Naujienos

RESPUBLIKINĖ PANEVĖŽIO LIGONINĖ – KASDIENIAI IŠŠŪKIAI IR AKTUALIJOS

2020 12 09

2020 m. pavasarį mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, pradėjo plisti koronavirusinė infekcinė liga COVID – 19. Valstybiniu mastu kuriant kovos su šia pandemija strategiją ir taktiką, Respublikinė Panevėžio ligoninė buvo numatyta kaip viena iš gydymo įstaigų, kuriai buvo deleguota organizuojančios CIOVID – 19 sergančių pacientų gydymą Panevėžio ir Utenos apskrityse gydymo įstaigos funkcija.

Organizuodama savo darbą , ligoninė kasdien analizuoja šiuose regionuose esančių gydymo įstaigų lovų užimtumo rodiklius, pacientų srautus, personalo pajėgumus, rūpinasi asmens saugos priemonių savalaikiu užsakymu ir išdalinimu šių apskričių gydymo įstaigoms, vadovaujantis patvirtinta metodika. Tai – atsakingas ir ypatingos svarbos darbas, siekiant užtikrinti ne tik COVID – 19 pacientų gydymą, bet ir planinių paslaugų teikimą. Yra išanalizuoti ir aptarti įvairūs galimi šios infekcinės ligos plitimo ir COVID – 19 grėsmių suvaldymo scenarijai, kurie pildomi ir kooreguojami, priklausomai nuo esamos epidemiologinės situacijos ne tik Panevėžio ir Utenos apskrityse, bet ir šalyje.

Šiuo metu Panevėžio ir Utenos apskrityse yra 11 gydymo įstaigų su skyriais, skirtais gydyti COVID – 19 liga sergančius pacientus, kuriems yra būtinas stacionarinis gydymas. Tai – Respublikinė Panevėžio ligoninė, Anykščių rajono savivaldybės ligoninė, Biržų ligoninė, Ignalinos rajono ligoninė, Kupiškio ligoninė, Pasvalio ligoninė, Rokiškio psichiatrijos ligoninė, Rokiškio rajono ligoninė, Utenos ligoninė, Visagino ligoninė ir Zarasų rajono savivaldybės ligoninė.

Šiose gydymo įstaigose šiuo metu yra 362 stacionarinės lovos, skirtos COVID – 19 pacientams. Šios dienos duomenimis, yra užimta 241 lova, 121 lova yra laisva.

„Pastaruoju metu labai išaugo žmonių, sergančių COVID – 19, skaičius. Respublikinės Panevėžio ligoninės, kaip ir visų Panevėžio ir Utenos apskrityse esančių gydymo įstaigų, medikai dirba sunkiai ir pasiaukojamai, kad sergantiems pacientams būtų laiku ir profesionaliai suteikta būtinoji medicininė pagalba. Tačiau labai neramina augantis šia infekcine liga sergančių medikų skaičius ir, jei šie rodikliai augs ir toliau, greitu laiku galime atsidurti labai nepavydėtinoje situacijoje, kuomet gali pradėti strigti gydymo įstaigos darbas“, - esamą situaciją komentavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Direktoriaus teigimu, vien tik medicininio deguonies, skirto deguonies terapijos procedūroms sergantiems pacientams, poreikis paskutiniu metu išaugo 4 kartus. „Kol kas visomis išgalėmis išlaikome planinių paslaugų teikimo apimtis, tačiau, jei situacija blogės, matyt, teks kooreguoti ir šią veikos sritį. Tam, kad esama padėtis neblogėtų, kad pavyktų suvaldyti situaciją, kuri darosi grėsminga, reikalingos visų – visuomenės, medikų savivaldybių -  pastangos“, - kalbėjo ligoninės direktorius A. Skorupskas.

Šiandien Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra gydomi 134 COVID – 19 liga sergantys pacientai, iš kurių Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje – 14 pacientų, deguonies terapija taikoma 60 sergančiųjų, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 4 pacientams.

Kreipiamės į Panevėžio ir Utenos apskričių, į visus šalies gyventojus – neignoruokite šios infekcinės ligos grėsmių, griežtai laikykitės specialistų įvardintų asmens saugos priemonių ir rekomenduojamos elgesio viešose vietose, darbe ir namuose tvarkos, saugokite save ir aplinkinius, nes tai mūsų sėkmingos kovos su COVID – 19 priemonės.. Artėja Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpis, kurį buvome įpratę sutikti su artimaisiais, draugais, bendradarbiais ir linksmai atšvęsti. Deja, šio laikmečio realija diktuoja kitą scenarijų – nesiburti, atidėti keliones ir įvairias pramogas. Tai – ne kažkieno sugalvotas įnoris, tai – mūsų sveikatos ir gyvybės garantas. Nenumokime į tai ranka – pandemija atėjo ir, tikėkite, praeis, jei stengsimės visi, o Šv. Kalėdos, Naujieji metai ir kitos mūsų šventės bus visada!  

Būkite sveiki!

 

Vytautas Riaubiškis
VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės
komunikacijos specialistas
Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 14:52