Karinės pratybos „Karaliaus kirtis 2019“

2019.05.15

2019 m. gegužės mėn. 13-24 dienomis Panevėžio miestas ir prieigos taps neramumų ir ginkluoto konflikto zona. Čia dvi savaites bus modeliuojamos įvairiausio pobūdžio grėsmės nuo teroristinių išpuolių civiliniuose objektuose iki atviros kovos, pasitelkiant būtinas karines priemones. Siekdami geriau integruoti visas miesto institucijas ir įmones, kurios potencialiai galėtų tapti terorizmo taikiniais, kariai treniruosis veikti ir civilinėje aplinkoje.

Pagrindinė pratybų užduotis - mokytis valdyti saugumo situaciją, treniruotis organizacijų tarpusavio sąveiką ir bendradarbiavimą su visais pratybose dalyvaujančiais vienetais, didinti gyventojų supratimą apie galimas grėsmes bei būtinus veiksmus, siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų padarinius.

Pagal pratybų scenarijų, gegužės 15 dieną buvo skelbiamas ekstremalus įvykis - aviakatastrofa. Reaguojant į įvykį, situacijos saugumo užtikrinimui buvo pasitelktos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Greitosios medicinos tarnybos pajėgos, Karaliaus Mindaugo husarų batalionui priskirti pajėgumai ir VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės medikų komandos.

Nukentėjusieji aviakatastrofoje buvo vežami į mūsų ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių, kur medikų komandų buvo apžiūrimi, mustatomas kiekvieno piliečio sužeidimo pobūdis, jo sudėtingumo laipsnis, suteikiama neatidėliotina skubi pagalba ir sužeistasis nukreipiamas žaizdų sutvarkymui arba į operacines.

Džiugu, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus personalas ir suformuotos medikų komandos darniai ir tinkamai atliko visus būtinus tokiais ekstremaliais atvejais veiksmus, sklandžiai vykdė nukentėjusių priėmimą, pirminę apžiūrą ir kvalifikuotai atliko kitus sužeitųjų sveikatą ir gyvybes išsaugančius veiksmus.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info.