|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Apie ligoninę

 
Panevėžio medicinos miestelis

VIZIJA

  • Būti patraukliausia, paties geriausio aptarnavimo siekiančia ligonine Panevėžio krašte ir Lietuvoje, kurioje būtų saugu pacientams ir darbuotojams, į kurią būtų norima kreiptis;
  • Būti lyderiu sveikatos paslaugų teikimo srityje;
  • Ligoninės veikloje vadovautis aukščiausiais kokybės valdymo standartais.

MISIJA

  • Teikti kvalifikuotas medicinos paslaugas Panevėžio krašto, Lietuvos ir užsienio piliečiams;
  • Skleisti sveiką gyvenseną;
  • Propaguoti profilaktines priemones, siekiant gyventojų ilgesnio ir kokybiškesnio gyvenimo.

 

 

 

AKUŠERIJOS - GINEKOLOGIJOS KLINIKA. Panevėžio gimdymo namai daugumai šio miesto gyventojų yra ta vieta, kurioje pradedamas skaičiuoti jų gyvenimas jau nebe motinos įsčiose, o šiame pasaulyje. Tai - pirmasis slenkstis, kurį jie peržengia su pirmu oro gurkšniu ir pirmu savo balso aidu.

Tai, kas vyksta už Gimdymo namų sienų, yra sakralu, bet, kartu, ir labai materialu, nes žmogaus gimimas yra didelių pastangų reikalaujantis aktas, kuriam apsaugoti reikia ne vieno žmogaus proto, žinių, patirties ir išminties.

Visų Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos - ginekologijos klinikos darbuotojų dėka nuo 2001 m. mūsų ligoninė viena pirmųjų Lietuvoje buvo pripažinta palankia motinai ir naujagimiui. Pastoviai diegiant naujausius gydymo tyrimo metodus, lygiuojantis į Lietuvos ir užsienio klinikas, nuolat gerėja ir akušerinės ginekologinės ir neonatologinės paslaugos. Tikslas - sudaryti aplinką, priartintą namams, mažinti skausmo pojūtį, atlikti tausojančias intervencijas ir operacijas, siekiant maksimaliai gero rezultato.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos ginekologijos klinika kartu su kitomis šalies medicinos įstaigomis nuo 2012 metų iki 2016 metų dalyvavo Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos vykdomoje bendradarbiavimo programoje „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. Baigus įgyvendinti šią programą, Panevėžio gimdymo namai buvo renovuoti ir aprūpinti modernia įranga, kad būtų teikiamos saugesnės ir kokybiškesnės asmens sveikatos priežiūros paslaugos nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams.

Akušerijos ginekologijos klinikos kolektyvas - profesionali, darbšti ir pareiginga specialistų komanda, kuri visada pasiruošusi teikti reikiamą pagalbą besikreipiančioms pacientėms ir visada stengiasi išpildyti jų lūkesčius.

2015 meais išleistas Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos - ginekologijos klinikos veiklos 50 - mečiui skirtas leidinys.

Raimundas Petrauskas

L.e.p. Akušerijos ginekologijos klinikos vedėjas

 

 

 

CHIRURGIJOS KLINIKA. Chirurgija ilgą laiką žmonėms kėlė pagarbią baimę. Daugeliui tai asocijuodavosi su nukraujavimu, patiriamu skausmu, didele rizika, ilgalaikiu darbingumo praradimu. Tai turėjo pagrindą iki efektyvios anestezijos atsiradimo, iki naujų, tausojančių minimaliai invazinių chirurgijos metodų išradimo ir įdiegimo kasdienėje praktikoje. Šiandieninė chirurgija leidžia daugelį manipuliacijų atlikti visiškai be skausmo, neretai per mažus pjūvelius arba per natūralias organizmo angas. Tokių operacijų metu pacientai beveik nenukraujuoja, sumažėja infekcinių komplikacijų pavojus, greitai atstatomos organizmo funkcijos, žmonės tik trumpam atsiduria sau neįprastoje aplinkoje. Nauji metodai įgalina sėkmingai operuoti ir pakankamai senyvo amžiaus ligonius, arba išgydyti anksčiau neefektyviai vaistais ar kitais konservatyviais būdais gydytas ligas ir traumas. Dėka modernių diagnostikos metodų atsirado galimybė žymiai tiksliau suplanuoti operacijos eigą ir apimtį, parinkti instrumentus, implantus, priėjimo prie operuojamo organo būdus. Chirurgijos metodai skverbiasi ir į kitas medicinos sritis, kurios anksčiau buvo laikomos grynai konservatyviomis - į kardiologiją, neurologiją, reumatologiją, gastroenteroogiją, endokrinologiją, pulmonologiją. Kai kurios modernios chirurginės operacijos arba procedūros net nepriskiriamos chirurgų kompetencijai. Tai pakeitė ir pacientų psichologiją: palaipsniui mažėja operacijų baimė, didėja pasitikėjimas chirurgija ir chirurgais.

