Naujienos

MAŽĖJANT SUNKIŲ COVID – 19 PACIENTŲ SKAIČIUI, RESPUBLIKINĖJE PANEVĖŽIO LIGONINĖJE MAŽINAMAS LOVŲ SKAIČIUS

2021 01 25

Gerėjant epidemiologinei situacijai Panevėžio ir Utenos regione ir mažėjant itin sunkia COVID – 19 forma sergančių pacientų skaičiui, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pradėtas laipsniškas šiems pacientams skirtų lovų mažinimas.

2020 m. gruodžio mėn., kuomet buvo stebimas itin didelis gyventojų sergamumo šia infekcine liga bumas, o Panevėžio mieste buvo fiksuotas didžiausias ne tik šalyje, bet ir ES gyventojų susirgimo lygis (apie 2500 susirgimų atvejų 100 tūkst. gyventojų), Respublikinė Panevėžio ligoninė, vykdydama LR SAM rekomendacijas, buvo padidinusi lovų, skirtų itin sunkia forma sergančių pacientų gydymui, skaičių iki 236.

Vyriausybei sugriežtinus karantino sąlygas, įvedus eilę apribojimų, kuriuos šalies gyventojų dauguma priėmė pozityviai ir jų laikėsi, nuo 2021 m. pradžios buvo pastebimas laipsniškas gyventojų sergamumo COVID – 19 liga skaičiaus mažėjimas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija, įvertinusi esamą epidemiologinę situaciją šalyje ir Panevėžio bei Utenos apskrityse ir siekdama padidinti lovų, skirtų gydyti pacientus, sergančius kitomis ligomis, skaičių, 2021 m. sausio mėn. sumažino COVID – 19 liga sergantiems pacientams numatytų lovų skaičių iki 184 lovų (52 lovomis), kurios nedelsiant buvo skirtos kitomis ligomis sergantiems pacientams gydyti.

Ligoninės administracija stebi ir analizuoja nuolat kintančią epidemiologinę situaciją šalyje ir Panevėžio bei Utenos regionuose ir, esant palankioms galimybėms, yra pasirengusi tolesniam lovų, skirtų COVID – 19 liga sergantiems pacientams, mažinimui, tuo pačiu operatyviai sudarant galimybę didinti lovų skaičių tiems pacientams, kurie serga kitomis ligomis ir laukia planinės medicinos pagalbos.

Ligoninėje visada buvo kreipiamas ypatingas dėmesys prevencinių programų įgyvendinimui, siekiant kuo labiau atliepti mūsų gydymo įstaigoje besilankančių pacientų poreikius. Informuojame Jus, kad ligoninės Konsultacijos poliklinikoje nuo sausio mėn. 25 d. yra laisvų talonų pas šiuos gydytojus specialistus: akušerį ginekologą, alergologą ir klinikinį imunologą, chirurgą, dietologą, kardiologą, kraujagyslių chirurgą, otorinolaringologą, oftalmologą, ortopedą traumatologą, pulmonologą, reumatologą, urologą, vaikų neurologą, vaikų hematologą. Taip pat nėra eilės akušerinei ir ginekologinei echoskopijai, kaklo kraujagyslių ultragarsiniam tyrimui, gastrofibroskopijai, programinei ir diagnostinei mamografijai.

Būkite sveiki!

 
VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-03 11:32