x

Kineziterapija

Kineziterapija – viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, kuri pagrįsta tuo, kad tinkamas kūno judėjimas gali padėti atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti raumenų, kaulų, kraujagyslių ir kitų organizmo sistemų būklę. Kineziterapeutas, sudarydamas paciento gydymo planą, atsižvelgia į bendrą asmens būklę, į konkrečius sutrikimus, užtikrina kompleksinę sveikatos priežiūrą.

Gydymo plano tikslas – atkurti judesius ir sumažinti skausmą ir/ar judėjimo ribojimus, kartu išaiškinant pacientui atliekamų procedūrų įtaką jo sveikatos būklei. Tai bendradarbiavimu grįstas procesas – pacientui patariama, kaip savarankiškai koreguoti savo būklę, tęsti gydymą namuose. Taip padedama apsisaugoti nuo galimų ligos recidyvų ar komplikacijų. Šiame procese reguliariai vertinama asmens daroma pažanga, nes priklausomai nuo rezultatų gali būti keičiamas gydymo planas, pasitelkiamos kitos priemonės, peržiūrimi kineziterapijos tikslai.

 

Kineziterapija vandenyje – tai baseine atliekami specialūs pratimai, mankšta. Mankšta vandenyje padeda greičiau atkurti sutrikusias organizmo funkcijas, stiprina raumenis, gerina medžiagų apykaitą ir kraujotaką, pakelia nuotaiką. Šiltame vandenyje smarkiai sumažėja skausmas, didėja sąnarių paslankumas. Kineziterapeutas, vedantis mankštą, pagal indikacijas ir poreikį parenka priemones. Kineziterapija vandenyje taikoma po kaulų lūžių, raumenų ir sausgyslių plyšimų, sąnarių išnirimų, mikrochirurginių operacijų, endoprotezavimo, esant sąnarių skausmams, uždegimams, ribotam sąnarių paslankumui, sergant radikulitu, osteochondroze, esant nugaros skausmams, išvaržoms, neurologinėms ligoms.

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2024-02-13 13:47