Didžioji dalis naujovių įdiegtos ir Respublikinės Panevėžio ligoninės Chirurgijos klinikoje. Čia dirbantys gydytojai ir slaugytojos visuomet pasirengę suteikti efektyvią pagalbą, atvirai diskutuoti apie pacientui labiausiai tinkamus gydymo ir slaugos metodus, reabilitaciją ir ambulatorinio gydymo tęstinumą. Bendroji ir abdominalinė chirurgija, vaikų chirurgija, ortopedija traumatologija, urologija, neurochirurgija, kraujagyslių chirurgija, ausų - nosies - gerklės, akių chirurgija, burnos chirurgija, dienos ir ambulatorinė chirurgija - sritys, kur mūsų patirtis pakankamai didelė. Tikimės, kad pacientai nenusivils patikėję savo sveikatą Chirurgijos klinikos darbuotojams.

Remigijus Samuolis

Chirurgijos klinikos vedėjas

 

 

 

DIAGNOSTIKOS IR GYDYMO KLINIKA. Diagnostikos ir gydymo klinika (toliau Klinika) yra sudėtinė VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės dalis, apimanti terapinio profilio gydomuosius skyrius: Priėmimo - skubiosios pagalbos sk., Reanimacijos ir intensyviosios terapijos sk., Skausmo kliniką, Vaikų ligų sk., Kardiologijos I ir II sk., Gastroenterologijos sk. su endoskopinės diagnostikos poskyriu, Psichiatrijos sk., Krizių intervencijos centrą, Vidaus ligų I ir II sk., Fizinės medicinos ir reabilitacijos sk., Neurologijos I ir II sk., Onkologijos - chemoterapijos sk., Hemodializės - nefrologijos sk., Endokrinologijos sk. ir diagnostinius skyrius: Laboratorinės diagnostikos sk., Kraujo banko posk., Intervencinės radiologijos - diagnostikos sk. su intervencinių echoskopijų posk., Patologijos sk., Mikrobiologijos laboratorija, ligoninės Vaistinė.

Klinikos uždaviniai:

1. Organizuoti kokybišką, saugią ir prieinamą, nemokamai užtikrinamą iš PSDF biudžeto lėšų sveikatos priežiūrą.

2. Skatinti sveiką gyvenseną, saugoti ir stiprinti sveikatą vykdant ligų prevenciją.

Pagrindinis Klinikos veiklos tikslas yra teikti savalaikę, kvalifikuotą, kokybišką medicininę pagalbą ligoninėje nustatyta tvarka ir siekti sukurti pacientams patrauklią diagnostikos ir gydymo kliniką su naujus kokybės reikalavimus  atitinkančiais diagnostikos ir gydymo metodais, esant mandagiam personalui ir saugiomis sąlygomis pacientui ir darbuotojui, išlaikant paciento konfidencialumą, žmogišką orumą ir pagarbą.

Klinikoje yra per 400 lovų, dirba 186 įvairių specialybių gydytojai, 327 bendrosios praktikos slaugytojai, slaugytojų padėjėjai ir 258 kitų specialybių darbuotojai. Klinikoje dirba 7 medicinos mokslų daktarai.

Klinikoje teikiamos ambulatorinės stebėjimo, dienos stacionaro, stacionarinės, ambulatorinės ir stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos, ambulatorinės reabilitacijos paslaugos, užtikrinama būtinoji ir skubi medicininė pagalba suaugusiems ir vaikams.

