Naujienos

ŠALIES SAVIVALDYBĖS PAGAL SERGAMUMĄ KORONAVIRUSU SUSKIRSTYTOS Į SPALVŲ ZONAS

2020 10 22

Atsižvelgdama į koronavirusinės pandemijos COVID – 19 plitimo mastus šalyje ir galimas neigiamas pasekmes bei reaguodama į tarptautinių organizacijų rekomendacijas, trečiadienio posėdyje Vyriausybė pritarė savivaldybių skirstymui į tris zonas pagal epidemiologinius rodiklius – žalią, geltoną ir raudoną.

Žalioji zona nuo šiol reikš, kad į ją patenkančiose savivaldybėse koronaviruso pavojaus lygis yra žemas, o šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms nebūtina taikyti papildomų ribojimų.

Geltonoji zona reikš, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turėtų būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų.

Raudonoji zona bus laikoma pavojingiausia zona. Joje esančioms savivaldybėms reiks ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir bus sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo. Jį paskelbus, taip pat turėtų būti nustatyti ribojimai viešajam gyvenimui, ugdymui, įvedamas privalomas asmens apsaugos priemonių dėvėjimas, atstumų laikymasis.

Šiuo metu karantinas skelbiamas Elektrėnų, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Marijampolės, Pasvalio, Plungės, Skuodo, Šiaulių, Švenčionių rajonų savivaldybėse, taip pat karantinas pratęsiamas Raseinių rajono savivaldybėje.

Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. spalio 26 d. 00.00 val. iki 2020 m. lapkričio 9 d. 24.00 val. Raseinių rajono savivaldybėje – iki 2020 m. lapkričio 6 d. 24.00 val.

Šiame Vyriausybės posėdyje buvo aptarti ir patvirtinti ribojimai, kurie galioja visoje šalyje:
-          renginiuose dalyvių skaičius neribojamas, tačiau yra privaloma visų dalyvių registracija arba bilietai turi būti platinami el. būdu. Privalomos apsauginės veido kaukės ir 1 m. atstumas lauke ir apsauginės veido kaukės bei 2 m. atstumas patalpose;
-          viešojo maitinimo įstaigose darbo laikas ribojamas nuo 7.00 val. iki 24.00 val. Privaloma lankytojų registracija ir 2 m. atstumo laikymasis;
-          apsaugines veido kaukes privaloma dėvėti viešajame transporte, prekybos vietose. Atsakomybė taikoma juridiniam asmeniui;
-          rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu;
-          5-12 klasių mokiniai mokosi nuotoliniu būdu. Vaikai, besimokantys pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir profesinio ugdymo programas, toliau mokosi įprastu būdu. Neformalusis vaikų ir suaugusių švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas iki lapkričio 8 d. Rekomenduojama aukštojo mokslo studijų ir tęstinio profesinio mokymo programas vykdyti nuotoliniu būdu (iki lapkričio 8 d.);
-          sveikatos apsaugos įstaigų veikla bus reguliuojama Sveikatos apsaugos ministro įsakymais;
-          socialinės globos srityje ribojimų nėra;
-          religinių apeigų metu yra privalomos apsauginės veido kaukės ir mažiausiai 1 m. atstumo laikymasis.

Panevėžio ir Utenos apskritys pateko į žaliąją zoną. Tai – visų mūsų nuopelnas, nes stengėmės būti drausmingi, atsakingi, rūpinomės vieni kitais. Neapleiskime šios veiklos ir ateityje – saugokime save ir aplinkinius, rūpinkimės vieni kitais, ypač savimi pasirūpinti negalinčiais žmonėmis.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija ir ligoninės kolektyvas labai atsakingai žiūri į mūsų gydymo įstaigai patikėtus darbus ir įvertina tą didžiulę atsakomybę prieš žmones ir prieš valstybę. Esame žaliojoje zonoje, tad kartu dėkime visas pastangas, kad šioje zonoje ir išliktume. Norime visus atsakingai patikinti, kad ligoninė yra tinkamai pasirengusi galimiems koronavirusinės pandemijos scenarijams – turime sukaupę 3-4 mėn. asmens apsaugos priemonių rezervą, parengę medicininę įrangą, darbuotojų komandas, šiems atvejams reikalingas patalpas. Šiuo metu mūsų ligoninė teikia visas planines stacionarines ir ambulatorines paslaugas. Artimiausiu metu neplanuojame jokio šių paslaugų sumažinimo, nebent tik tuo išskirtinai bloguoju atveju, jei patektume į raudonąją zoną. Spalio 22 d. duomenimis, Infekcinių ligų klinikoje gydoma 18 COVID – 19 sergančių pacientų, 1 pacientas, kuriam reikalingas deguonies tiekimas, gydomas Reanimacijos ir intensyviosios pagalbos skyriuje. Židinio plitimo nuo pirmadienio nebeturime. Serga 13 mūsų ligoninės darbuotojų, iš kurių 9 darbuotojai serga besimptome šios ligos forma. Šiuo metu lovų, kurios yra parengtos koronavirusu sergantiems pacientams, užimtumas yra 47,5 proc.

Būkime atsakingi, būkime kantrūs ir tolerantiški, padėkime sau , artimiesiems ir aplinkiniams bei nepriekaištingai laikykimės šiam laikotarpiui Vyriausybės nustatytų ribojimų.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius                       Arvydas Skorupskas
Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 14:12