palatas.

Keptuvėje čirškiančių gardžių blynų kvapas viliojo ir persirengėlius,  o visų dėmesį patraukė „čigonaitės“, kurios ne tik padėjo išvyti žiemą iš kiemo, bet siūlė išburti, bei sužinoti savo ateitį. Likėnų reabilitacijos pacientai privalgę gardžių blynų mėgavosi Užgavėnių pokštais.

Šventės akimirkos nuotraukų galerijoje.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-02-13 13:02