Modernia medicinos aparatūra atliekami instrumentiniai tyrimai: kompiuterinės tomografijos, mamografijos, echoskopijos, videoendoskopijos, magnetinio rezonanso tomografijos, klinikinės fiziologijos, angiografijos. Matuojamas frakcijinės tekmės greitis, atliekamos perstemplinės echoskopijos, transtorakalinės biopsijos kompiuterinės tomografijos ar ultragarso kontrolėje.

Taip pat Klinikoje galima atlikti įvairių rūšių laboratorinius tyrimus: biocheminius, imunologinius, histologinius, citologinius, mikrobiologinius, molekulinius, alergologinius, vėžio žymenų nustatymą.

Klinika dalyvauja prevencinėse krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos, prostatos vėžio programose. Aktyviai dalyvauja klasterių veikloje: insulto gydymas, kai taikoma trombolizė ar trombektomija, miokardo infarkto gydymą, kai atliekamas širdies vainikinių kraujagyslių stentavimas.

Priėmimo - skubios pagalbos skyriuje užtikrinama būtinoji ir skubi medicininė pagalba suaugusiems ir vaikams. Skubios pagalbos skyriuje ir traumų centre organizuojamos neatidėliotinos specialistų konsultacijos, pacientų stebėjimas.

Klinikoje atliekamos kraujo ir jo pakaitalų transfuzijos, kaulų čiulpų punkcijos, ascito ir pleuros diagnostinės ir gydomosios punkcijos, įvairių organų biopsijos ir punkcijos, ekstrinės ir planinės hemodializės, hemofiltracijos, peritoninės dializės.

Endoskopinių manipuliacijų metu atliekamas kraujo stabdymas, polipektomijos, venų ligavimas, gydomoji cholangiopankreatografija (ERCP).

Klinika dalyvauja studentų ikidiplominiame ir rezidentų podiplominiame rengime, slaugos specialistų mokyme. Inicijuoja korupcijos prevencijos priemones.

Ramunė Paliokaitė

Diagnostikos ir gydymo klinikos vedėja

 

 

 

KONSULTACIJŲ POLIKLINIKA. Konsultacijų poliklinika įsikūrusi dviejuose pastatuose: Smėlynės g. 38 teikiamos vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos ir vaikų ir paauglių psichiatrijos dienos stacionaro ir konsultacinės medicininės paslaugos, Jakšto g. 6 esančiame pastate konsulruoja 51 specialybės gydytojai, teikiamos antrinio ir tretinio lygio gydytojų specialistų sveikatos priežiūros paslaugos, atliekami profilaktiniai sveikatos tikrinimai. Stengiamės sudaryti pacientams galimybę rinktis ne tik gydymo įstaigą, bet ir specialistą - poliklinikoje konsultuoja ligoninės skyrių vedėjai, kiti stacionare dirbantys gydytojai. Diagnostinių ir gydomųjų procedūrų spektras labai platus: modernia lazerine aparatūra gydomas akies tinklainės atšokimas, matuojamas kaulų tankis, atliekama optinė koherentinė tomografija, audiometrija, perimetrija, encefalografija, veloergometrija, alergologiniai tyrimai, ultragarsiniai ir endoskopiniai tyrimai, rentgeno nuotraukos. Paimti laboratoriniai tyrimai centralizuotai ištiriami ligoninės ar universitetinių klinikų laboratorijose. Dalyvaujame prevencinėse krūties, gimdos kaklelio, prostatos, storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programose, sergantiems cukriniu diabetu atliekama diabetinės pėdos priežiūra, veikia diabeto mokykla.

Konsultacijų poliklinika dirba nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 7.30 iki 20.00 val.. Draustiems privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiems šeimos gydytojo ar kitos Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojo siuntimą sveikatos priežiūros paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, taigi pacientui už jas mokėti nereikia. Taip pat pacientui mokėti nereikia, kai teikiamos būtinosios pagalbos paslaugos, jei jos atitinka sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinto būtinosios pagalbos teikimo mastą. Teikiame ir mokamas paslaugas tais atvejais, kai pacientas savo iniciatyva, būdamas nedraustas ar deklaravęs išvykimą iš Lietuvos, ar neturėdamas siuntimo, pageidauja gydytojo konsultacijos ar ištyrimo. 

