Intervencinė radiologija VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje

2019.05.28

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Intervencinės radiologijos skyriuje, kuriam vadovauja dr. Andrius Pranculis, jau kuris laikas atliekamos ypač sudėtingos kraujagyslių stentavimo, galvos kraujagyslių anomalijų operacijos. Operuojant šiais susirgimais sergančius pacientus, taikomas naujas, inovatyvus metodas, kuris leidžia tausoti pacientų sveikatą, o gijimo laikas po tokių operacijų yra kur kas trumpesnis. Naujas metodas - tai unikali invazinė procedūra, kuomet nedaromas didelis pjūvis paciento pilve ar krūtinėje, o naujos kartos stentografas į pažeistos paciento kraujagyslės vidų yra implantuojamas per minimalų pjūvį vienoje iš kirkšnių. Atliekant tokias operacijas naudojamas mažesnis kontrasto kiekis. Šis kontrastas vėliau pašalinamas per inkstus, todėl tai turi didelę reikšmę pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu.

Daugiausia tokio tipo operacijų šiuo metu šalyje atlieka VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas dr. Andrius Pranculis. Tokios kompetencijos, sėkmingo inovatyvių metodų taikymo praktikos, nuolatinio siekio tobulėti galėtų pavydėti geriausios šalies klinikos.

Tokią sėkmingą gydytojo dr. Andriaus Pranculio praktiką teigiamai įvertino ir Lietuvos žmonės - ne veltui 2019 m. „Tautos gydytojo“ rinkimuose jo pavardė buvo ypač dažnai minima. Plačiau apie apie tai galima paskaityti atsidarius nuorodą https://www.delfi.lt/sveikata/tautos-gydytojas/gydytojas-pranculis-opera...

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.