x

Gydomasis purvas

GYDOMOJO PURVO PROCEDŪROS JAU PRADEDAMOS TEIKTI

Šimtametes sveikatinimo tradicijas puoselėjanti, VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninė ir jos filialas Likėnų reabilitacinė ligoninė, kviečia atgauti jėgas ir stiprinti sveikatą.  Nuo š.m. vasario 1 d. pradedamos teikti reabilitacijos procedūros naudojant gydomąjį Likėnų purvą.

 

Su džiaugsmu pranešame, kad unikali ir išskirtinė peloidoterapijos paslauga (gydomasis purvas) tapo realybe Panevėžio ir visų Šiaurės Rytų Lietuvos regiono gyventojams. Esant poreikiui pacientams nebereiks, kaip anksčiau, vykti ir ieškoti pagalbos į kitus tolimesnius miestus, nes ją galės gauti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje ir filialo Likėnų reabilitacijos ligoninėje – tereikia turėti siuntimą iš savo šeimos gydytojo ir registruotis konsultacijai pas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją Konsultacijų poliklinikoje, kuris įvertinęs visas indikacijas paskirs atitinkamas reabilitacines procedūras.

Norime akcentuoti, jog Likėnų purvas pasižymi aukšta mineralizacija, kuri siekia 1,0 g/l. Jame pakankamai dideli kiekiai sulfidų ir geležies, kas jį padaro dar unikalesniu ir pagal savo savybes panašiu į jūrinį purvą. Galime drąsiai teigti, kad Likėnų purvas turi vieną iš didžiausių mineralizacijų iš Lietuvoje naudojamo gydomojo purvo.

Purvu gydomos judamojo – atramos aparato ligos (lėtiniai artritai, deformuojančios artrozės, Bechterevo liga, osteochondrozė, raumenų ir raiščių pažeidimai), periferinės ir centrinės nervų sistemos ligos (radikulitas, Reino liga, po stuburo diskų pašalinimo operacijų, esant liekamiesiems reiškiniams po uždegiminių, trauminių galvos smegenų pažeidimų), virškinamojo trakto ligos (opaligė, gastritas, kolitai, hepatitai) ir kitos ligos (arterinė hipertenzija, lėtinė pneumonija, odos ligos). Įvairios gydomojo purvo procedūros atliekamos ir vaikams, ypač po traumų, varginamiems lėtinių ligų, sergantiesiems cerebriniu paralyžiumi.

Gydomojo purvo procedūros gali būti įvairios. Dažniausiai vienos procedūros trukmė yra apie 15 – 20 min., po to 48 val. vyksta biocheminis poveikis. Todėl procedūros atliekamos kas antrą dieną. Rekomenduojama atlikti visą gydomojo purvo procedūrų kursą (10 – 15 kartų), kad būtų ryškus gydomasis poveikis.

Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad purvą naudoti galima tik gydytojui paskyrus, nes jo poveikis, turint tam tikrų lėtinių ligos simptomų, gali sukelti ne gydomąjį poveikį, o atvirkštinį rezultatą – ligos paūmėjimą. Dėl to prieš apsisprendžiant gydytis purvu būtina pasitarti su gydytoju reabilitologu, o Respublikinė Panevėžio ligoninė ir jos filialas Likėnuose maloniai kviečia pacientus naudotis teikiamomis reabilitacijos paslaugomis, gydytis bei atgauti jėgas taikant gydomojo purvo procedūras.

Būkite sveiki!

 

 

Paskutinį kartą redaguota: 2023-12-11 08:35