Laima Sakalauskienė

Konsultacijų poliklinikos vedėja

 

 

 

INFEKCINIŲ LIGŲ KLINIKA. Keičiantis pasauliui, keičiasi infekcinės ligos ir jų sukėlėjai. Per pastaruosius 50 metų atrasta labai daug infekcinių ligų: Ebolos karštinė, paukščių ir kiaulių gripas, ZIKA, ŽIV virusinės infekcijos ir kt. 2017 m. buvo registruota daug susirgimų. Koksaki virusinė infekcija, kuri pasireiškia karščiavimu, bėrimais delnuose ir paduose, gali sukelti meningitus.

Dėl naujų priežasčių susidaro palankios sąlygos užkrečiamoms ligoms atsinaujinti. Neatsakingas elgesys su gamta sukūrė sąlygas Ebolos virusui, legioneliozei, kempinligei vystytis ir plisti. Dar viena priežastis - atsainus požiūris į vakcinas. Judėjimas prieš skiepus trikdo vakcinacijas ir todėl daugėja susirgimų, kurių nebuvo registruojama daug metų. Problemos aštrėja dėl narkotikų, alkoholio, neatsakingo seksualinio gyvenimo - taip susiklosto palankios sąlygos plisti hepatitams, AIDS ir kt. 2017 m. pasaulyje registruota 36,7 mln. ŽIV infekuotų pacientų, Lietuvoje 2016 m. - 214 atvejų, Panevėžyje - 5 atvejai. Kiekvienais metais fiksuojama 58 infekcinių ligų atvejai 1000 gyventojų. Didžiausią dalį sudaro pogripinės komplikacijos, viduriavimai, erkių platinamos ligos.

Lietuva - šalis, kurioje sergamumas erkių platinamomis ligomis yra vienas didžiausių Europoje. Nuo visų Lietuvoje registruojamų ligų, užkrečiamos ligos sudaro nuo 10 iki 20 proc. Ypač daug vaikų sega įvairiomis užkrečiamomis ligomis. Viena aktualiausių užkrečiamų ligų - gripas, kurio virusas labai greitai kinta, keičia savo genetinę informaciją. Dėl antibiotikų netikslingo ir neatsakingo vartojimo padidėjo bakterijų atsparumas antibiotikams, 100 kartų išaugo Clastridium diff. sukeltų kolitų.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje gydomi pacientai, susirgę per maistą, nešvarias rankas, per odą, pažeistą gleivinę, lytiniu keliu (ŽIV/AIDS, hepatitas) ar oro lašiniu būdu (TBC, gripas) plintančiomis infekcijomis. Infekcinių ligų klinika turi daug naujų diagnostinių galimybių, kurios leidžia efektyviai kovoti prieš įvairius infekcinius susirgimus. Labai išsiplėtė imunologinių, DNR tyrimų galimybės - jau galima greičiau ir tiksliai nustatyti susirgimą. Daug naujų tyrimų atliekama ir Respublikinės Panevėžio ligoninės laboratorijose. Gene - expert metodu galima greitai nustatyti TBC, Clostridium diff. sukėlėjus.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikos darbuotojai nuolat tobulinasi, kelia savo profesinę kvalifikaciją Lietuvoje ir užsienyje ir yra visada pasiruošę kokybiškai ir efektyviai suteikti pacientui reikiamą medicininę pagalbą.

Eugenijus Preidis

Infekcinių ligų klinikos vedėjas

 

 

 

Istorija

 

Pirmoji ligoninė Panevėžyje buvo įsteigta apie 1840 metus. Ligoninė įsikūrė miesto centre, dabartinėje A.Smetonos gatvėje.

Nuo 1918m. pabaigos apskrities ligoninėje savo iniciatyva pradėjo dirbti iš Krokuvos atvykęs gydytojas P.Mažylis. Jam talkino tuo metu medicinos studijų nebaigęs V.Kuzma - būsimas chirurgas, profesorius, akademikas.

