|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Spaudos pusryčiai VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje

2019.04.30

2019 m. balandžio mėn. 24 d. VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pareigas pradėjo eiti Arvydas Skorupskas. Balandžio mėn. 30 d. direktoriaus iniciatyva vyko Spaudos pusryčiai, kurių metu  A. Skorupskas prisistatė žiniasklaidos atstovams, atvykusiems į šį susitikimą, papasakojo apie save, apie savo artimiausio laikotarpio planuojamus darbus, ilgalaikes vizijas.

A. Skorupskas 1988 m. baigė Kauno medicinos institutą ir įgijo chirurgo specialybę. Šiuo metu direktorius turi dvi galiojančias abdominalinio chirurgo ir bendrojo chirurgo licencijas, taip pat sveikatos apsaugos vadybos magistro laipsnį. Vadybinė direktoriaus patirtis yra virš 12 metų - dirbo rajoninėje poliklinikoje, rajoninėje ligoninėje, Sveikatos apsaugos ministerijoje. Jam teko dirbti projektinį darbą. A. Skorupskas trejus metus kaip ES ekspertas dirbo Ukrainoje - tyrė ir vertino šios šalies sveikatos apsaugos būklę, sprendė humanitarinės pagalbos klausimus.

Dirbdamas Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pareigose, A. Skorupskas daugiausia laiko skirs klausimams, susijusiems su ligoninės vadyba, spręsti, tačiau žada nepamiršti ir chirurgo darbo. „Aš esu tas žmogus, kuris įgyvendino klasterių idėją Lietuvoje. Tai buvo didžiulis proveržis medicinoje, kurį teigiamai įvertino ne tik šalies medicinos bendruomenė, bet ir visa Europa“, - pasakojo susirinkusiems direktorius. - „Kad tokia klasterinė insulto ir infarkto susirgimų sritis apimanti veikla atsirastų Panevėžyje, savo laiku reikėjo gerokai pakovoti, nes norinčių užsiimti šia veikla tuo metu netrūko. Ko čia atvažiavau“, - retoriškai paklausė A. Skorupskas. _ „Sieksiu, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė taptų atvira visiems, siūlysime padiskutuoti, ar nebūtų tikslinga įkurti visuomenės Tarybą, į kurią įeitų ligoninės, valdžios ir visuomenės atstovai. Tai būtų patariamasis organas, padėsiantis išgryninti nūdienos aktualijas, teikiant sveikatos apsaugos paslaugas, bei numatant aktualiausius einamojo laikotarpio darbus. Mūsų siekis - pacientas turi būti laimingas, ligoninės aplinka - draugiška visuomenei, o pati Respublikinė Panevėžio ligoninė turi įgyti gerojo darbdavio vardą. Mūsų prioritetai“, - dėstė savo mintis naujasis ligoninės vadovas, - „tai inovacijos, naujos technologijos, geriausio rezultato pacientui siekimas.Labai svarbi yra multidisciplininių komandų (MDK) veikla, kurios metu įvairių specialybių gydytojai aptaria paciento būklę bei parenka jam palankiausią gydymą“.

Paliesdamas Likėnų reabilitacijos ligoninės klausimą, direktorius A. Skorupskas informavo:„- Svarbus Šiaurės Lietuvos gyventojams yra šios ligoninės ateities klausimo sprendimas. Šiam Lietuvos regionui reikia kurortinės zonos sveikatos atstatymui, reabilitacijai. Mūsų vizija - Likėnų reabilitacijos ligoninės bazėje įkurti Sisteminės reabilitacijos centrą, kurio veikla aprėptų standartinę medicinos reabilitaciją, psichologinę reabilitaciją, kai pacientas yra mokomas susigyventi su liga bei socialinę reabilitaciją - teikiant pagalbą žmogui jam integruojantis į darbo rinką, gerinant jo gyvenimo kokybę bei išmokant prisitaikyti prie naujų gyvenimo aplinkybių ir tampant  mažiausiai priklausomu nuo kitų.Mūsų ligoninė viena nepajėgs to padaryti - sėkmingam idėjos įgyvendinimui bus reikalinga vietinės ir centrinės valdžios pagalba bei lėšos. Diskusijos šiais klausimais jau pradėtos, jos bus tęsiamos ir, tikiuosi, duos teigiamą rezultatą“.

Po to direktorius A. Skorupskas susirinkusiems žiniasklaidos atstovams pristatė du jaunus, perspektyvius ligoninės gydytojus - Intervencinės radiologijos skyriaus vedėją Dr. Andrių Pranculį ir Intervencinės radiologijos skyriaus gydytoją Dr. Aurimą Mačionį, kurių darbais , profesinė kvalifikacija, sėkmingu naujų ligų gydymo metodų taikymu didžiuojasi Respublikinė Panevėžio ligoninė. Šie specialistai jau yra gerai žinomi ne tik šalies medicinos visuomenei, bet ir užsienyje. „Visai nebūtina ligoniams tirtis sveikatos ar gydytis vykti į Vilnių ar Kauną, nes tokios pat paslaugos yra teikiamos ir mūsų ligoninėje - turime visą reikalingą šiuolaikišką medicininę įrangą ir kvalifikuotus specialistus, pasiekusius savo srityje puikių rezultatų“, - užtikrino direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams Dr. Mindaugas Vaitkus.

Ligoninės vadovas atsakė į susirinkusių klausimus ir pakvietė žiniasklaidos atstovus kitam susitikimui: „Sekantį mūsų susitikimą planuokime praėjus 100 dienų nuo mano direktoriavimo pradžios. Atsakysiu į visus Jūsų pateiktus klausimus“.

Pasibaigus oficialiajai Spaudos pusryčių daliai, jų dalyviai dar kurį laiką bendravo prie kavos/arbatos puodelio, linkėdami vieni kitiems sklandaus darbo ir visapusiškai naudingo bendradarbiavimo. 

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.