Naujienos

RESPUBLIKINĖS PANEVĖŽIO LIGONINĖS SPAUDOS KONFERENCIJA

2020 04 03

Balandžio mėn. 3 d. Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas sukvietė žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją, kuri vyko prie Konsultacijų poliklinikos.

Direktorius informavo, kad anksčiau karantinuoto 51 mediko pakartotino testo rezultatas buvo neigiamas ir nuo kovo 30 d. visi šie darbuotojai yra darbe. Šiuo metu 14 ligoninės darbuotojų yra karantine, pirmojo testo rezultatas yra neigiamas. Šeštadienį bus atliekamas antras šių darbuotojų testavimas ir, esant neigiamiems testo atsakymams, jie taip pat grįš į darbą. Direktorius akcentavo, kad nuo karantino paskelbimo pradžios, nei vienas ligoninės pacientas, nei vienas ligoninės darbuotojas nebuvo ir nėra susirgęs COVID – 19.

„Džiugi žinia ta“, - kalbėjo direktorius A. Skorupskas, - „kad nuo kovo mėn. 30 d. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje nėra nustatytas nė vienas susirgimo šia infekcine liga atvejis. Šiuo metu ligoninės stacionare yra gydomi 7 COVID – 19 sergantys asmenys – 6 pacientai sega lengva arba vidutine ligos forma, vienas – sunkia. Dar dviem pacientams, kurie ligoninės stacionare buvo gydomi apie 2 savaites, šiandien buvo atliktas antrasis pakartotinis testavimas (pirmas testas – neigiamas). Jei šio testavimo rezultatas bus neigiamas, bus konstatuota, kad pacientai pasveiko ir bus išleisti namo“, -  pasakojo direktorius.  

Labai aktualus yra mėginių testavimo laboratorijos mūsų ligoninėje atidarymo klausimas. Esame gavę visus būtinus leidimus tokios laboratorijos veiklai pradėti, esame paruošę patalpas, apmokę personalą, tad, beliko sulaukti specialios įrangos šiai laboratorijai. Jei tiekėjai nepaves, tikimės jos sulaukti po 2 savaičių, iškart ją montuosime, derinsime ir nedelsiant pradėsime tyrimų atlikimą.

Kiekvieną dieną ligoninė gauna krovinius su asmens apsaugos priemonėmis, kurias dalina Utenos ir Panevėžio apskričių gydymo įstaigoms. Ligoninės specialistai nuolat kontaktuoja su šių apskričių ligoninių gydytojais, administracija, vyksta nuolatinės konsultacijos, bendrų veiksmų derinimas. Taip dirba Utenos ir Panevėžio apskričių COVID – 19 klasteris, kuriam vadovauja Respublikinė Panevėžio ligoninė.  

Informuojame, kad UAB Devold ir Dominari, kartu su Respublikinės Panevėžio ligoninės medikais, parengė ir testavo asmens apsaugos priemones - kombinezonus, kepuraites, antbačius, rankogalius, chalatus, patalynę. Tikimės, kad greitu laiku šiomis lietuviškomis apsaugos priemonėmis bus pradėtos aprūpinti šalies gydymo įstaigos.

Ligoninės medikai kasdieną gauna ne tik materialią pagalbą, bet ir daug šiltų, nuoširdžių padėkos žodžių iš dėkingų žmonių ir verslininkų. Viena tokių – p. Vilma, kuri perdavė ne tik pačios pagamintą atvirutę su padėkos tekstu medikams, bet nemažą kiekį jos ir jos bendraminčių pagamintų veido kaukių. Ačiū Jums p. Vilma, ačiū Jums visiems, mielieji. Mes stengiamės dėl Jūsų, Jūs – rūpinatės mumis ir padedate mums. Mes – kartu. Kartu kovosime su mus užklupusia neganda, kartu ją ir nugalėsime!

Primename – be ypatingo reikalo neikite iš namų, visada ir visur dėvėkite veido kaukes, pirštines, nuolat dezinfekuokite rankas. Pasirūpinkite tais, kurie patys negali pasirūpinti savimi. Saugokite save, savo artimuosius, aplinkinius.

Nuolat sekite Respublikinės Panevėžio ligoninės informaciją.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 08:42