Nuo 1923 metų apskrities ligoninė persikėlė į dabartinę savo teritoriją, kurioje prieš tai buvo dvaras. 1923m. gruodžio 16 d. naujoji ligoninė buvo iškilmingai atidaryta. Naujai pastatytame mediniame pastate buvo įrengta operacinė, chirurginis ir ginekologinis skyriai. Tuo metu ligoninėje buvo 80 lovų.

Mūriniai rūmai

1930m. pabaigoje apskrities savivaldybė pastatė ir atidarė naujus dviejų aukštų mūro namus. Ligoninė tada turėjo 120 lovų, iš jų - 60 chirurginio profilio. Naujuoju ligoninės vyr.gydytoju tapo S.Mačiulis.

1957m. Panevėžio ligoninei suteiktas respublikinės ligoninės statusas ir sudarytas ligoninės teritorijos užstatymo generalinis planas. Tais pačiais metais suprojektuota ir pradėta statyti skalbykla, katilinė, dezinfekavimo kamera.

1963m. pastatyti 120 lovų gimdymo namai, 1965m. - kraujo perpylimo stoties pastatas, 1970m. - chirurgijos, patologijos skyrių pastatai. Nuo 1971m. pradėti eksploatuoti nauji virtuvės, ūkio dalies pastatai, požeminiai tuneliai. 1972m. pastatyta vaikų poliklinika, per parą galinti priimti 500 pacientų, 1977m. - vaikų ligų ir chirurgijos skyrių 200 lovų penkių aukštų korpusas.

1985-1986 metais pastatytas 420 lovų gydomasis kompleksas, kurį sudaro 8 aukštų terapijos skyriai bei 4 aukštų diagnostikos ir operacinių bloko korpusai. Komplekse yra 300 vietų salė.

1992m. pastatyta 100 vietų valgykla ligoninės darbuotojams, 1995m. sumontuota suskystinto medicininio deguonies tiekimo stotis. 

Nuo 1998m. ligoninė atlieka Panevėžio ir apskrities ligoninės funkcijas. Konsultuojame ligonius iš Panevėžio krašto: Biržų, Pasvalio, Kupiškio ir Rokiškio rajonų, taip pat iš Utenos bei Šiaulių regionų. Šiuo metu ligoninė turi 1000 lovų. Ligoninės plotas užima 6,5 ha.

Remontuojami, perplanuojami ir renovuojami ligoninės pastatai, pritaikant juos naujos kartos medicininei aparatūrai ir technologijoms.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovai:

 

 PRANAS MAŽYLIS – Panevėžio ligoninei vadovavo 1919 – 1920 metais

 ANTANAS DIDŽIULIS – Panevėžio ligoninei vadovavo 1920 – 1930 metais

 STANISLOVAS MAČIULIS  - Panevėžio ligoninei vadovavo 1930 – 1940 metais

 JUOZAS ŽEMGULYS – Panevėžio ligoninei vadovavo 1940-1941 metais

 KAZIMIERAS GUDELIS – Panevėžio ligoninei vadovavo 1941 – 1948 metais

 STEPAS VAIDAKAVIČIUS – Panevėžio ligoninei vadovavo 1948 – 1951 metais

 EUGENIJA PETRULIENĖ – Panevėžio ligoninei vadovavo 1951 – 1952 metais ir  1956 – 1958 metais

 EUGENIJA SAUCHATAITĖ – Panevėžio ligoninei vadovavo 1952 – 1954 metais

 EUGENIJUS GIRDZIJAUSKAS – Panevėžio ligoninei vadovavo 1954 – 1956 metais

 KASPARAS STUNGYS – Respublikinei Panevėžio ligoninei vadovavo 1958 – 1966 metais

 ADOLFAS BERŪKŠTIS – Respublikinei Panevėžio ligoninei vadovavo 1966 – 1978 metais

 ČESLOVAS GUTAUSKAS – Respublikinei Panevėžio ligoninei vadovavo 1978 – 2013 metais

 IVANAS DOROŠAS – Respublikinei Panevėžio ligoninei vadovavo 2013 – 2018 metais

 

 

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.