|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

„Vilties angelo“ šventė Likėnuose

2014.09.24

Rugsėjo mėn. 20 dieną VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės parke vyko jau tradicine tapusi šventė „Vilties angelas“. Šių metų šventė buvo skirta Likėnų reabilitacijos ligoninės veiklos sukaktims paminėti. 2014 metais sukako 105 metai, kai gimė buvęs Likėnų gydyklos vyriausias gydytojas Ignas Vaitoška. Nors I. Vaitoška Likėnuose dirbo tik metus laiko, tačiau labai rūpinosi gydyklos reikalais, spėjo nuveikti daug gražių, prasmingų darbų gydyklos labui. Būtent jo siūlymu 1938 metais ši gydykla gavo Likėnų gydyklos vardą. Šventėje dalyvavo I. Vaitoškos dukra Virginija.

Šiais metais taip pat 105 metai sukanka ir landšaftininkui Juozui Narušiui. Tai jo iniciatyva ir rūpesčiu 1938 metais Likėnuose, šalia jau esamų gydyklos pastatų, buvo pradėtas kurti parkas, šiuo metu esantis vienu gražiausių ir augmenijos įvairove turtingiausių parkų Lietuvoje. Apie šiuos du Likėnų gydyklai nusipelniusius žmones šventės dalyviams pasakojo istorijos mokslų daktarė, docentė Aldona Vasiliauskienė.

Šventės metu buvo minimas ir pirmasis mineralinio vandens gręžinys, kuris pradėjo veikti prieš 50 metų, t.y. 1964 metais. Jo gylis buvo 432,5 m. Taip buvo išgautas natrio, kalcio, magnio chloridinis mineralinis vanduo. Šis vanduo buvo pavadintas „Likėnai“ ir skiriamas gerti gydant virškinimo organų ligas.

Šiais, 2014 metais, sukanka 45 metai, kai 1969 metais Likėnų parke buvo pastatyta biuvetė - statinys ant mineralinio vandens gyslos. Į biuvetę yra tiekiamas natūralus iš žemės gelmių trykštantis vanduo ir visi norintys gali jį gerti. Šios biuvetės architektė yra A. Šilinskienė. Kurį laiką biuvetė buvo apleista ir apie 10 metų nenaudojama. Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Ivano Dorošo iniciatyva ir rūpesčiu buvo rastos lėšos biuvetės modernizavimo darbams ir 2013 metų rudenį ji prisikėlė naujam gyvenimui. Šiuo metu biuvetę kasdien aplanko daug žmonių, kurie ne tik joje geria mineralinį vandenį, bet  savo atsineštose talpose parneša jo ir namiškiams, kaimynams.

„Vilties angelo“ šventėje dalyvavo LR Seimo narys A. Matulas, LR Seimo nario A. Zeltinio padėjėja, LR SAM viceministrė J. Sinkevičiūtė, LR Vyriausybės atstovė Panevėžio regionui R. Šošič, Jo Ekselencija Panevėžio vyskupas L. Virbalas, Biržų rajono savivaldybės merė I. Varzienė, Panevėžio rajono savivaldybės meras P. Žagunis, Biržų regioninio parko direktorius K. Baronas, daug kitų garbių svečių. Pastarųjų tarpe buvo ir gausi medicinos darbuotojų delegacija iš Ukrainos, kuri tomis dienomis su oficialiu vizitu lankėsi Lietuvoje. Šią kelionę ukrainiečiams į Lietuvą organizavo Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija, Ukrainos visuomeninė organizacija „Širdis prie širdies“, prie kelionės organizavimo prisidėjo ir LR SAM, Respublikinė Panevėžio ligoninė ir Nacionalinis kraujo centras. Ukrainiečiai buvo susitikę su LR SAM ministre R. Šalaševičiūte, kitais atsakingais ministerijos darbuotojais, lankėsi Nacionaliniame kraujo centre. Rugsėjo 19 dieną ši delegacija svečiavosi Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kur susitiko su ligoninės administracija, specialistais, susipažino su mūsų ligoninėje teikiamomis sveikatos apsaugos paslaugomis, darbo sąlygomis ir galimybėmis, apžiūrėjo turimą medicininę ir diagnostinę įrangą, dalyvavo pokalbiuose su medicinos personalu, pasakojo apie savo darbą, diskutavo. Po susitikimo svečiams buvo organizuota išvyka į Anykščius, į Arklio muziejų, parodyta edukacinė duonos kepimo programa, svečiai supažindinti su senoviniais lietuvių verslais. Šventinės dienos ryte svečiams iš Ukrainos buvo organizuota ekskursija po Biržų kraštą - apžiūrėti istoriniai paminklai, karstinės įgriūvos, karstiniai vandens telkiniai.

„Mes džiaugiamės, kad esame čia, Lietuvoje, esame sužavėti Jūsų nuoširdumu ir puikiu priėmimu. Mums patiko šventė, Likėnų parkas, viskas, ką Jūs darote dėl savo pacientų, dėl savo žmonių“, - atsisveikindamas sakė ukrainiečių delegacijos vadovas, visuomeninės organizacijos „Širdis prie širdies“ prezidentas Pavelas Gorinovas.

Šventės dalyviai Likėnų parke pasodino 5 ąžuoliukus - ši ceremonija švenčių Likėnuose metu taip pat jau tapo tradicine - , apžiūrėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojų šilkografijos darbų parodą, Likėnų parką ir jame esančias skulptūras. Po to visi klausėsi Kupiškio kultūros centro folkloro ansamblio „Kupkėmis“ (vadovė A. Pustovaitienė) koncerto. „Va, kad taip daugiau tokių švenčių“, - atsisveikindami ir gerai nusiteikę kalbėjo žmonės.

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.