|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centro veikla

2014.01.03

        Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centras - biudžetinė organizacija, kuri vykdo formalųjį ir neformalųjį mokymą ir sudaro sąlygas slaugos specialistams bei kitiems darbuotojams, atliekantiems asmens sveikatos priežiūros funkcijas, įgyti ir tobulinti savo kvalifikaciją.

        SDTS centras ne tik organizuoja mokymą, bet ir rengia seminarus, organizuoja nuotolinį mokymą, rengia kvalifikacijos tobulinimosi programas bei metodines rekomendacijas sveikatos priežiūros specialistams, leidžia profesinį leidinį „Slauga. Mokslas ir praktika“. Šiuo metu slaugos ir kiti sveikatos priežiūros specialistai gali tobulinti savo profesinę kvalifikaciją SDTS centro įrengtuose padaliniuose visuose didžiuosiuose miestuose pagal daugiau nei 180 programų, skirtų slaugytojams, akušeriams, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojams, burnos priežiūros specialistams, laboratorinės diagnostikos ir kitiems specialistams.

        SDTS centro mokymo organizavimo padalinyje Panevėžyje, VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kasmet įgyvendinama apie 50 programų. Programoms vadovauja kompetetingi savo profesinės srities specialistai. Didžioji dauguma lektorių dirba sveikatos priežiūros įstaigose ir puikiai sugeba perteikti savo žinias bei pasidalinti sukaupta patirtimi su kolegomis. Kvalifikacijos tobulinimosi kursuose kiekvienais metais Panevėžio krašte dalyvauja apie 700 klausytojų. Tobulinti savo kvalifikaciją slaugos specialistai atvažiuoja iš viso Panevėžio regiono gydymo ir slaugos įstaigų.

        2013 metais Panevėžio krašte kvalifikacijos tobulinimo mokymuose dalyvavo 777 asmenys, iš jų 260 dalyvių (t.y. 34%) sudarė slaugos specialistai, dirbantys VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kitą dalį - specialistai, atvykę iš kitų įstaigų: Panevėžio miesto poliklinikos, VšĮ Panevėžio rajono poliklinikos, Kupiškio, Biržų, Pasvalio, Anykščių, Rokiškio bei kitų asmens sveikatos priežiūros įstaigų. Mokymuose klausytojai supažindinami su naujovėmis medicinoje, slaugoje, įgyja naujų žinių, pasidalina patirtimi, įvairių probleminių situacijų sprendimo praktika gydymo ir slaugos įstaigose.

        SDTS centro mokymo organizavimo padalinyje Panevėžyje, VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, pagal gydymo įstaigų pateiktas paraiškas, 2014 metais planuojama įgyvendinti 45 programas bei laukiama, kad  šiuose mokymuose apsilankys apie 650 dalyvių, iš kurių apie 41% (t.y. 270 dalyvių) sudarys sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, o kitą dalį - specialistai, atvykę iš kitų Panevėžio miesto, rajono bei Panevėžio regiono gydymo bei slaugos įstaigų.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Margarita Galiauskienė

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Mokymų organizatorė 

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.