Naujienos

VŠĮ RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS INFORMACIJA

2020 11 02

Informuojame Jus, kad lapkričio mėn. 1 d. Respublikinės Panevėžio ligoninės Vidaus ligų skyriuje 8 pacientams ir 8 darbuotojams nustatytas koronavirusinės infekcijos susirgimas. Jų  susirgimo būklė yra lengva. Šiuo metu pacientai ir darbuotojai yra izoliuoti, šio skyriaus pacientams ir darbuotojams atliktas privalomas testavimas, visos skyriaus patalpos nedelsiant dezinfekuotos, laikantis visų tokiems atvejams privalomų dezinfekcijos protokolo reikalavimų. Iki lapkričio 10 dienos yra stabdomas planinis darbas Vidaus ligų skyriuje. Vidaus ligų pagalba Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir toliau bus teikiama, tačiau hospitalizuojami bus tik tie pacientai, kurių sveikatos būklė reikalaus neatidėliotinos medikų pagalbos.

Šiuo metu serga 30 VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų. Absoliuti dauguma serga lengva infekcijos forma ir gydosi namuose. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje šiai dienai gydomi  46 COVID – 19 sergantys pacientai: 3 iš jų gydomi reanimacijoje, jiems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, o 8 pacientams taikoma deguonies terapija. Dar 12 pacientų yra atlikti testai ir laukiama atsakymų.

Visi kiti skyriai dirba, paslaugų teikimas nestabdomas, tačiau ir toliau griežtai ribojamas pacientų lankymas – lankyti galima tik labai sunkios būklės pacientus, vaikus iki 14 metų amžiaus ir gimdyves, prieš tai lankymo laiką ir trukmę suderinus su skyriaus, kuriame gydomas pacientas, vedėju. Vienu metu pacientą lankyti gali tik 1 asmuo ir ne ilgiau kaip 15 min. Palatoje vienu metu gali būti tik 1 lankytojas.  

Kreipiamės į Panevėžio krašto gyventojus ir svečius – jei Jūsų buvimas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nėra būtinas ir šiuo momentu išimtinai svarbus, prašome Jūsų šiuo metu susilaikyti nuo apsilankymų mūsų gydymo įstaigoje ir atidėti juos vėlesniam laikui, kuomet epidemiologinė situacija bus palankesnė tiek Jums, mieli panevėžiečiai, tiek ligoninėje besigydantiems pacientams, tiek personalui.

Visų labai atsiprašome už susidariusius nepatogumus, tikimės Jūsų supratimo, tolerancijos ir kantrybės. Tik visi kartu, bendromis pastangomis ir susitelkę bei aiškiai suprasdami visą situacijos rimtumą ir galimas labai skaudžias pasekmes, sugebėsime atsilaikyti šioje kovoje su koronavirusine infekcija COVID – 19. Mielieji, visur ir visada laikykitės specialistų nurodymų – dėvėkite apsaugines veido kaukes, laikykitės rekomenduojamo atstumo, nesibūriuokite daugiau kaip po 5 asmenis,  atsakingai elkitės viešajame transporte, viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Saugodami save -  apsaugosite aplinkinius. Nuo griežto ir besąlygiško šių ribojimų laikymosi, nuo visų sąmoningumo ir atsakomybės didžia dalimi priklausys mūsų visų ir kiekvieno atskirai kovos prieš pandemiją rezultatai.

Keičiantis situacijai, gali keistis ir privalomi ribojimai. Nuolat sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės teikiamą informaciją – tai aktualios, objektyvios ir informatyvios žinios.

Būkite sveiki!
Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 14:35