|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Viešų ir privačių interesų deklaravime Respublikinė Panevėžio ligoninė - tarp lyderių

2016.07.15

Nuo šių metų vasario mėnesio Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau - VTEK), kontroliuodama kaip vykdomos Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos, atliko tyrimą, ar tinkamai medikai atskleidžia privačius interesus. „Tinkamas privačių interesų atskleidimas, o ne tik formalus jų deklaravimas yra viena iš priemonių, leidžianti didinti gydytojo priimamų sprendimų skaidrumą ir nešališką požiūrį į pacientą“, - pažymėjo VTEK pirmininkas Romas Valantukevičius.

Respublikinė Panevėžio ligoninė nuo pat VTEK pradėto tyrimo pradžios pareiškė iniciatyvą bendradarbiauti išskaidrinant gydytojų privačius interesus.

„Galime pasidžiaugti, kad VTEK duomenimis Respublikinė Panevėžio ligoninė yra viena iš lyderių deklaruojant medikų viešus ir privačius interesus“, - sakė VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas. Pasak vadovo, puikių rezultatų pavyko pasiekti glaudžiai bendradarbiaujant su VTEK specialistais ir įsiklausant į jų rekomendacijas.

VTEK pažymėjo, kad šiuo metu didžioji dauguma Respublikinės Panevėžio ligoninės dirbančiųjų yra tinkamai deklaravę privačius interesus, o įstaigos vadovai aktyviai naudojasi interesų deklaravimo informacine sistema (IDIS).

„Pokyčiai į teigiamą pusę - akivaizdūs. Jei 2015 m. viešus ir privačius interesus deklaravo vos 56 proc. mūsų ligoninės medikų, tai 2016 m. viešus ir privačius interesus deklaravo visi ligoninės medikai“, - informavo I. Dorošas.

VTEK nuomone, tokio rezultato turėtų siekti kiekviena įstaiga, tereikia vadovo iniciatyvos ir noro. Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius patikino, kad glaudus bendradarbiavimas su VTEK - ne vienkartinė akcija, o nuoseklus ir ilgalaikis visomis prasmėmis naudingas procesas, padedantis užtikrinti medikų veiklos skaidrumą.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.