|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Psichiatrijos skyrius

Virginijus DIKTANAS
Vedėjas - gydytojas psichiatras
8 45 50 72 28
  • Skyriuje teikiama stacionarinė ir ambulatorinė (dienos stacionaras) pagalba suaugusiems, sergantiems įvairiomis psichikos ligomis – organiniais, neuroziniais, nuotaikos, stresiniais sutrikimais, ūmiomis bei lėtinėmis endogeninėmis psichozėmis.
  • Skyriuje taikomas medikamentinis gydymas, grupinė ir individuali psichoterapija, meno terapija, psichogimnastika, autogeninė treniruotė, biblioterapija, filmoterapija, gydymas šviesa bei reabilitacinėmis procedūromis.
  • Į skyrių guldomi pacientai, pateikę pirminio lygio sveikatos priežiūros gydytojo, psichiatro siuntimą; perkeliami iš kitų ligoninės skyrių (pakonsultavus gydytojui – psichiatrui); ar skubos tvarka – pagal būtinosios medicininės pagalbos paslaugų sąraše nurodytas indikacijas.
  • Psichiatrijos skyriuje besigydančiam pacientui greitai ir kvalifikuotai suteikiama būtina kitos srities specialisto konsultacija ar pagalba, nes skyrius yra vienas iš bendro profilio ligoninės padalinių.
  • Svarbiausias Psichiatrijos skyriaus uždavinys – gerinti pacientų psichinę, fizinę savijautą, siekti geresnės socialinės adaptacijos, ugdyti bendravimo įgūdžius, savivertę ir kitas psichines funkcijas.

Psichiatrijos skyrius įkurtas 1992 m. gruodžio 8 d. Tai buvo 30 lovų skyrius ir 10 vietų dienos stacionaras. Jį įkūrė ir jam vadovavo gydytojas - psichiatras Raimundas Alekna. Didėjant psichiatrijos paslaugų poreikiui, 1997 m. skyriuje lovų skaičius padidintas iki 60 vietų, kiek yra ir šiuo metu. Nuo 1995 m. skyriui vadovauja gydytojas psichiatras Virginijus Diktanas.

Psichiatrijos skyriuje gydomi pacientai, turintys įvairaus sunkumo ir pobūdžio psichikos sutrikimų: kenčiantys nuo įtampos, nerimo, baimės, nemigos, įvairių nemalonių pojūčių, skausmų kūne, varginami įvairių įkyrių minčių, girdintys pašalinius garsus, matantys pašalinius vaizdus, kenčiantys nuo blogos nuotaikos, dažnai ir suicidinių minčių, o taip pat patyrę įvairius sukrėtimus, po stresų, ir nesugebantys atsigauti po jų, ar su tuo susitaikyti.

Skyriuje šalia naujausių psichotropinių vaistų gydymui taikoma ir individuali ar grupinė psichoterapija, meno, šviesos terapija, autogeninė treniruotė, psichogimnastika, skiriamos reabilitacinės procedūros.

Skyriuje dirba didelę patirtį turintys specialistai: skyriaus vedėjas – gydytojas psichiatras Virginijus Diktanas, gydytojai psichiatrai – Gintarė Puodžiūnienė, Violeta Gaivenienė, Diana Šateikienė, Silva Gruzdienė, gydytojas psichoterapeutas Vaclovas Retkus, psichologės – Eglė Zubienė ir Edita Briedienė. Profesionaliam ir draugiškam 17–os psichikos sveikatos slaugytojų kolektyvui vadovauja skyriaus vyresnioji slaugytoja Vilma Lukminienė. Darbas skyriuje organizuojamas komandiniu principu, siekiant kuo glaudesnio ryšio tarp komandos narių ir pacientų.

Kadangi skyrius yra vienas iš ligoninės padalinių, tai leidžia išspręsti ne tik paciento dvasines problemas, bet ir įvairius sutrikimus, susijusius su fizine sveikata. Ligoninėje dirba daug kvalifikuotų įvairių sričių specialistų, yra daug modernios diagnostinės aparatūros, todėl, esant reikalui, psichiatrijos skyriuje besigydantis pacientas gali būti konsultuojamas, tiriamas ir gydomas.

Per metus skyriuje gydosi ~ 800 pacientų stacionare ir dar ~120 pacientų lanko dienos stacionarą. Visi skyriaus darbuotojai nuolat kelia kvalifikaciją, domisi naujovėmis, lanko įvairius kursus, seminarus, kad galėtų pacientams suteikti kuo kvalifikuotesnes ir geresnes paslaugas.

Jei Tau liūdna, jei gyvenimas prarado spalvas, jei jautiesi vienišas, paliktas, pyksti ant pasaulio ir savęs, jei esi nusivylęs ir nežinai kaip pasielgti, jei Tave kamuoja baimės, nemiga, Tu nerimauji dėl savęs, ateities, santykių su aplinkiniais, kiti sako, kad elgiesi keistai – mes galime Tau padėti.

 

Kontaktai
Vedėjas 8 45 507228
Vyresnioji slaugytoja 8 45 506622
Gydytojų kabinetas IIa. 8 45 507168
Gydytojų kabinetas IIIa. 8 45 507245
Gydytojų kabinetas IIIa. 8 45 507116
Gydytojų kabinetas IIIa. 8 45 507219
Gydytojų kabinetas IVa. 8 45 507276
Postas I 8 45 507162
Postas II 8 45 507298

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.