Renginys, skirtas Medicinos darbuotojų dienai paminėti

2019.04.26

Balandžio mėn. 27 - ąją šalies medicinos darbuotojai mini savo profesinę šventę - Medicinos darbuotojo dieną. Nors šios dienos minėjimo ištakos siekia jau daugiau nei šimtmetį - 1918 metus, oficialiai ji įteisinta tik 2004 metais. Lietuvos medicinos darbuotojų šventė skirta šalies medikams - gydytojams, slaugytojams bei visiems, kurie savo veiklą paskyrė sveikesnės visuomenės kūrimui.

Balandžio mėn. 27 - oji pasirinkta ne atsitiktinai - šią dieną 1918 metais Lietuvos valstybės Tarybos sprendimu buvo įkurta Sveikatos komisija. Garbė rūpintis šalies žmonių sveikatos apsauga tuo metu buvo patikėta tautos patriarchui Jonui Basanavičiui, inžinieriui profesoriui Steponui Kairiui ir kunigui Justinui Staugaičiui bei vėliau prie jų veiklos prisijungusiam daktarui Jurgiui Aleknai, tapusiam Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi.

Jau tapo tradicija, kad šios dienos proga VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės administracija organizuoja renginį, į kurį yra kviečiami daug metų mūsų ligoninėje dirbę medikai, šiuo metu esantys užtarnautame poilsyje, svečiai, ligoninės darbuotojai.

Balandžio mėn. 25 dieną vykusio renginio dalyvius pasveikino ką tik pradėjęs eiti pareigas ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas. Direktorius padėkojo senjorams už tai. kad nepamiršta savo buvusios darbovietės, domisi jos veikla, dalyvauja organizuojamuose renginiuose, ligoninės darbuotojams dėkojo už gerą darbą, kompetenciją, pasišventimą savo profesiniam pašaukimui, visus sveikino su ką tik praėjusiomis Šv. Velykomis, linkėdamas sveikatos, ramybės, darnos darbe ir šeimose.

Pranešimą tema „Darbo rezultatų aptarimas“ susirinkusiems pristatė Chirurgijos klinikos vedėjas Remigijus Samuolis, kuris pateikė ligoninės veiklos 2018 m. apžvalgą, įvardijo svarbiausius pasiekimus bei atkreipė dėmesį į pozicijas, kurių pagerinimui ligoninės kolektyvas ateityje dar turėtų pasitempti.

Renginio metu padėkos raštais ir dovanomis už nepriekaištingą darbą, didelį indėlį plėtojant sveikatos apsaugą, propaguojant sveiką gyvenseną, Respublikinės Panevėžio ligoninės prestižo kėlimą bei aukštą profesinę kvalifikaciją buvo apdovanoti 20 gydytojų, slaugytojų, administracijos, ūkio padalinių darbuotojų.

Pasibaigus oficialiajai renginio daliai, direktorius A. Skorupskas pakvietė visus maloniam pabendravimui prie kavos/arbatos puodelio. Buvę ir esantys ligoninės darbuotojai labinosi, domėjosi vieni kitais, prisiminė darbo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje metus. Šventės dalyviai skirstėsi pakilios nuotaikos bei žadėdami ir ateityje lankytis ligoninės organizuojamuose renginiuose.