|   Versija neįgaliems   
Priimamasis(+370 45) 507186

Birželio mėnesį ligoninės sveikatos priežiūros specialistai gaus padidėjusius atlyginimus

2018.05.23

Gegužės 23 d. bendrame Ligoninės administracijos ir įstaigoje veikiančios Jungtinės profesinės sąjungos atstovybės įgaliotos atstovės Birutės Paškevičienės pasitarime patvirtinti darbo užmokesčio didinimo ligoninės sveikatos priežiūros specialistams pagrindiniai principai ir priimtas sprendimas, kaip ir kiek  didės atlyginimai konkrečioms įstaigos  sveikatos priežiūros specialistų  grupėms.

Numatyta, kad bendrosios praktikos slaugytojams ir jiems prilygintiems darbuotojams  darbo užmokestis didinamas  vidutiniškai 260 eurų, neatskaičiavus dabdavio ir darbuotojo mokesčių (135,99 eurai „į rankas“).

 Priklausomai nuo dabar gaunamo darbo užmokesčio dydžio, vidutiniškai 260 eurų (neatskaičius darbdavio ir darbuotojo mokesčių) didėja ir gydytojų atlyginimai. „Gydytojams, gaunantiems mažesnį darbo užmokestį,  atlyginimai didės daugiau, o gaunančiųjų 1900 eurų ir didesnį darbo užmokestį algos augs šiek tiek mažiau, nes siekiame laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų  teikti prioritetą mažiausiai uždirbantiems specialistams“,- sakė l. e. direktoriaus pareigas R. Samuolis. Planuojama, kad mažiausią atlyginimą gaunančių gydytojų darbo užmokestis padidės 20 proc.  Laikinasis ligoninės vadovas  pabrėžė, kad didindama darbo užmokestį nurodytomis proporcijomis,  ligoninė  siekia, kad atlyginimai ženkliau  augtų mažiausiai uždirbantiems  sveikatos priežiūros specialistams ir kad gydytojo  ir bendrosios praktikos slaugytojo vidutinio darbo užmokesčio santykis būtų 2:1. „Šiandien šis santykis yra 1:2,4. Tai reiškia, kad vidutinis mūsų  gydytojo darbo užmokestis  šiandien yra lygus 2,4 bendrosios praktikos slaugytojo atlyginimo. Mes  siekiame socialinio teisingumo ir šią disproporciją sumažiname“, - teigė R. Samuolis.

Ligoninės Jungtinės profesinių sąjungų atstovybės įgaliotoji atstovė B. Paškevičienė pritarė administracijos pasiūlymams dėl darbo užmokesčio didinimo. „Administracijos sprendimas daugiau didinti mažiausiai uždirbančių sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokestį mus tenkina, tikiuosi, kad bendrai dirbsime ir rengdami naują ligoninės darbo užmokesčio tvarką“, - sakė B. Paškevičienė.  R. Samuolis pabrėžė, kad visi papildomai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo gauti pinigai  bus naudojami pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nurodytą  paskirtį – sveikatos priežiūros specialistų algoms didinti.

Šiuo metu ligoninėje rengiama 2017 m. birželio 16 d. Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties Nr. 1 papildomo susitarimo nuostatas atitinkanti darbo  užmokesčio tvarka, kuri įves skaidresnius  darbo užmokesčio skaičiavimo principus, didins darbuotojų motyvaciją ir užtikrins tolygų darbo užmokesčio augimą. Planuojama, kad naujoji darbo užmokesčio tvarka įsigalios 2019 m. pradžioje.

Ligoninė  sveikatos priežiūros specialistams atlyginimus didino 2016 m. ir 2017 m. Šiuo metu ligoninės gydytojų vidutinis atlyginimas siekia 1851 eurą.. (neatskaičius darbuotojo mokesčių) ir yra vienas didžiausių Lietuvoje. Bendrosios praktikos slaugytoju ir jiems prilygintų  sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio vidurkis yra 794 eurai (neatskaičius darbuotojo mokesčių).

Ligoninės darbuotojai darbo užmokesčio didinimo klausimais konsultuojami tel. 2328. L. e. p. direktorius R. Samuolis darbuotojus asmeniniais klausimais priima kiekvieną pirmadienį nuo 15 iki 16 val. Registracija -  tel. 2244.

Ligoninės administracijos inf.

 

© 2013 Viešoji įstaiga Respublikinė Panevėžio ligoninė,

Smėlynės g. 25 LT-35144, Tel. (8 45) 507244, faks (8 45) 501520, info@panevezioligonine.lt, PVM mokėtojo kodas LT913401219.

Duomenys kaupiami ir saugomi LR juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas 191340120.