|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Renginys Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, skirtas Tarptautinei slaugytojų dienai paminėti

2019.05.15

Kasmet viso pasaulio slaugytojai pažymi savo profesinę šventę - Tarptautinę slaugytojų dieną. Ši diena švenčiama Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florence Nightingeil garbei.

Slaugos idėja yra labai sena. Pirmieji slaugai yra įvardijami kaip šeimos nariai ir liaudies gydytojai. Iki krikščionybės buvo ligoninių tipo prieglaudos namai keliautojams bei seniems žmonėms. Pradėjus plisti krikščionybei sergantieji, vargšai, našlaičiai buvo slaugomi jų pačių arba specialios paskirties namuose. Profesionali slauga atsirado XIX a., po Krymo karo, kuomet  Florence Nightigeil pradėjo mokyti slaugus, kurių pareiga buvo padėti gydytojams.

Slaugos darbuotojų tikslai yra padėti asmenims, šeimoms, žmonių grupėms suprasti ir siekti psichinės, fizinės ir socialinės sveikatos bei gerovės jų socialinėje ekonominėje aplinkoje. Niekas kitas taip nesugeba didinti žmonių savirūpą, stiprinti ir saugoti gerą sveikatą, kaip slaugos darbuotojai. Šie specialistai sergantiems ir neįgaliesiems padeda palengvinti ir sumažinti neigiamus ligos poveikius, o mirštantiems suteikti fizinę, emocinę ir socialinę priežiūrą.

Gegužės mėn. 15 d. VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyko renginys, skirtas Tarptautinei slaugytojo dienai paminėti, kurį įžanginiu sveikinimu susirinkusiems pradėjo ligoninės slaugos administratorė Jolanta Gertienė. Sveikinimo žodį tardamas ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas dėkojo slaugytojams už gerą darbą, atsakomybę, slaugytojo prestižo kėlimą visuomenės akyse, pasišventimą savo profesijai. „ - Jūs - nepaprasti žmonės, kuriems nestinga gerumo, dėmesingumo, atjautos, sąžiningumo, tolerancijos, asmeninės atsakomybės ir kitų dorinių savybių. Jūs - kaip „gyvybės burtininkai“, kurie apgaubia pacientus savo šiluma. Kaip gamta mums dovanoja saulės spindulius, augalų žydėjimą, naują gyvybę, taip Jūs, slaugytojai, dovanojate savo pacientams šypseną, gėrį, meilę, globą, dėmesį ir rūpestį“, - džiaugėsi slaugytojų darbu ligoninės direktorius.

„- Nuoširdžiai sveikinu Jus Tarptautinės slaugytojo dienos proga, linkiu nesibaigiančio gerumo širdyje, sielą šildančios meilės, kuria kasdien dalintumėtės su visais, kuriems jos labiausiai reikia. Būkite sveiki ir laimingi“, - slaugytojas sveikino renginį pagerbti atvykęs Truskavos ir Ramygalos klebonas Alfredas.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė ir geri Respublikinės Panevėžio ligoninės  draugai bei partneriai Panevėžio kolegijos atstovai - susirinkusiems žodį tarė Biomedicinos mokslų fakulteto dekanę Ingrida Kupčiūnaitė.

Slaugytojų dienos proga ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas už gerą darbą, rūpestį, ligoninės prestižo kėlimą įteikė gėles ir Padėkos raštus ligoninėje dirbantiems slaugytojams, linkėdamas sveikatos, sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime.

Pasibaigus renginio oficialiajai daliai, vyko konferencija „Slaugytojų lyderių balsas - sveikata visiems“. Jos metu slaugytojams pranešimus skaitė Intervencinės radiologijos skyriaus gydytojas kardiologas Tomas Vasylius („Elektrostimuliatoriai - kada ir kaip?“), Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento Užkrečiamų ligų valdymo skyriaus vedėja Dovilė Brajinskienė („Tymų epidemiologinė situacija. Sąlytį su tymais turėjusiais asmenimis taikomos priemonės“), UAB „Diamedica“ vadybininkas Remigijus Gegelevičius („Pažangiausi ir saugiausi preanaliniai sprendimai tiksliausiai diagnostikai“), Endoskopijų poskyrio bendrosios praktikos slaugytoja, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto slaugos magistro studijų programos studentė Lina Radzevičienė („Etiniai konfliktai intensyvios terapijos slaugytojų kontekste“), LSSO Panevėžio skyriaus direktorė Rasa Masienė („Slaugytojų atstovavimo ir vienijimo iššūkiai bei pasiekimai“).

Po konferencijos šventinę renginio dalyvių nuotaiką palaikė solistai Birutė ir Vaidas Dzežulskiai ir grupė „Panevėžio šviesuoliai“. O visą šį gražų susitikimą, skirtą Tarptautinei slaugytojų dienai paminėti, vainikavo malonus kolegų ir draugų pabendravimas prie kavos/arbatos puodelio. Smagiai praleistas laikas neprailgo, renginio dalyviai skirstėsi pakilios nuotaikos ir su šypsenomis, kurios reiškė viena - nuoširdų „AČIŪ“ šios gražios šventės organizatoriams.

                                                               VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info. 

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.