Naujienos

AKTAULI INFORMACIJA GYVENTOJAMS

2020 03 16

Lietuvos Respublikos vyriausybė, siekdama užtikrinti koronaviruso plitimą, priėmė nutarimą „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, kuris įsigaliojo nuo 2020 m. kovo mėn. 16 d. 00 val. ir galios iki kovo mėn. 30 d. 24 val. Tai buvo padaryta vadovaujantis Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo, Lietuvos Respublikos Civilinės saugos įstatymo nuostatomis ir atsižvelgiant į nepalankią epideminę koronavirusinės infekcijos COVID – 19 situaciją bei LR SAM ministro teikimą. Mūsų šalis taip pat vadovaujasi tarptautinėmis rekomendacijomis ir gairėmis dėl koronaviruso valdymo, kurias skelbia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Savo ruožtu susijusios institucijos, gydymo įstaigos ne tik vykdo LR vyriausybės, Ekstremalių situacijų centro priimtas specialiąsias priemones ir nurodymus, bet vadovaujasi ir savo patvirtintu ekstremalių situacijų valdymo planu.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė laiku ir atsakingai pradėjo pasiruošimą galimam koronaviruso COVID – 19 plitimui mūsų šalies teritorijoje. Šiuo metu mūsų ligoninė yra tinkamai pasiruošusi visiems atvejams, susijusiems su šiuo infekciniu susirgimu: ligoninė yra sukomplektavusi reikiamą kiekį individualių apsaugos priemonių personalui, kuris dirbs su infekuotais asmenimis, reikiamą kiekį būtiniausių medikamentų, yra tinkamai parengtos patalpos, skirtos asmenų izoliacijai ir gydymui, operacines, gimdyklas, reanimacijos patalpas, yra susitarta dėl būtiniausių priemonių atsargų papildymo  ir pristatymo, suformuotos medikų komandos, veikia ekstremalios situacijos ligoninėje valdymo štabas.

Paskelbus karantino padėtį mūsų šalyje, keičiasi ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbas. Informuojame Jus apie šiuos pasikeitimus, kurie galios karantino laikotarpiu, arba iki atskiro esamos padėties pakeitimo:

Stacionarinės paslaugos:
  1. Planinis stacionarinis gydymas stabdomas, todėl prašome nevykti gydymui į ligoninę visą karantino laikotarpį.
  2. Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojai įvertins Jūsų klinikinius duomenis pakartotinai, remiantis medicinine dokumentacija ir susisieks su Jumis individualiai dėl vėlesnio stacionarizavimo ir kitų būtinų veiksmų.
  3. Pagalba, kuri bus tęsiama:
-        Akušerinė pagalba (visa);
-        Ginekologinė pagalba (ūmios būklės);
-        Kardiologinė pagalba (koronarinė širdies liga, ūmūs ritmo sutrikimai, pažengęs širdies nepakankamumas ir kitos būklės kardiologo sprendimu);
-        Onkologinė pagalba (gydymas ir būtina diagnostika);
-        Nefrologija (hemodializė ir kitos ūmios būklės);
-        Endokrinologija (cukrinis diabetas su komplikacijomis, kitos ūmios būklės);
-        Neurologija (ūmios būklės);
-        Gastroenterologija (ūmios būklės);
-        Geriatrija (ūmios būklės);
-        Vaikų ligos ir vaikų chirurgija (ūmios būklės ir ligos, kurių ištyrimas negali būti atidėtas);
-        Diagnostiniai tyrimai (ūmios būklės ir ligos, kurių ištyrimo negalime atidėti);
-        Visų rūšių chirurgija (ūmios būklės ir ligos, kurių negalime atidėti);
-        Reabilitacija (tęstinis gydymas, kurį nutraukus gresia invalidumas)

Esant neaiškioms klinikinėms būklėms, sprendimą priima 3 – jų gydytojų konsiliumas.

Ambulatorinės paslaugos:
  1. Planinės gydytojų konsultacijos, diagnostinės, profilaktinės ir gydomosios paslaugos stabdomos;
  2. Iš anksto pirmam vizitui užsiregistravę pacientai turi kreiptis į savo šeimos ar siuntimą išrašiusį gydytoją ir aptarti neatidėliotinų ambulatorinių paslaugų būtinumą;
  3. Jūsų šeimos gydytojai (arba gydytojai, siuntę konkrečiai ambulatorinei paslaugai), atsižvelgdami į Jūsų klinikinę situaciją, galės pasikonsultuoti su Respublikinės Panevėžio ligoninės specialistais dėl šių paslaugų būtinumo ir atlikimo neatidėliotinai. Su ligoninės specialistais gydytojai galės susisiekti internetinėje svetainėje www.panevezioligonine.lt pateiktais kontaktais;
  4. Esant neatidėliotinai būtinybei, gavus Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojo patvirtinimą, bus paskirtas individualus konsultacijos laikas ir ligoninė apie tai informuos pacientą;
  5. Pacientai, kuriems paskirta pakartotinė konsultacija (buvo paskirti instrumentiniai ar laboratoriniai tyrimai, paskirta atvykti pakartotinai po paskirto gydymo), turi skambinti konsultavusiam  ar kitam tos srities specialistui. Kontaktiniai telefonų numeriai bus paskelbti ligoninės internetinėje svetainėje www.panevezioligonine.lt iki kovo mėn. 17 d;
  6. Esant galimybei, ambulatorinių paslaugų teikimas bus organizuojamas nuotoliniu būdu, jį fiksuojant medicininėje dokumentacijoje. Nuotoliniu būdu gydytojai teiks konsultacijas, išrašys arba pratęs receptus, paskirs būtinus tyrimus;
  7. Ambulatorinių medicininės reabilitacijos paslaugų, profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymo teikimas atidedamas.

Visų labai atsiprašome už patiriamus nepatogumus, atidedamas konsultacijas, procedūras, gydymo proceso ribojimus. Supraskite - to reikalauja nerami šiandieninė epidemiologinė situacija šalyje ir užsienyje. Griežtų savisaugos, saviizoliacijos priemonių nesilaikymas gali smogti dar greitesniu, dar masiškesniu koronaviruso COVID – 19 paplitimu, dar sunkesnėmis susirgimo šia infekcine liga formomis ir, deja, galimomis labai liūdnomis baigtimis. Būkime supratingi, būkime kantrūs, būkime pareigingi ir atsakingi – už save, už savo artimuosius, už tautą.

VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė nuo pat epidemijos plitimo pradžios nuolat ir nedelsdama informavo Jus apie situaciją šalyje ir Panevėžio apskrityje, apie galimas grėsmes ir individualias apsisaugojimo priemones, apie mūsų ligoninės darbą ir galimybes šiuo sunkiu metu gauti būtinąją asmens sveikatos priežiūros paslaugą. Tą mes darysime ir ateityje – nuolat sekite mūsų teikiamą informaciją, kurią visada pateiksime neatidėliotinai.

 

 

PANEVĖŽIO APSKRITIES ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTŲ DĖMESIUI

Telefonu Nr. 8 682 43673 nuo 8.00 iki 19.00 val. Jūs galite skambinti į VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų polikliniką, norėdami  užregistruoti pacientą skubiai  specialisto konsultacijai.

Mielieji, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyksta darbų pergrupavimas. Rytoj Jums pateiksime daugiau informacijos apie ligoninėje vykstančius ir su ekstremalia situacija susijusius procesus.

Būkite sveiki!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-01-21 08:31