Panevėžio TLK Lietuvos gyventojams primena

2019.04.03

- Jei baigiasi Jūsų PSD galiojimas, Jūs dar vieną mėnesį (papildomą) turite teisę gauti PSDF biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamuosius vaistus, medicinos pagalbos priemones. Šį mėnesį PSD, o su juo ir išvardintos paslaugos, suteikiamos skolon su sąlyga, kad iki mėnesio galo apsidrausite - pats sumokėsite PSD įmokas, įsidarbinsite, įsiregistruosite Užimtumo tarnyboje ar įgysite teisę į draudimą valstybės lėšomis kitokiu pagrindu ir pan. Jei iki mėnesio pabaigos ši sąlyga nepatenkinama, pasinaudojusieji sveikatos priežiūros paslaugomis per papildomą mėnesį tampa skolingi už suteiktas paslaugas tiek, kiek ligonių kasos už jas sumoka gydymo įstaigai.

- ESDK galioja tik tada, kai Jums viešint ES, EEE šalyje ar Šveicarijoje, ūmai susergate, dėl to jums svečios šalies valstybinei sveikatos apsaugos sistemai priklausančioje gydymo įstaigoje teikiama būtinoji medicinos pagalba, o šio įvykio metu esate apdraustas PSD Lietuvoje. Jei įvykio metu nebūsite apsidraudęs, bet gydymo įstaigai vis tiek pateiksite ESDK ir gausite paslaugas, į PSDF biudžetą teks grąžinti tiek, kiek Lietuvos ligonių kasa sumokės užsienio šaliai už Jums suteiktas paslaugas.

- Jei dėl savo kaltės (neteisėtos veikos) sužalojote kitą asmenį, jo gydymą iš PSDF biudžeto apmoka ligonių kasos, bet išlaidas, kaip žalą, turėsite padengti Jūs. Kai neteisėta veika padaroma per eismo įvykį, žala išieškoma iš kalto asmens arba ją atlygina draudimo kompanijos, jei automobilis yra draustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

- Kai su ligonių kasa sudaroma sutartis dėl žalos PSDF biudžetui atlyginimo dalimis, ją privaloma vykdyti. Nustatytais terminais nemokant žalos kompensavimo įmokų, ligonių kasa civilinio proceso tvarka kreipiasi į teismą dėl žalos išieškojimo. Teismo sprendimai gali būti priimami už akių.

Pasitikrinti, ar esate apdraustas, galite atvykę į ligonių kasą arba elektroniniu būdu: apsilankę VLK interneto svetainės skyrelyje „Ar esate draustas?“, per Elektroninių valdžios vartų portalą www.epaslaugos.lt

Daugiau informacijos teikiama bendruoju ligonių kasų tel. (8 5) 232 2222, el. paštu info@vlk.lt

Panevėžio teritorinė ligonių kasa